Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego). Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

Duchowe zamyślenie: Niedziela Zesłania Ducha Świętego (24.05.2015) Rok "B"

Niech chwała Pana trwa na wieki,
niech Pan się raduje z dzieł swoich.
Niech miła Mu będzie pieśń moja,
będę radował się w Panu.

Oczekiwanie zakończone! Wierny i dobry Bóg nie pozostawił swojego ludu i posłał obiecanego Parakleta - Obrońcę i Pocieszyciela. To dar, który powinniśmy przyjąć z radością i dziękczynieniem. Duch Święty jest źródłem autentycznej miłości. Jest tym, który buduje, ożywia, umacnia, odnawia ... On daje swoje dary tak jak chce i komu chce. On prowadzi Kościół i w nim działa.  Czy zatem nie powinniśmy się zgodzić na to, aby działał też w nas? Tak wiele darów od niego otrzymaliśmy. Warto zadać sobie pytanie o naszą wdzięczność, ale i o to, czy z tych darów korzystamy i je rozwijamy. Czy żyjemy Duchem Świętym? Czy Go znamy i pragniemy?

Warto - nie tylko dziś - z wiarą za tekstem sekwencji wołać: "Przyjdź ... nagnij ... obmyj ... poddaj ... ulecz ... wlej ... prowadź ... rozgrzej ... ", napełnij moje życia Swoją obecnością!

 

 Homilia z 19:15

Msza w dzień: Dz 2,1-11; Ps 104,1.24.29-31.34; 1 Kor 12,3b-7.12-13; J 20,19-23

Odmów dziś modlitwę św. Jana Pawła II do Ducha Świętego, która otrzymał od swojego ojca, lub skorzystaj z każdej innej modlitwy do Ducha Świętego.

 

 

"Podobnie jak w dniu Pięćdziesiątnicy, także i dziś Duch Święty zstępuje nieustannie na Kościół i na każdego z nas, abyśmy wyszli z naszej przeciętności, naszego zamknięcia i abyśmy przekazywali całemu światu miłosierną miłość Pana. Przekazywali miłosierną miłość Pana. To jest nasza misja! Także nam zostały dane w darze „język” Ewangelii i „ogień” Ducha Świętego, abyśmy głosząc Jezusa zmartwychwstałego, żywego i obecnego pośród nas, rozpalali nasze serce i także serca ludów przybliżając je do Niego, drogi, prawdy i życia."

pp. Franciszek, 24 maja 2015 r.

 

 

  

  

Inspirujące rozważanie:

   Niedzielne rozważania z "Gościa Niedzielnego"

Biblijne konteksty (biblia.wiara.pl)

   Lectio divina i homilia na stronie biblista.pl

Lectio divina na stronie katolik.pl

   Stacja7.pl - Jutro niedziela

   ks. Wojciech Węgrzyniak - medytacja

Szkoła Słowa Bożego

  ks. Tomasz Jaklewicz - Natchnieni, by dawać natchnienie.

 

 

 

Ubogacające video komentarze:

 

SERCE 2.0. Komentarz do Ewangelii. 

 

   ks. Roman Trzciński - Wspólnota "Woda Życia" w Warszawie.

 

  Daję Słowo - Franciszkanie.tv

 

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.