Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Obchody 30. rocznicy śmierci ks. Wojciecha Danielskiego

17 października 2015 roku, w parafii p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP na Kole, odbyły się uroczystości związane z 30-stą rocznicą śmierci ks. Wojciecha Danielskiego. Rocznica przypada w grudniu, w wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego, stąd obchody trochę antycypowały tę rocznicę, jako że trudno byłoby zorganizować je we właściwym terminie.

Ks. Wojciech był księdzem Archidiecezji Warszawskiej, profesorem KUL oraz II Moderatorem Krajowym Ruchu Światło-Życie i Duszpasterzem Służby Liturgicznej. 

 Spotkanie rozpoczęliśmy w kościele (w kameralnym gronie) o 10:00 od modlitwy przedpołudniowa, której przewodniczył i powiedział słowo ks. Marcin Loretz, moderator diecezjalny. Następnie wysłuchaliśmy trzech konferencji-świadectw o ks. Wojciechu Danielskim zatytułowanych "Liturgia - ewangelizacja i życie". Wygłosili je ks. Stanisław Lech, ks. Tomasz Bać oraz ks. Marcin Loretz.

Około południa zgromadziliśmy się na Powązkach przy grobie ks. Danielskiego. Tam zostały złożone kwiaty i miała miejsce modlitwa, której towarzyszyły pieśni tłumaczone przez ks. Wojciecha. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale skoro deszcz jest znakiem błogosławieństwa, to może tak należy na okoliczności patrzeć. Jedynym minusem było to, że było nas mało.

Centralnym wydarzeniem była uroczysta Msza święta, której przewodniczył J.E. ks. Kardynał Kazimierz Nycza. Po Mszy obejrzeliśmy specjalnie przygotowaną prezentację o Ks. Wojciechu Danielskim oraz wysłuchaliśmy konferencję ks. Grzegorza Demczyszaka. Całość spotkania zakończyły Nieszpory, którym przewodniczył Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie ks. Marek Sędek.

 

Więcej, głębiej, dokładniej i lepiej (...) można dowiedzieć się z relacji Kingi opublikowanej na stronie naszej DDE:
"Miłość na śmierć nie umiera – relacja z obchodów 30. rocznicy śmierci ks. Wojciecha Danielskiego". Na podstawie tej relacji pojawiły się też notki na stronie ogólnopolskiej "http://www.oaza.pl/milosc-na-smierc-nie-umiera/" i w niezmienionej formie na naszej stronie diecezjalnej.

Nagrania można pobrać z mojego Dropbox-a: "https://www.dropbox.com/sh/nr7xujd8uyg2k9s/AADTY7FRgmOv0m6-tKCM63Aua?dl=0" zaś moje zdjęcia są tutaj "30-sto lecie śmierci ks. Wojciecha Danielskiego - Warszawa - 17 października 2015".

Poniżej może kiedyś pojawi się prezentacja, która była pokazywana na spotkaniu - na dziś poproszono mnie, abym jej nie upubliczniał - przykre to, ale "głupie lex też lex". A później dziwimy się, że nie-oazowcze nie wiedzą, że istniał ktoś taki jak ks. Wojciech, a uroczystości rocznic śmierci zbierają garstkę oazowiczów.

 

 

 

 

 Informacja o wydarzeniu pojawiła się na stronie Ruchu Światło-Życie "www.oaza.pl/" naszej stronie diecezjalnej "warszawa.oaza.pl", było też utworzone wydarzenie na fb "https://www.facebook.com/" oraz kilku stronach diecezjalnych Ruchu. Informacja była też na stronie Archidiecezji Warszawskiej: http://archidiecezja.warszawa.pl *(z tej strony pochodzi umieszczony powyżej baner) oraz w warszawskim stronach Gościa Niedzielnego "http://warszawa.gosc.pl/". Niestety szeroka informacja nie przełożyła się na liczny udział oazowiczów w uroczystościach. Widać jest to jasny znak, że osoba ks. Wojciecha jest za mało znana.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia


Parafia św. Anny w Piasecznie

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6530383

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].