Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Modlitwa duszy tęskniącej do Boga.

 

 

Modlitwa duszy tęskniącej do Boga.

Wyznawam przeciwko sobie nieprawość moją; wyznam przed Tobą Panie! wielką niemoc moją. Boże miłosierdzia! Wspomożycielu dusz, racz wejrzeć litościwie na trudy i ucisk mój, która upadam nieustannie z ułomności mojej, i walczyć naprzeciw niej nie umiem. W Tobie jedynym moc moja, i męstwo moje; Ty sam dla duszy mojej nieprzełomną tarczą przeciw zgubnym żądzom i myślom zdradliwym, na które okrom Ciebie, nie mam znikąd siły i pomocy. Jakże mogłabym życiem nazwać to życie, które rodzi tyle śmierci i zguby! Utwierdź mnie, o Panie! laską i mocą niebieską. Daj mi, najłaskawszy Jezu! w Tobie samym spocząć nad wszelkie stworzenie, nad wszelką piękność i zdrowie, nad wszelką zamożność i cześć, nad wszelką godność i potęgę, nad wszelką mądrość i naukę, nad wszelką chwalę i sławę, nad wszelką słodycz i pociechę, nad wszelką nadzieję i obietnicę, nad wszystkie mocy i trony, nad wszystko widome i niewidome, nad wszystko, czym Ty sam, Boże mój i Panie mój! nie jesteś. Ty bowiem jeden nie mogący z niczym być zrównany, sam najlepszy, najwyższy, najdoskonalszy, najprzemożniejszy, którego chwały i wielmożności nie objąć i godnie uwielbić nie zdoła. O Przenajświętszy Oblubieńcze mój, Jezu Chryste, miłośniku najczystszy, panujący nad wszelkim stworzeniem! któż mi da skrzydeł prawdziwej wolności do odpocznienia w Tobie! kiedyż mi zupełnie dopuszczono będzie widzieć i poznać, jak słodkim jesteś, Boże mój, kiedyż się całkowicie w Tobie zanurzę, abym żyjąc miłością Twoją niebieską, nie czuła i nie miała nic innego na myśli oprócz Ciebie samego, Boże mój. Teraz często wzdycham i jęczę, a tęsknotę i pragnienie moje z żałością dźwigam: bo od Ciebie, miłości i światłości mojej, rozłączona jestem, wydana błędom i burzom, sieroctwu, walkom i niebezpieczeństwom życia. Jezu! jasności chwały wiekuistej, pociecho duszy w pielgrzymstwie! przed Tobą usta moje bez głosu, i jedno milczenie moje przemawia do Ciebie. Dopókiż Pan mój, omieszkiwać będzie swe przyjście do mnie ubożuchnej swej, aby mnie uweselić raczył! Przybądź Najświętszy! który sam jesteś radością moją, i uspokojeniem moim; przyciągnij mnie do siebie bez omieszkania; racz ukoić tęskności i upragnienie duszy mojej; nie przestanę błagać i wołać, a zmiłowania żebrać u Ciebie, o Boże, aż w Tobie spocznę, i w Tobie zamieszkam na wieki, przez zasługi Jezusa Chrystusa, Pana mojego Odkupiciela i Zbawiciela. Amen.

za: Książka do nabożeństwa dla wszystkich katolików ułożona podług książki wydana z polecenia Dunina.  (1882r.) 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych, nienarodzonych, dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem niewinnego, nienarodzonego, człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013), BXVI


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

www: Elizeusz.pl

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->


[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Informacje o kościele ->

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:


www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.