Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Manewr gotowości modlitewnej!

Chcesz się nauczyć praktycznej taktyki?


Manewr jest bardzo prostą taktyką. To takie włączenie w sobie Jezusowego patrzenia na świat. Przez jakiś czas starasz się patrzeć na wszystko oczami miłości, oczami dobrego i kochającego Boga. Jak go przeprowadzić?

1. „Duchu święty przyjdź i ucz mnie teraz patrzeć na świat i ludzi z miłością. Bądź we mnie, kochaj ich we mnie, i módl się we mnie. Tobie oddaję ten czas modlitwy, Ty sam działaj we mnie i wszędzie wokół.” Albo coś w tym stylu. Proś swoimi słowami, oddaj ten czas Bogu, proś o Jego moc i prowadzenie.

2. Idziesz dalej w ciszy i modlisz się swobodnie za tych, których widzisz. O błogosławieństwo, o pokój w rodzinie, o miłość, o siły w pracy, o dobre serce, o łaskę przebaczenia itd., itp. Bądź twórczy, swobodny i otwarty na Ducha. On sam może Ci podpowiadać intencje.

3. Może być, że ktoś Cię zaczepi w trakcie wykonywania manewru. Bądź wtedy (może wyjątkowo) kochający, współczujący, dobry. Nawet jeżeli to jest jakiś nieprzyjemny typ, który od roku naciąga Cię na kasę na tanie wino. Nawet, jeżeli ktoś chce Cię wyśmiać za naszywkę. Niech to będzie manewr miłości i miłosierdzia wobec wszystkich.

4. Na koniec podziękuj Bogu za ten czas, uwielbij Go w tych wszystkich ludziach, w ich życiu, w całym Twoim mieście.

za: https://www.facebook.com/oddzialmodlitewny

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6935571

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].