Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Królowanie Jezusa

 

Królestwem Boga na ziemi jest Jego Kościół - wspólnota, która żyje miłością. To zmienia relacje między ludźmi. Tworzymy rzeczywistą wspólnotę. Myśląc "Jezus Król" od razu widzimy osobą w złotej koronie, z berłem, na tronie. Mi bliższym jest Jezus Król z cierniową koroną - Jezus ciepiący dla mnie, objawiający mi swoje miłosierdzie. Jezus, który przychodzi do mnie jako sługa. Jezus Król ukrzyżowany. Jezusowy tron to Jego krzyż. Jezusowe berło to pałka/trzcina, znak męki. Jezusowa korona to korona nie ze złota, ale korona z ciernia. Chrystus Król to pokorny Sługa Jahwe umywający uczniom nogi - Ecce homo.

 

   

Czytania i formularz Uroczystości Chrystusa Króla pokazują nam, że Jezusowe panowanie realizuje się przez konkretną miłość. Królowanie Jezusa to służba, która dokonuje się w miłości. Do tego jestem wezwany. O takie królestwo proszę w modlitwie "Ojcze nasz". Nie prosimy o królestwo polityczne. Jezus zawsze gdy tłum będzie go chciał obwołać królem usunie się na pustynię, a do Jerozolimy zamiast na koniu wjedzie na osiołku. Zakrólował Bóg, to znaczy, zakrólowała Jego miłość. Miłość okazała się większa od śmierci, beznadziei. Miłość zakrólowała na krzyżu. 

 

Jak będziemy żyć miłością - tworzyć cywilizację miłości - staniemy się świadkami Jego królestwa -  "królestwa prawdy i życia, świętości i łaski, sprawiedliwości, miłości i pokoju". Tam gdzie jest uczeń Jezusa żyjący miłością, tam objawia się Królestwo Jezusa. Św. Maksymilian Kolbe objawił to Królestwo za obozowymi drutami, oddając swoje życie z miłości do bliźniego. Chrystus już teraz króluje przez Kościół. 

 

Chrystus Król - obraz namalowany w 1944 przez Adama Stykę ukazuje Jezusa jako Króla i władcę - Pantokrator. 

 

 

Inspirująca w tym temacie jest homilia bp. Grzegorza Rysia skierowana do ministrantów.

 

Rok temu uroczyście dokonywaliśmy Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Czy nadal ten wybór jest nam bliski?  Więcej dobrych inspiracji możemy zaczerpnąć z czytelni http://brewiarz.pl/czytelnia/krol.php3 i wracając do listu episkopatu "O królowaniu Jezusa".

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6751033

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].