Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Użyteczne inspiracje i pomoce na Wielki Post. -->

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Internetowe Rekolekcje Wielkopostne 2023

Tutaj znajdziecie zaproszenia na ciekawe Rekolekcje Wielkopostne organizowane w tym roku (2023) w sieci. Taka forma rekolekcji jest dobrym uzupełnieniem rekolekcji odbytych w realu (bo z takich nigdy nie powinniśmy rezygnować).

 

 

1.   Tegoroczne rekolekcje na Wielki Post poprowadzi o. Michał Nowak OFMConv. Cykl zatytułowany jest „RESPICE FINEM” - (łac. patrz na cel). Odcinki będzie można oglądać w każdy poniedziałek, środę, piątek i niedzielę Wielkiego Postu, począwszy od Środy Popielcowej 22 lutego na FranciszkanieTV, Serdecznie zapraszam i - jak zawsze w imieniu oo. Franciszkanów - proszę o modlitwę, by Słowo przynosiło obfite owoce. Pokój i dobro!

 

 

2 Jak się modlić? to rekolekcje dla tych, którzy zaczynają się modlić, ale także dla tych, którzy modlą się już od dawna. Dzięki tej serii spojrzysz na modlitwę z innej strony. Zaczniesz spotykać się z jednym Bogiem w trzech Osobach. Rozwiniesz z Nim bliską relację. Znajdziesz odpowiedzi m.in. na pytania: Jak się modlić? Jak zacząć się modlić? Jaka modlitwa pomaga? Rozproszenia na modlitwie – jak sobie z nimi radzić? Czym jest Modlitwa Serca? Dlaczego asceza jest ważna? Dlaczego warto czytać Pismo Święte? Czym są apoftegmaty i jak z nich korzystać?

Odpowiedzi na te pytania będą szukać z nami trzej Dominikanie.

Radosław Więcławek OP przeprowadzi nas po know how modlitwy.
Szymon Popławski OP wprowadzi nas w świat Modlitwy Serca.
Dawid Grześkowiak OP natomiast przybliży nam mądrość Ojców Pustyni.

  Więcej na: https://dominikanie.pl/ oraz na yt (https://www.youtube.com/@Dominikanieplportal).

 

3.    "Spotkanie".  Wielki Post to czas bardzo osobisty, czas oczekiwania, czas ukrycia, czas działania… Te 40 dni to także czas spotkania. Dlatego po raz kolejny zapraszamy Was do stołu… spotkania, karmienia się i dzielenia. Przy stole usiądzie Józef Broda z Tym, który jest ważny, nawet najważniejszy, który kocha miłością przez wielkie M… z Bogiem. Zapraszam, usiądźcie i Wy, nie dajcie się prosić, po prostu usiądźcie, spotkajmy się razem. Kolejne odcinki rekolekcji „Spotkanie” będą ukazywały się od 27 lutego w kolejne poniedziałki i czwartki Wielkiego Postu.

 Więcej na: https://profeto.pl/ oraz na yt (https://www.youtube.com/@profetopl).

 

4.    Rekolekcje wielkopostne „CZAS WALKI” zostały nagrane na terenie Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, gdzie żołnierze uczą się walczyć z przeciwnikiem, i z przeciwnościami życia. Wybór miejsca i tytułu oddaje cel rozważań, które mają służyć zachęceniu do walki, tej duchowej, o lepszą wersję samego siebie i poprawę relacji z Bogiem i bliźnimi. Rekolekcje głosi ks. mjr Maksymilian Jezierski, kapelan i duszpasterz Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, wspierający duchowo kształcących się tam przyszłych oficerów i dowódców. Podejmuje temat kluczowych antagonizmów, z którymi zmaga się każdy z nas: życia i śmierci, miłości i nienawiści, przebaczenia i gniewu, pokory i pychy, odwagi i tchórzostwa, pokoju i wojny. Każdy odcinek kończy się propozycją konkretnego zadania do wykonania. Rekolekcje obejmują 8 odcinków, które będą publikowane co tydzień w środę, począwszy od Środy Popielcowej, a w Wielkim Tygodniu dwukrotnie - w poniedziałek i środę.

Czytaj więcej: https://stacja7.pl/ oraz na yt (https://www.youtube.com/@profetopl).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Mało?

Zawsze można wrócić do rekolekcji on-line z zeszłych lat.

Kilka propozycji zebrałem w notce: "Internetowe Rekolekcje Wielkopostne 2020"
lub "Internetowe Rekolekcje Wielkopostne 2021"
oraz "Internetowe Rekolekcje Wielkopostne 2022" - niektóre odnośniki są jeszcze aktualne.

Chcesz zaproponować jakieś rekolekcje - napisz mi maila. :)

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.