Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego). Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

Wakacyjne duchowe zamyślenie: XIII niedziela zwykła (28.06.2015) Rok "B"

Sławię Cię, Panie, bo mnie wybawiłeś
i nie pozwoliłeś mym wrogom naśmiewać się ze mnie.
Panie, Boże mój, z krainy umarłych wywołałeś moją duszę
i ocaliłeś mi życie spośród schodzących do grobu.

Bóg powołał nas do nieśmiertelności. Jednak na co dzień człowiek bardziej żyje doczesnością. W tym wszystkim gubi się wśród wielości propozycji i często traci z oczu to co najważniejsze.  Traci sens i piękno życia.  Zamiast np. uwierzyć,  że więcej jest radości w dawaniu daje się przekonać światu, że radość daje wyłącznie troska o siebie. I zamiast żyć tak naprawdę człowiek trwa w śmierci i smutku.   Bóg chce przyjść do nas aby dać nam życie.  Umarły nie powstanie na ludzkie wołanie,  ani nawet go nie usłyszy.  Powstanie jednak na głos Boga, którego śmierć nie ogranicza. On może nas odnowić.  Pozwól Mu na to. Bo nie wystarczy być blisko Jezusa w napierającym na Niego tłumie,  ale trzeba z wiarą się Go dotknąć.  

 

 

Homilia z 11:30.

 

Dzisiejsze czytania: Mdr 1,13-15; 2,23-24; Ps 30,2.4-6.11-13; 2 Kor 8,7.9.13-15; 2 Tm 1,10b; Mk 5,21-43

 

UWAGA: Dziś w naszej parafii zaczynają się wakacje a wraz z nimi wakacyjny układ Mszy świętych. Tak więc do września nie będzie Mszy o godz. 19.15. Ja też nie zawsze będę miał możliwość mówić czy nagrywać homilie, jak również pisać rozważania na stronę. Stąd w wakacje - zresztą podobnie jak w zeszłym roku - zamyślenia będą okazyjne.

Proszę o modlitwę dla mnie na ten czas - o dobre rozeznanie i podjecie właściwych decyzji. Dodatkowo o dobre przeżycie Oazy Dzieci Bożych, którą prowadzę w sierpniu. Dobrych wakacji wszystkim. <><

 

 

  

  

Inspirujące rozważanie:

 

   Niedzielne rozważania z "Gościa Niedzielnego"

Biblijne konteksty (biblia.wiara.pl)

   Lectio divina i homilia na stronie biblista.pl

Lectio divina na stronie katolik.pl

   Stacja7.pl - Jutro niedziela

   ks. Wojciech Węgrzyniak - medytacja

Szkoła Słowa Bożego

  ks. Tomasz Jaklewicz - Córko, dziewczynko, wstań

 

 

 

 

Ubogacające video komentarze:

 

SERCE 2.0. Komentarz do Ewangelii.

 

 

 Daję Słowo - Franciszkanie.tv

 

 

Gienek

 

 

 

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.