Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Modlitwa o czystość. (1905r.)

 

 

Modlitwa o czystość. (1905r.)

 

O Boskie Serce Jezusa, zwierciadło i źródło wszelkiej czystości, pobłogosław i poświęć serce moje na świątynię Boskiej Twej miłości! Zmaż świętym ogniem Twym wszystko, co w sercu mem jest nieczystego, grzesznego i niepodobającego się Tobie, aby, jak lilia nieskalana, cnota doskonalej czystości w niem wykwitła i najmilszą woń roztaczała. O najświętszy rozdawco czystości, który czyste dusze miłujesz, a niezliczonych grzeszników, oraz grzesznice w czyste owieczki trzody Twojej zamieniłeś, zaszczyć serce moje Boskiem Twem nawiedzeniem, zwab wszystkie moje pragnienia, popędy i skłonności ku Tobie, przykuj duszę moją więzami najczystszej miłości do Ciebie i nie pozwól, by się ona kiedykolwiek od Ciebie oderwała.
Spójrz, o najlepszy Jezu, ilu wrogów czyha na mnie, i przyjdź mi litościwie na pomoc, albowiem świat z swemi pokusami, zły duch z swemi jadowitemi i zjadliwemi podszeptami, własne nawet ciało moje z jego pożądaniami bezustannie walczą przeciwko mnie i tylko za Twą wszechmocną łaską z tak licznych i ciężkich walk mogę wychodzić zwycięsko. Któż mógłby się kiedykolwiek poszczycić sercem czystem, gdyby Twe miłosierdzie go nie otaczało i w tern ogniu pieca babylońskiego, w ciele tej śmierci nie zachowało go nietykalnem? Dlatego też, o Boże, cała moja ufność skierowana jest na wszechmocne Twoje miłosierdzie, które jedno może to, co dla słabego człowieka jest niemożliwe.

Ukryj, o najsłodszy Jezu, na czas pokusy serce moje w ranie świętego boku Twego, abym tam był od strzał wrogów bezpieczny, a płonąc świętym ogniem Twoim, nieczysty ogień ciała i krwi mógł przemódz! Nie oddawaj mnie, o mój Boże, na pastwę zepsutych skłonności serca mego, lecz oderwij mnie ode mnie samego i oddaj Tobie! Walcz sam we mnie, ze mną i za mnie; podaj mi silną dłoń Twoją, abym nie upadł, do grzechu się nie skłonił, lecz był pragnień moich panem, hamował je Twoją siłą i świętej woli Twojej prędko je poddawał.

Stwórz, o mój Boże, we mnie serce nowe i czyste, w którem zawsze żywą byłaby pamięć świętych cierpień Twoich i śmierci Twojej, a która na podobieństwo mocnego lekarstwa wzmacniałaby serce i przejmującym swym zapachem wszystkie jadowite węże odstraszała! Tobie, o Jezu, poświęcam i ofiaruję ciało moje i duszę moją; zachowaj je w świętej służbie Twojej. Niech Tobie jednemu służy to, co jedynie ku Twojej chwale stworzone zostało! Niech Boska Twoja miłość będzie pochodnią mego życia; niech mnie bez skazy prowadzi po drodze czystych i świętych przykazań Twoich, aż po tem śmiertelnem życiu dostąpię Ciebie, Twórcy wszelkiej czystości i wiecznego oblubieńca dusz nieskalanych, i Ciebie twarzą w twarz oglądać i miłować będę na wieki. Amen.

za: Przewodnik Chrześcijanina Rzymsko Katolickiego Ks. Teofil Gapczyński (1905r.)

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

Rok św. Józefa

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8147577
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.