Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Rekolekcje dla LO i ZS w parafii św. Jakuba

Przez trzy kolejne dni (11-13.04.2011) prowadziłem ewangelizacyjne rekolekcje w parafii św. Jakuba. Choć punktem wyjściowym były Gwiezdne Wojny (podobnie jak dla grupy gimnazjalnej), to większy nacisk był położony na bezpośrednie głoszenie kerygmatu.

Pragnienia przed-rekolekcyjne - poprosiłem uczniów, aby na anonimowych ankietach podzielili się dwoma kwestiami. Po pierwsze tym, co chcieliby usłyszeć podczas rekolekcji - po drugie, co jest dla niech trudne (czego w wierze nie rozumieją). Pozwoliło mi to, znacznie zmodyfikować plan rekolekcji. W tym miejscu chciałbym się podzielić tymi oczekiwaniami (pragnieniami, które w sobie młodzież nosi) oraz trudnościami. Szkoda, że takie "masowe" spotkanie uniemożliwia dłuższe indywidualne spotkanie z pytającymi, bo niestety nie na wszystkie pytania udało mi się odpowiedzieć, czy do nich nawiązać.

 

 

1.

 • o miłości Boga

 • Dlaczego Bóg wybrał mnie? Czemu to on mnie umiłował? Przecież nie zasłużyłam?! Dlaczego też przygotowując się do bierzmowania muszę zbierać podpisy w indeksie? Dlaczego nie liczy się jakość mojej wiary, ale ilość podpisów? Dlaczego Kościół mi nie ufa i twierdzi że wierzę tylko dla podpisu?

 • o miłości Boga

 • wpływ Boga na ludzkie życie

 • Chcę usłyszeć o obecnych problemach wiary u młodzieży, co zrobić by wiara nie była nudna, ale sprawiała przyjemność, by uczestniczyć w Kościele w pełni duchowo.

 • Skąd brać siłę na to żeby móc być lepszym człowiekiem?

 

 

2.

 • że Bóg każe za czyny, jest sprawiedliwy a jednocześnie jest w stanie nam wybaczyć

 • co to jest zło?

 • o tym, że nie możemy grzeszyć a nawet najcięższe grzechy są wybaczone.

 • Kościół a relacje międzyludzkie (miłość -> małżeństwo). Czy Bóg jest aż tak miłosierny, że kiedyś i Szatan zostanie zbawiony? Jak pomóc zmarłym dostać się do Nieba? (poza modlitwą itd.)

 • Co dzieje się po śmierci?

 

 

 

Podsumowanie rekolekcji: - na zakończenie poprosiłem uczniów, aby ponownie na anonimowych ankietach podzielili się tym, co było dla nich ważne oraz ich postanowieniami.

 • W mojej opinii rekolekcje były bardzo pomocne i trafiona tematyka. Jednak uważam, że był to za obszerny temat jak na 3 dni.

 • Najbardziej mnie poruszył film z człowiekiem, który mimo niepełnoprawności, siebie pokochał i naucza innych żeby dziękować Bogu za to co mają. Spróbuję pokochać siebie.

 • Treść karteczki, którą dostałam podczas adoracji relikwii krzyża. Postanowienie to modlitwa za kapłanów oraz staranie się o zawód, który do wykonania dał mi Bóg. Choć będzie to trudne ale ufam!

 • Rekolekcje pomogły mi przygotować się do Zmartwychwstania Jezusa, sposób w jaki prowadzone dotarł do mnie i zaciekawił. Podobały mi się filmy i nawiązanie do "Gwiezdnych Wojen" co było nietypowe ale z sensem.

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8610420
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.