Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Ufność w Bogu.

 

  Ufność w Bogu.

Boże! Twoja mądra Opatrzność rządzi wszystkimi losami moimi, w Tobie więc synowską ufność pokładam. Szczęście moje nie zawisło ode mnie. Moment jeden często w niwecz obraca dzieło kilkuletnich moich usiłowań. Wszystkiego, co przedsiębiorę, skutek jest niepewny, a mniej jeszcze pewna: czyli spełnienie, lub niespełnienie się moich zamysłów dla mnie będzie lepszym. Ty tylko o Boże, wiesz wszystko, Ty wszystkim kierujesz na moją korzyść: szczęściem i nieszczęściem, dobrem powodzeniem i przeciwnością. Dni moje od Ciebie, Najwyższa Mądrości i Dobroci, są policzone. Byłbyś mi inny los przeznaczył, gdyby on dla mnie był z większym pożytkiem. Ta wiara nakłania duszę moją do synowskiej w Tobie ufności. Czują się wyższą (szym) nad wszelkie natarczywości powątpiewania. Z wdzięcznością przestają na tym, coś mi Boże mój, przeznaczył; spokojnym okiem spoglądam na przyszłość, która, gdy w Twojej jest mocy jak i moment teraźniejszy: dlaczegóż miałabym (łbym) się trwożyć? Tak jest, Boże dobry! prowadź mię drogą, jaką chcesz, pójdą nią chętnie, bo końcem jej jest zbawienie. Może mi jeszcze potrzeba przykre i skaliste przebyć ścieżki, może mnie jeszcze nie jeden smutek oczekuje. Czekam tego wszystkiego spokojnie. Gdyby przeciwności nie były do zniesienia i przewyższały siły moje, Boże, nie zesłałbyś ich na mnie, nie żądałbyś, abym je statecznie znosił, Twoja wola czyni mię na wszystko gotowym. Nie chcą przez słabą ufność znieważać Boga mego, który jest wiernym, a który nie da mnie kusić nad moje siły. Nie mogą zginąć, gdy moją nadzieją położyłam (łem) w Tym, który jest wszechmocny i nieskończenie dobry! Żadne niebezpieczeństwo nie jest tak groźne, żadne złe, tak wielkie, żaden widok tak smutny, iżby nie miał służyć do mego dobra. Życie moje niech będzie rozmaitymi przeplatane trudami: jeżeli się przy cnocie utrzymam i z wszelkich okoliczności życia do postąpienia w niej korzystać będę, natenczas życie moje będzie jeszcze szczęśliwym — szczęśliwszym daleko, niżeli życie występnych, którzy dni swoje w wszetecznej zmysłowości i rozkoszy przepędzają. W Niebie to, widząc Twoje święte ścieżki — nie okryte już zasłoną, jaka je teraz otacza, zdolną (nym) dopiero będą poznawać dobroć i miłość Twoją i z niewymownym dziękczynienia uczuciem Ciebie chwalić, o Boże! który tu mną kierujesz podług mądrych i miłości pełnych rad Twoich. Amen.

za: Wzniesienie myśli do Boga (1897r.)

 

 

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych, nienarodzonych, dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem niewinnego, nienarodzonego, człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013), BXVI


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

www: Elizeusz.pl

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->


[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Informacje o kościele ->

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:


www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.