Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Internetowe Rekolekcje Wielkopostne 2023

Tutaj znajdziecie zaproszenia na ciekawe Rekolekcje Wielkopostne organizowane w tym roku (2023) w sieci. Taka forma rekolekcji jest dobrym uzupełnieniem rekolekcji odbytych w realu (bo z takich nigdy nie powinniśmy rezygnować).

 

 

 

1.   Tegoroczne rekolekcje na Wielki Post poprowadzi o. Michał Nowak OFMConv. Cykl zatytułowany jest „RESPICE FINEM” - (łac. patrz na cel). Odcinki będzie można oglądać w każdy poniedziałek, środę, piątek i niedzielę Wielkiego Postu, począwszy od Środy Popielcowej 22 lutego na FranciszkanieTV, Serdecznie zapraszam i - jak zawsze w imieniu oo. Franciszkanów - proszę o modlitwę, by Słowo przynosiło obfite owoce. Pokój i dobro!

 

 

2 Jak się modlić? to rekolekcje dla tych, którzy zaczynają się modlić, ale także dla tych, którzy modlą się już od dawna. Dzięki tej serii spojrzysz na modlitwę z innej strony. Zaczniesz spotykać się z jednym Bogiem w trzech Osobach. Rozwiniesz z Nim bliską relację. Znajdziesz odpowiedzi m.in. na pytania: Jak się modlić? Jak zacząć się modlić? Jaka modlitwa pomaga? Rozproszenia na modlitwie – jak sobie z nimi radzić? Czym jest Modlitwa Serca? Dlaczego asceza jest ważna? Dlaczego warto czytać Pismo Święte? Czym są apoftegmaty i jak z nich korzystać?

Odpowiedzi na te pytania będą szukać z nami trzej Dominikanie.

Radosław Więcławek OP przeprowadzi nas po know how modlitwy.
Szymon Popławski OP wprowadzi nas w świat Modlitwy Serca.
Dawid Grześkowiak OP natomiast przybliży nam mądrość Ojców Pustyni.

  Więcej na: https://dominikanie.pl/ oraz na yt (https://www.youtube.com/@Dominikanieplportal).

 

3.    "Spotkanie".  Wielki Post to czas bardzo osobisty, czas oczekiwania, czas ukrycia, czas działania… Te 40 dni to także czas spotkania. Dlatego po raz kolejny zapraszamy Was do stołu… spotkania, karmienia się i dzielenia. Przy stole usiądzie Józef Broda z Tym, który jest ważny, nawet najważniejszy, który kocha miłością przez wielkie M… z Bogiem. Zapraszam, usiądźcie i Wy, nie dajcie się prosić, po prostu usiądźcie, spotkajmy się razem. Kolejne odcinki rekolekcji „Spotkanie” będą ukazywały się od 27 lutego w kolejne poniedziałki i czwartki Wielkiego Postu.

 Więcej na: https://profeto.pl/ oraz na yt (https://www.youtube.com/@profetopl).

 

4.    Rekolekcje wielkopostne „CZAS WALKI” zostały nagrane na terenie Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, gdzie żołnierze uczą się walczyć z przeciwnikiem, i z przeciwnościami życia. Wybór miejsca i tytułu oddaje cel rozważań, które mają służyć zachęceniu do walki, tej duchowej, o lepszą wersję samego siebie i poprawę relacji z Bogiem i bliźnimi. Rekolekcje głosi ks. mjr Maksymilian Jezierski, kapelan i duszpasterz Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, wspierający duchowo kształcących się tam przyszłych oficerów i dowódców. Podejmuje temat kluczowych antagonizmów, z którymi zmaga się każdy z nas: życia i śmierci, miłości i nienawiści, przebaczenia i gniewu, pokory i pychy, odwagi i tchórzostwa, pokoju i wojny. Każdy odcinek kończy się propozycją konkretnego zadania do wykonania. Rekolekcje obejmują 8 odcinków, które będą publikowane co tydzień w środę, począwszy od Środy Popielcowej, a w Wielkim Tygodniu dwukrotnie - w poniedziałek i środę.

Czytaj więcej: https://stacja7.pl/ oraz na yt (https://www.youtube.com/@profetopl).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Mało?

Zawsze można wrócić do rekolekcji on-line z zeszłych lat.

Kilka propozycji zebrałem w notce: "Internetowe Rekolekcje Wielkopostne 2020"
lub "Internetowe Rekolekcje Wielkopostne 2021"
oraz "Internetowe Rekolekcje Wielkopostne 2022" - niektóre odnośniki są jeszcze aktualne.

Chcesz zaproponować jakieś rekolekcje - napisz mi maila. :)

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych, nienarodzonych, dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem niewinnego, nienarodzonego, człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013), BXVI


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

www: Elizeusz.pl

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->


[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Informacje o kościele ->

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:


www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.