Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Użyteczne inspiracje i pomoce na Wielki Post. -->

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Propozycje na rekolekcje adwentowe w sieci (Adwent 2022)

 

Adwent w internetach:

Tradycyjnie internet oferuje kilka pomocy na rekolekcje on-line

   

 #Adwent2022

 

 

Czas Adwentu jest okazją do zatrzymania się nad kondycją swojej wiary. Pomagają w tym oczywiście rekolekcje. Dobrze więc jeśli to narzędzie, jakim jest internet, wykorzystamy do tego, aby pogłębić swoje doświadczenie znajomości Jezusa.

 

 

 

1. Rekolekcje franciszkanów

Zanim zmieni się świat, czy zmieni się twoje serce?

Serdecznie zapraszam na biblijne rekolekcje adwentowe "On przyjdzie", które poprowadzi o. Mateusz Stachowski. Odcinki oglądać będzie można na YouTube i Facebooku w niedziele, poniedziałki, środy i piątki Adwentu od 27 listopada.

https://franciszkanie.tv/

 

 

 

2. Katecheza adwentowa:

 

 

 3. Rekolekcje Adwentowe 2022

Serce może mieć zawał, mogą migotać przedsionki. A co dzieje się z sercem, które nie kocha? Jak uchronić się przed duchowym zawałem? Odnowić pamięć serca to temat adwentowych refleksji ks. Krzysztofa Pawliny, rektora Akademii Katolickiej w Warszawie. Cztery konferencje: „Zdążyć na czas”, „Delikatność piękna”, „Wybrać miłość”, „Bliscy dalecy” mogą pomóc nam w przygotowaniach do Uroczystości Bożego Narodzenia. W codziennym zabieganiu, lęku i troskach czasem zapominamy o potrzebie własnej formacji i spojrzenia w swoje serce. Bywa, że nie słuchamy jego rytmu, nie wiemy, czy bije tak jak serce Boga. Rekolekcje online mogą być pierwszym krokiem do powrotu do siebie i rozpoczęcia zmiany.

1. https://www.youtube.com/watch?v=rtEg4uHNhfQ

-> https://www.youtube.com/@pwtwwarszawa

 

 

 

 4. Rekolekcje Adwentowe na EWTN Polska

Adwent to czas oczekiwania i wychodzenia na Boże Ścieżki. W tym roku czas Adwentu EWTN proponuje przeżywać wspólnie ze św. Stanisławem Kostką oraz innymi świętymi. Zapraszają na codzienne, krótkie rozważania o 7:15 w EWTN Polska.

-> https://www.youtube.com/@EWTNPolska/videos

 

 

 

 5. Rekolekcje Adwentowe na na www.domjozefa.tv

Słowa św. Augustyna: "Niespokojne jest serce moje, dopóki nie spocznie w Bogu" to tytuł tegorocznych Internetowych Rekolekcji Adwentowych przygotowanych przez Telewizję Dom Józefa. Rozważania rekolekcyjne poprowadzi ks. Dariusz Brylak, proboszcz parafii pw. św. Augustyna w Kostowie.  Premiera w każdą niedzielę i środę na www.domjozefa.tv oraz na antenie Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej.  W poniedziałek i czwartek o godzinie 21.00 na kanałach facebookowych ks. Dariusza Brylaka i Telewizji Dom Józefa będzie można  porozmawiać na temat rekolekcji ONLINE.

-> https://www.youtube.com/c/DOMJ%C3%93ZEFATV/videos

 

 

 

 6. Dominikanie.pl

Zapraszam na uważne rekolekcje adwentowe: „Adwent – jako Sztuka Uważności”. Adwent to czas oczekiwania. To czas ćwiczenia uważności, czyli praktyki: widzenia, słyszenia i mówienia. Uczmy się takiej postawy wspólnie z o. Maciejem Biskupem OP. Start już w pierwszy poniedziałek Adwentu.

https://dominikanie.pl/

 https://www.youtube.com/@Dominikanieplportal/videos

 

 

 

 7. Rekolekcje adwentowe z Profeto.pl

Kapucyn br. Szymon Janowski, prosto z budowy, zaprasza na Projekt RELACJE – o budowaniu relacji. W grudniowe poniedziałki i czwartki na Profeto!

Każdy z nas potrzebuje drogowskazu, jak budować w życiu to, co najważniejsze, czyli relacje. Takim drogowskazem będą kolejne odcinki Projektu RELACJE. Zapraszamy w adwentowe poniedziałki i czwartki na portal profeto.pl, do Radia Profeto i do naszych mediów społecznościowych.

– Pan Bóg zaprojektował nas z miłości i do miłości. I to właściwie jest temat wszystkich kolejnych odcinków Projektu RELACJE. W naszym życiu chodzi o miłość i posłanie nas do relacji – mówi br. Szymon Janowski.

Cykl prowadzi br. Szymon Janowski OFMCap – urodził się w 1984 r., niedługo po maturze wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów a w 2012 r. przyjął święcenia kapłańskie. Droga jego posługi wiodła zawsze pośród ludzi młodych Podejmuje różne zaangażowania związane z duszpasterstwem młodych. Razem z braćmi organizuje spotkanie Golgota Młodych w Serpelicach.

http://profeto.pl/

-> https://www.youtube.com/@profetopl

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych, nienarodzonych, dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem niewinnego, nienarodzonego, człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013), BXVI


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

www: Elizeusz.pl

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->


[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Informacje o kościele ->

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:


www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.