Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Medytacja biblijna - propozycja KSM

 

 

 

Medytacja biblijna

 

 

 

 

 

Przygotowanie

 

1. Wyciszenie

Wejdź do głębi swojego serca. Bóg chce do Ciebie przyjść. Przygotuj się, aby Go przyjąć. Postaraj się uporządkować swoje myśli, swoje uczucia, swoją wyobraźnię. Wycisz się. Słuchaj uważnie, co chce Ci powiedzieć Kochający Ojciec.

2. Obecność

Uświadom sobie, że obok Ciebie jest Wszechmogący Bóg. Spróbuj być w Jego obecności. Ciesz się spotkaniem w Tym, który ukochał Cię ponad wszystko i pragnie jedynie Twojego szczęścia.

3. Prośba

Medytacja to wsłuchiwanie się w serdeczny głos Boga. Poproś Go o otwarte uszy i serce, o pokorę, mądrość i zrozumienie. Nie oczekuj czegoś konkretnego, ale powierz się Jego woli.

 

 

 

 

Rozmyślanie

 

1. Bierz i czytaj

Czytaj wolno i uważnie. Tak jak czyta się list od najdroższej osoby, o której wiesz, że Cię kocha. Czytaj jak list skierowany wyłącznie do Ciebie. Zdanie po zdaniu, słowo po słowie. Każde z nich jest darem przesiąkniętym miłością.

 

 2. Patrz i rozważaj

 Co znaczą dzisiaj dla Ciebie te słowa? Wykorzystaj wyobraźnię. Spróbuj sobie wyobrazić scenę, o której czytasz. Stań się uczestnikiem wydarzeń, stań jak najbliżej, słuchaj i obserwuj. Spróbuj znaleźć w swoim życiu podobną sytuację. Zobacz, co robi i mówi Bóg.

 

3. Rozmawiaj z Bogiem

Czas na pytania. Dotąd mówił On. Teraz zwróć się do Niego ze wszystkimi wątpliwościami i trudnościami. Czego nie rozumiesz? Co jest dla Ciebie trudne? Co Cię ucieszyło, a co zasmuciło? Rozmawiaj z Bogiem, jak rozmawia się z przyjacielem. Nie używaj wyszukanych slow, bądź po prostu sobą.

 

4. Wznieś ducha ku Bogu

Gdy jakieś słowo szczególnie Tobą wstrząśnie, zaskoczy, zbulwersuje, zatrzymaj się przy nim. To słowo czy gest Pana jest specjalnie dla Ciebie. Zatrzymaj się przy Nim. Odpocznij przy Panu, ciesząc się Jego obecnością i miłością.

 

5. Żyj i działaj

Bóg wprowadza Cię w swoje plany. Odpowiedz z odwagą: "Oto ja, poślij Mnie". Staraj się żyć tym, co Bóg Ci zostawił. Nie odrzucaj Jego Słów i nie zatrzymuj ich dla siebie. Dziel się radością spotkania z innymi. Gdy robisz postanowienia, nie działaj pochopnie, nie mnóż ich. Nastaw się na współpracę z Bogiem, by je wypełnić. Odwagi. Pan jest blisko.

 

 

 

Zakończenie

 

W krótkiej, szczerej modlitwie podziękuj Bogu za ten czas, to szczególne spotkanie. Wzbudź w sobie pragnienie kolejnych, by Słowo Boże stało się nieodłącznym towarzyszem Twojego życia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Propozycja za: "Wzrastaj ze Słowem. Dziennik Duchowy",
wyd. Wydawnictwo i Księgarnia KSM "GOTÓW",
grudzień 2019, str 4-5.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych, nienarodzonych, dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem niewinnego, nienarodzonego, człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013), BXVI


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

www: Elizeusz.pl

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->


[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Informacje o kościele ->

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:


www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.