Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Czat na wiara.pl - czyli rozmowy z "ciekawymi" ludźmi o wierze.

Czat na wiara.pl - czyli rozmowy z ciekawymi ludźmi o wierze. Czasem naprawdę jest "ciekawie". Warto zapoznać się z zapisem chatów.

3.04.2008 r. gościem czatu był Ks. Remigiusz Recław - charyzmatyczny jezuita, związany od 1999 r. z Odnową w Duchu Świętym. W jednym pytaniu: "Czym różni się Odnowa w Duchu Świętym od Oazy??" ojciec raczył odpowiedzieć: "W Kościele coraz częściej się mówi, że Oaza się już skończyła, że brakuje pomysłu na Oazę, jak ją rozwijać ... Oba ruchy są na pewno z Ducha Świętego. Oaza w duchowości będzie bardziej po linii jezuitów - ułożona i wymagająca formacja  zaś Odnowa przede wszystkim uczy spotkania z Bogiem. Nie kładzie nacisku na liturgię, na stopnie rekolekcji. Chodzi o moją osobistą relację z Jezusem. To się bardzo mocno podkreśla." 

Nie jest to pewnie miejsce na polemikę, ale wydaje mi się, że taka odpowiedź jest mocno niesprawiedliwa i uogólniająca. Bo można z niej wyciągnąć wniosek, że oaza (Ruch Światło-Życie - oaza to forma rekolekcji) nie uczy spotkania z Bogiem i nie chodzi w niej o osobową relację z Jezusem, a tylko o jakieś zimne stopnie i techniki liturgiczne, a tak przecież nie jest. Na szczęście mam inne doświadczenie i niech tak zostanie - u mnie było akurat odwrotnie - bez nauki spotkania z Bogiem w Ruchu Światło-Życie, bez osobowej relacji z Jezusem, nie odnalazłbym się z posłudze w grupie Odnowy. Ruch przez swoje stopnie nauczył mnie miłości do Jezusa, którego spotykam w Kościele, żywego i działającego w Słowie i sakramentach. I to wcale nie jest zimna formacja ale gorący piec hutniczy. Pozdrawiam ks. Remigiusza i Mocnych w Duchu.

Aha, na marginesie polecam rewelacyjne książki (po rak kolejny wznowione): lektura obowiązkowa na rok św. Pawła.

 WARTO: 

SEKRET PAWŁA – Jose H. Prado Flores

 FORMACJA UCZNIÓW – Jose H. Prado Flores 

http://www.jezuici.pl/osrodekwydawnictwo/

W tym miejscu należne przypomnienie oazowiczom "charyzmatycznego" wymiaru Ruchu: "Ruch Światło-Życie wobec darów duchowych". Jak widać Odnowa nie ma monopolu na dary charyzmatyczne, w Ruchu są od dawna :) - żartuję - to tylko pokazuje charyzmatyczność Kościoła.

Warto przy okazji zastanowić się, skąd bierze się myślenie: "że Oaza się już skończyła, że brakuje pomysłu na Oazę, jak ją rozwijać ..." ... ale to może przy innej okazji. 

 

"Z tej właśnie przyczyny przypominam ci, abyś rozpalił na nowo charyzmat Boży, który jest w tobie przez włożenie moich rąk. Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia". (2Tm 1,6-7)

 

 

  Coraz mocniej zaczynam odkrywać, że charyzmat Światło-Życie jest również moim charyzmatem, darem który otrzymałem. Zaczynam też coraz poważniej myśleć nad Unią Kapłanów Chrystusa Sługi (www.ukchs.oaza.pl). Brakuję mi jeszcze ORD tak więc pewnie najbliższe rekolekcje kapłańskie będą związane z tymi rekolekcjami - widać musiałem do tego dojrzeć.

 

Liturgia dnia

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6137612

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].