Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego). Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

Duchowe zamyślenie: II niedziela zwykła (18.01.2015) Rok "B"

 Z nadzieją czekałem na Pana,
a On się pochylił nade mną
i wysłuchał mego wołania.

Dziś możemy odnaleźć się w osobie Samuela. Bóg woła każdego z nas po imieniu, bo nas zna. Jednak nie wystarczy usłyszeć wołanie - trzeba na nie odpowiedzieć. Czasem Bóg stawia na naszej drodze innego człowieka, który jak Heli, pomoże nam Go rozpoznać. Podobnie Jan wskazuje na jedynego Baranka, aby inni sami go poznali. Tak można zobrazować powołanie chrześcijanina - nakierowywać ludzi na Boga, wskazywać na gładzącego grzechy Baranka. Niech naszą odpowiedzą będą słowa "mów, bo sługa słucha" - a usłyszawszy Jego słowo "chodźcie zobaczcie" niech decyzją będzie "idę za Tobą Panie". Bóg nie chce abyśmy byli samowystarczalni, ale byśmy naszym doświadczeniem Boga dzielili się z innymi. Byli uczniami-misjonarzami. Jesteśmy Ciałem Chrystusa. Stąd szacunek do cielesności (życia moralnego) to nie tylko kwestia światopoglądowa - dla chrześcijanina (dla nas) to sprawa tożsamości, czyli tego kim jestem. Jesteśmy Świątynią Ducha - albo postępujemy tak, że ją szanujemy i upiększamy, albo lekceważymy i dewastujemy.

 W tych obrazach warto zapytać o jakość naszej modlitwy. Czy - po pierwsze - słuchamy? I wreszcie czy odpowiadamy na Boże wołanie? Czy to Słowo nas przemienia? W Biblii w obrazkach dla najmłodszych możemy przeczytać "Od tej chwili mały Samuel postanowił uważnie słuchać tego, co Bóg chce mu powiedzieć, bo pragnie zawsze robić to, o co Bóg go prosi". Jeśli adresatami tego obrazu są małe dzieci, to tym bardziej my powinniśmy to zrozumieć. Myślę, że Samuela - wtedy kiedy się modlimy - warto naśladować. A patrząc na Jezusa - na Kościół (jego Ciało) mówię - "Oto Baranek" - i idę za Nim.

 

 Homilia z 19:15

 

Dzisiejsze czytania: 1 Sm 3,3b-10.19; Ps 40,2.4.7-10; 1 Kor 6,13c-15a.17-20; J 1,41.17b; J 1,35-42

 

Między 18 a 25 stycznia chrześcijanie różnych wyznań spotkają się, by modlić się o jedność, poznawać się wzajemnie i rozmawiać. Tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie przebiegał pod hasłem „Jezus rzekł do Samarytanki: »Daj mi pić!«”. Więcej: Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

 

  

 
   Inspirujące rozważanie:

   Niedzielne rozważania z "Gościa Niedzielnego"

   Lectio divina i homilia na stronie biblista.pl

   Stacja7.pl - Jutro niedziela

   ks. Wojciech Węgrzyniak - medytacja

  ks. Tomasz Jaklewicz - Spojrzenie, które zmienia.

 

 

 

Ubogacające komentarze:

 

i komentarz Gienka: Gdzie mieszka Pan Jezus? Gdzie możemy go spotkać?

 

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.