Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Duchowe Zamyślenie: XII Niedziela zwykła (20.06.2021), Rok B

Tak często, kiedy okoliczności i przeciwności zewnętrzne wydają się być ponad nasze siły, nie zauważamy przeciwności najniebezpieczniejszej, ukrytej w nas, przeciwności nie wiary i braku ufności. Potrafi ona, jak prawdziwa nawałnica, wytrysnąć z naszego serca i ust, z wyrzutem skierowanym nawet do samego Boga. Nasze ocalenie jest w Jezusie. Niech Jego dzieła upewnią nas w tym, kim On jest!

 

Do przemyślenia: Czy ufam Jezusowi?
Jak reaguję na przeciwności i trudności?

 

 

Homilia z Mszy św. o 17.00:

Dzisiejsze czytania: Hi 38, 1.8-11; Ps 107(106), 23-24.25-26.28-29.30-31; 2Kor 5, 14-17; Łk 7, 16; Mk 4, 35-41

"Wiara domaga się naszego zaangażowania" - Anioł Pański z pp. Franciszkiem - 20.06.2021r.

 

 

 

Wehikuł czasu:

Wakacyjne Duchowe Zamyślenie: Niedziela XII tygodnia okresu zwykłego Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela (24.06.2018), Rok B

Duchowe zamyślenie: XII niedziela zwykła (21.06.2015) Rok "B"

 

 

 

Inspirujące rozważanie (niedziela):

Niedzielne rozważania z "Gościa Niedzielnego"

Lectio divina i homilia na stronie biblista.pl

Stacja7.pl - Jutro niedziela

ks. Wojciech Węgrzyniak - medytacja

Szkoła Słowa Bożego - Rozważania niedzielne Rok B

Szkoła Formacji Duchowej - lectio divina, echo Słowa, skrutacja

 

 

 

Ubogacające komentarze

 

 

i homilie:

 

 

 

 

 

Anioł Pański z pp. Franciszkiem

20 czerwca 2021 r.

 

Drodzy bracia i siostry, dzień dobry!

W dzisiejszej liturgii Ewangelia opowiada o wydarzeniu burzy uciszonej przez Jezusa (Mk 4, 35-41). Łódź, w której uczniowie przeprawiają się przez jezioro, targana jest wiatrem i falami , a oni boją się, że utoną. Jezus jest z nimi w łodzi, ale siedzi w tyle, na wezgłowiu i śpi. Uczniowie przepełnieni strachem wołają do Niego: „Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?” (w. 38).

Wiele razy i my, nawiedzani przez życiowe próby, wołaliśmy do Pana: „Dlaczego nic nie mówisz i nic dla mnie nie czynisz?”. Zwłaszcza wtedy, gdy zdaje się nam, że toniemy, bo zanika miłość lub plan, w którym pokładaliśmy wielkie nadzieje; albo gdy jesteśmy zdani na łaskę natarczywych fal niepokoju; lub kiedy czujemy się przytłoczeni problemami, lub zagubieni pośród morza życia, bez kursu i bez portu. Albo też w chwilach, gdy brakuje nam sił, żeby iść dalej, bo brakuje nam pracy lub niespodziewana diagnoza sprawia, że boimy się o zdrowie nasze lub kogoś bliskiego. Jest wiele takich chwil, kiedy czujemy się ogarnięci burzą, czujemy się prawie wykończeni.

W takich sytuacjach, a także w wielu innych, my także czujemy się dławieni strachem i, grozi nam, podobnie jak uczniom, że stracimy z oczu to, co najważniejsze. Jezus jest bowiem na łodzi, nawet jeśli śpi, dzieląc ze swoimi uczniami to wszystko, co się dzieje. Jego sen, jeśli z jednej strony nas zadziwia, to z drugiej wystawia nas na próbę. Pan jest tam obecny, bowiem czeka na nas, abyśmy Go zaangażowali, abyśmy Go przywoływali, abyśmy postawili Go w centrum naszego życia. Jego sen pobudza nas do przebudzenia. Ponieważ, aby być uczniami Jezusa, nie wystarczy wierzyć, że Bóg istnieje - trzeba zaangażować się razem z Nim. Nie wystarczy wiedzieć, że Bóg istnieje, trzeba jeszcze wznieść głos wraz z Nim, wołać do Niego. Modlitwa wiele razy jest wołaniem. „Panie ratuj mnie!”. Widziałem w programie „A Sua immagine” [program katolicki włoskiej telewizji publicznej RAI] , dzisiaj w Dniu Uchodźcy wielu tych, którzy przybywają na wielkich łodziach, i tonąc wołają: „Ratuj nas”. Również w naszym życiu dzieje się to samo: „Panie ratuj nas!”. A modlitwa staje się wołaniem.

Dzisiaj możemy zadać sobie pytanie: co to za wiatry, które teraz uderzają w moje życie, jakie to fale utrudniają mi żeglowanie i zagrażają mojemu życiu duchowemu. Rodzinnemu, a także mojemu życiu psychicznemu? Powiedzmy to wszystko Jezusowi, powiedzmy Mu wszystko. On tego pragnie, On chce, abyśmy przylgnęli do Niego, aby znaleźć schronienie przed katastrofalnymi falami życia. Ewangelia mówi nam, że uczniowie podchodzą do Jezusa, budzą Go i rozmawiają z Nim (por. w. 38). Oto początek naszej wiary: uznanie, że sami z siebie nie jesteśmy w stanie utrzymać się na powierzchni, że potrzebujemy Jezusa, jak żeglarze gwiazd, aby znaleźć nasz kurs. Wiara zaczyna się od przekonania, że sami sobie nie wystarczamy, od poczucia, że potrzebujemy Boga. Kiedy przezwyciężamy pokusę zamykania się w sobie, kiedy przezwyciężamy fałszywą religijność, która nie chce przeszkadzać Bogu, kiedy wołamy do Niego, On może dokonać w nas cudów. Jest to łagodna i nadzwyczajna moc modlitwy, która czyni cuda.

Jezus, do którego modlą się uczniowie, ucisza wiatr i fale. I zadaje im pytanie, które dotyczy także nas: „Czemu tak bojaźliwi jesteście? Jakże brak wam wiary!” (w. 40). Uczniowie dali się ogarnąć strachem, ponieważ wpatrywali się w fale, zamiast patrzeć na Jezusa. A lęk prowadzi nas do tego, że patrzymy na trudności, okropne problemy, a nie patrzymy na Pana, który w wielu przypadkach śpi. Podobnie jest z nami: ileż to razy wpatrujemy się w problemy, które nas nękają, zamiast pójść do Pana i zrzucić na Niego nasze troski! Ileż to razy, podobnie jak uczniowie, zostawiamy Pana w jakimś zakątku, na dnie łodzi życia, by obudzić Go dopiero w chwili potrzeby! Prośmy dziś o łaskę wiary, która niestrudzenie szuka Pana, puka do Jego Serca. Niech Dziewica Maryja, która w swoim życiu nigdy nie przestała ufać Bogu, rozbudzi w nas żywotną potrzebę powierzania się Jemu każdego dnia.

za: papiez.wiara.pl

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

Rok św. Józefa

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 121 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8179206
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.