Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Relacja z ORAE w Suwałkach.

Notka za: http://dde.warszawa.pl/

W weekend majowy, a dokładniej od 30 kwietnia do 4 maja 2015 r. odbyło się ORAE (zob. "Czym jest ORAE?") -, które prowadził ks. Tomek Moch, długoletni moderator naszej diakonii. Uczestniczyła w nim zarówno młodzież, jak i dorośli, osoby z archidiecezji warszawskiej oraz diecezji ełckiej, członkowie Ruchu Światło-Życie, a także Odnowy w Duchu Świętym, zaangażowani w Szkołę Liderów Grup Parafialnych i Animatorów Ewangelizacji (damaszek.anielasalawa.suwalki.pl). Było więc różnorodnie, a przez to jeszcze bardziej owocnie.

ORAE – rekolekcje wyłącznie dla płomiennych ewangelizatorów, chcących osiągać wyżyny swojego warsztatu – w żadnym wypadku!

ORAE – rekolekcje dla każdego kto chce pogłębić zrozumienie tego czym jest ewangelizacja i zdobyć cenną pomoc do swojej codziennej posługi we wspólnocie, wśród bierzmowanych, podczas organizacji rekolekcji w szkołach oraz innych działań ewangelizacyjnych, czy też do zwykłych rozmów z przyjaciółmi oraz bliskimi nie znającymi jeszcze Jezusa, a z którymi chcielibyśmy się podzielić doświadczeniem piękna Bożej miłości – jak najbardziej!

 

Rekolekcje te, poza naprawdę solidnym warsztatem dotyczącym ewangelizacji w różnorakich okolicznościach i formach, były także wspaniałą okazją doświadczenia na nowo osobistego spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem, który jest przecież podstawową motywacją do zaangażowania się w tym ważnej przestrzeni życia chrześcijańskiego. Mogliśmy znowu zachwycić się tym, jak wielkich dzieł dokonuje On w nas oraz jeszcze raz zawierzyć Mu swoje życie. Był czas na modlitwę indywidualną oraz wspólnotową, a także chwile budowania relacji przy herbacie i ciastku. Mogliśmy wreszcie po raz kolejny przeżyć prawdę o tym, że to Pan Bóg jest w nas sprawcą ewangelizacji, że to Jego mocą możemy wychodzić do innych oraz że to On jest tym, który przemawia, przemienia i daje owoce w ludzkich sercach.

 

 

Był to bardzo dobry czas, w którym Duch działał ze swoją mocą. Dopisała nam nawet pogoda, która była słoneczna i ciepła. Myślę, że wszyscy bez wyjątku wyjechaliśmy z tych krótkich, ale pełnych treści i przeżyć rekolekcji z nowym zapałem chrześcijańskim i gorliwością. Oazowicze! Ruszajmy, Aby Ewangelizować! Na co dzień, w pokorze serca i w mocy Ducha, który uzdalnia do czynienia rzeczy tylko z pozoru nieosiągalnych dla nas.

 

Na kolejne, tym razem 6-dniowe ORAE, zapraszamy już w sierpniu! Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj (17-23 sierpnia 2015 - 6-dniowe wakacyjne ORAE [zgłoszenia do 31 maja])

 

 

Zobacz zdjęcia: https://picasaweb.google.com/dde.warszawa/ORAEWSuwaKach30044052015

 

 

 

Na koniec kilka świadectw:

 

ORAE było dla mnie czasem ponownego doświadczenia – w pewnym sensie odświeżenia – kerygmatu. Pan Jezus bardzo mocno mówił przez ks. Tomka, ale także świadectwo życia innych uczestników i grupy młodych Litwinów odwiedzających goszczącego nas ks. Szymona. Było to także doświadczenie konkretnych podstaw – jak i dlaczego głosić Chrystusa. Wyjście ewangelizacyjne pokazało mi, że z Bożą pomocą jestem w stanie zapytać innego człowieka – „może chciałbyś porozmawiać o Jezusie?” – oraz to, iż nie powinniśmy szufladkować ludzi. Czasem Ci, po których się tego nie spodziewamy, będą chętni do rozmowy o Nim, a ci, o których sądzimy, że jej nie potrzebują, będą bardzo jej pragnęli.

Kamil

 

Choć myślę, że mam niemałe doświadczenie w jakiś wydarzeniach ewangelizacyjnych (świadectwa podczas rekolekcji, współprowadzenie rekolekcji ewangelizacyjnych) to ORAE było czasem niewątpliwie spojrzenia w zupełnie nowym świetle na ewangelizację. Po raz kolejny mogłam doświadczyć prawdy o Bogu, który jest miłością, zbawienia, które jest w Jezusie oraz świadomie podjąć decyzję zawierzenia życia Jezusowi. Bardzo mocno przemówiły do mnie słowa Benedykta XVI o tym, że sednem każdego działania ewangelizacyjnego jest osoba Jezusa oraz że ewangelizacja ma być stylem życia i odbywać się musi w dużej pokorze i logice krzyża. Bardzo się cieszę, że wreszcie zmobilizowałam się do udziału w tej formie rekolekcji, bo był to z jednej strony czas ponownego odkrywania ogromu łaski i działania Jezusa w moim życiu, które staram się mu wciąż na nowo powierzać, a z drugiej strony okazją do spojrzenia na ewangelizację jako na dzieło, do którego mocno Bóg mnie przynagla, a które jest nieodłącznym elementem życia chrześcijanina.

Kinga

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

* Dla oazowiczów: Trwamy w przygotowaniu na świętowanie 100-lecia urodzin ks. Franciszka Blachnickiego ( 24 marca 2021) oraz dziękujemy za życie ks. Wojciecha Danielskiego, którego 35 rocznicę śmierci (24 grudnia 2020) niedawno obchodziliśmy.

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Rok Św. Jakuba

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Kurs dla narzeczonych

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
7138878

 Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].