Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Być widocznym uczniem Jezusa!

 "Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi,
aby widzieli wasze dobre uczynki
i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie"
(Mt 5, 16).


Przyjmujemy Jezusa w Jego Słowie, w sakramencie Eucharystii. Przyjmujemy Jego Miłość. To, do czego nas Pan zaprasza, to przyjąć ten dar z wdzięcznością i zanieść dalej. Bóg hojnie daje nam swoją miłość, abyśmy się nią dzielili. To tak jak to odblaskowe serduszko (brelok) z wypisanym imieniem Jezus – jedynym, w którym jest nasze zbawienie. To, że przyjąłem Jezusa, że jest moim Panem, że chcę o Nim świadczyć, musi być widoczne. Ludzie patrząc na moje życie powinni dostrzegać owoce Ewangelii w moim sposobie życia, mówienia. Nie jest to lampa do schowania pod korzec. Ma być widoczna dla innych! Nasza wiara, nasza miłość do Pana – ma być widoczna. Ma być widoczna nie tylko w deklaracjach słownych, ale w naszych postawach.

W naszym życiu (wyborach moralnych) musi być widoczny uczeń Jezusa. Tak jak w ciemności to serduszko święci, kiedy padnie na nie światło, tak widać nasze świadectwo wiary w Jezusa, kiedy pozwolimy, aby oświecało je słowo Boże i obecność Pana. Świeci nie swoim własnym blaskiem, ale odbija światło, które na nie pada. Taki blask będzie widoczny nawet w ciemnościach zwątpienia. Chciałbym wam w tym obrazie (prostym gadżecie) przekazać prawdę o pięknie ewangelizacji, która jest dawaniem świadectwa o mocy Boga. Nie ukazujemy siebie, ale wskazujemy na Jezusa, na Jego miłość. Świadczymy o tym co miłość Jezusa w nad dokonała. W niej jest nasze ocalenie.

Na początek tego roku formacyjnego w takim gadżecie - rozprowadzanym na pierwszym Dniu Wspólnoty Animatorów i Diakonii, który odbył się w Piasecznie - chcieliśmy (czyli Diakonia Ewangelizacji) zaprosić animatorów Ruchu Światło-Życie i pary animatorskie Domowego Kościoła, do radosnego dawania świadectwa o Ewangelii radości. Świadectwa o jakim pisał ks. Blachnicki kiedy mówił, że "ewangelizacja to nie głoszenie teorii o możliwości życia ewangelicznego, ale to sprawozdanie z tego, co Bóg czyli z tymi, którzy wierzą Jego Ewangelii". Rozeszło się prawie 270 sztuk. Mam nadzieję, że będą widoczne.

To serduszko przypomina, że pierwszymi obdarowanymi miłością Boga jesteśmy my sami.  Każda Eucharystia, każde nasze „Amen” wypowiadane przy Jej przyjmowaniu, to nowe otwarcie na ten dar. Miłość Jezusa jest naszym szczególnym bogactwem, które ma być dostrzegane (widoczne). Nie możemy się jej wstydzić. Jeżeli obecność Jezusa jest w naszym życiu mało widoczna, może powodem tego jest to, że zamknęliśmy się na Boże światło (łaskę, słowo Boże, modlitwę, ...). To można zmienić. Bóg może sprawić, że zobaczymy jak bardzo jesteśmy przez Niego kochani. 

Na wspomnianym Dniu Wspólnoty wiele serduszek kupili rodzice, jako prezenty dla swoich dzieci oraz pary animatorskie dla małżeństw z kręgów. Myślę, że to też piękny obraz. Dbamy o bezpieczeństwo dzieci na drodze. Zapraszając do poznania miłości Jezusa dbamy o bezpieczeństwo naszych bliskich (których kochamy) na ich drodze życia prowadzącej ku wieczności. Zaś najpiękniejszym darem jakim możemy się wzajemnie ubogacić i obdarować jest właśnie miłość Chrystusa. To jest nasz wkład w jedność i owocność wspólnot w których żyjemy.


Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

To symbolizuje ten brelok. Można go przypiąć do torby czy plecaka.  Bezpieczeństwo na drodze w ciemności czy ponurej pogodzie może zapewnić taki odblask. O ileż bardziej bezpieczeństwo w ciemnościach duchowych zapewnia miłość Jezusa.


Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. ( Mt 10,32)

 

 

Zachęcam też do innych sposobów świadczenia. Inspiracje można znaleźć np. na stronie diakonii: dde.warszawa.pl.

Mogą nimi być np.
- przez noszenie "Pisma Świętego w kieszeni";
- przez noszenie naszywki "Jeśli chcesz mogę się za ciebie pomodlić";
- rekolekcje, udział w ORAE czy kursach Szkoły Nowej Ewangelizacji (szczególnie Nowe Życie, Jan, Paweł)

 

 

Pamiętajmy, że nie dokona się to bez wiernego stawania przed Panem na modlitwie.

 

"W Nim było życie, a życie było światłością ludzi,
a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła" (J 1, 4-5)

 

 

Ps. brelok poprawia też bezpieczeństwo na drodze :) zob. notkę "Bądź widoczny!".

a tak prezentuje się paczka z serduszkami - robi mini wrażenie :)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6928300

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].