Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego). Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

Duchowe zamyślenie: Uroczystość Objawienia Pańskiego (6.01.2015) Rok "B"

Wyzwoli bowiem biedaka, który Go wzywa,
i ubogiego, co nie ma opieki.
Zmiłuje się nad biednym i ubogim,
nędzarza ocali od śmierci.

Epifania - Objawienie Światłości rozpraszającej ciemność - objawienie Miłości, która odnawia nadzieję. Dziś Bóg przez Swoje Słowo chce nas zaprosić do zachwytu Zbawicielem, aby nie lęk i podejrzliwość nie była udziałem naszych serc. Bóg bowiem chce być poznany i pokochany w Swoim Synu. To w Nim, jak pisze św. Paweł, została nam udzielona łaska oraz to, że jesteśmy współdziedzicami i współczłonkami Ciała. Przyjdźmy spotkać się ze Zbawicielem i oddajmy Mu pokłon. To on w Eucharystii jest źródłem prawdziwego Objawienia czyli poznania Boga, doświadczenia Jego miłości i wolności w Nim.

 

Homilia z 10:00

Dzisiejsze czytania: Iz 60,1-6; Ps 72,1-2.7-8.10-13; Ef 3,2-3a.5-6; Mt 2,3; Mt 2, 1-12

 

 

 

Warto dziś wrócić do doświadczenia Światowych Dni Młodzieży w Kolonii: kolonia_2006.pdf (pogrubienia i podkreślenia są moje).

 

  A w temacie ŚDM dziś zaprezentowano hymn ŚDM w Krakowie 2016 "Błogosławieni Miłosierni".

 

 

 

Również dziś w Katowicach święcenia biskupie przyjął ks. Adam Wodarczyk - Moderatora Generalnego Ruchu Światło-Życie.

 

 

Tegoroczny Dzień Pomocy Misjom – przypadający 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego – obchodzimy pod hasłem: „Misjonarze w służbie pojednania i pokoju”.  A jak można pomóc misjom? Kilka inspiracji podaje strona: http://www.misje.pl/pomoc-misjom-313.

 

 

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.