Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

ORAE (Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji) - 7-10 styczeń 2010.

 

http://picasaweb.google.com/dde.warszawa/ORAEPorszewice#

 

36 osób wzięło udział w Oazie Rekolekcyjnej Animatorów Ewangelizacji dla filii warszawskiej, która odbyła się w dniach 7-10 stycznia 2010 r. w ośrodku rekolekcyjno-konferencyjnym w Porszewicach k. Łodzi. Całość zorganizowała łódzka Diecezjalna Diakonia Ewangelizacji „Pan jest wielki”. Rekolekcje poprowadził wraz z Wiesławą Wróblewską ks. Sławomir Skonieczka, proboszcz parafii w Hartowcu, były moderator Centralnej Diakonii Ewangelizacji.

 Celem ORAE była nauka przeprowadzania skutecznej ewangelizacji w dzisiejszych czasach, głoszenia kerygmatu i przypomnienie czterech praw życia duchowego. Uczestnicy zdobywali tę wiedzę podczas konferencji i seminariów, przeprowadzonych przez ks. Sławka i Wiesię, podczas spotkań w małej grupie, a także na modlitwie – Namiocie Spotkania, Liturgii Godzin i Eucharystii.

W piątek tematem przewodnim była Boża miłość. Konferencja dotyczyła tego, kim powinni być współcześni animatorzy, a także istoty przesłania ewangelizacyjnego.

W sobotę przyszedł czas na zgłębienie kolejnych punktów kerygmatu, którymi są: grzech człowieka i zbawienie w Jezusie oraz wiara i nawrócenie. Była także okazja do nauki metod ewangelizacji indywidualnej i do przypomnienia sobie tego, jak powinno wyglądać dobre świadectwo. Dzień zakończyła niezapomniana modlitwa o wylanie darów Ducha Świętego, w której wzięli udział także dwaj bracia kapucyni z Krakowa, którzy w Porszewicach pojawili się „przypadkiem” parę godzin wcześniej.

W niedzielne przedpołudnie wszyscy uczestnicy udali się w parach na ewangelizację do pobliskiego Konstantynowa Łódzkiego. Dla wielu z nich było to pierwsze w życiu wyjście ze Słowem Bożym na ulicę, które zapewne na długo pozostanie w ich sercach i myślach. Ewangelizacja odbywała się w święto Chrztu Pańskiego, a w całej Polsce grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – nierzadko było zatem tak, że ewangelizowano jej wolontariuszy, stojących z puszkami przed kościołem. Wiele jest serc, które czekają na Ewangelię! Więcej, niż nam się wydaje – to główne przesłanie płynące z tych rekolekcji.

Po Eucharystii i pysznym obiedzie zgromadzeni rozjechali się do swoich środowisk, by tam dalej głosić Ewangelię, teraz także za pomocą nowych sposobów i metod poznanych podczas na ORAE w Porszewicach. Będą głosić w Warszawie, Łodzi, w całej Polsce... Na rekolekcyjne ćwiczenia zjechali reprezentanci aż pięciu polskich diecezji: łódzkiej, warszawskiej, toruńskiej, kaliskiej oraz sandomierskiej. Pięknym doświadczeniem było to, że w ORAE wzięli udział przedstawiciele Domowego Kościoła (dwie rodziny z archidiecezji warszawskiej z przeuroczymi dziećmi), kapłani (ks. Sławomir i ks. Tomasz Moch z Warszawy) oraz młodzi świeccy w różnym wieku: uczniowie liceum, studenci i przedstawiciele osób pracujących. Zdecydowaną większość stanowili członkowie diecezjalnych Diakonii Ewangelizacji, ale nie zabrakło również przedstawicieli Diakonii Misyjnej i Komunikowania Społecznego.

Piotr Niedzielski
http://www.archiwalna.oaza.pl/dokument.php?id=2487

 

 

Dodatkowo relacja ze strony Diakonii Misyjnej w Łodzi:
 http://misyjna-lodz.blogspot.com/

 

God-is-Lord
"My nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli" (Dz 4,20)

 

Liturgia dnia

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6764090

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].