Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego). Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

Duchowe zamyślenie: VI niedziela wielkanocna (10.05.2015) Rok "B"

Śpiewajcie Panu pieśń nową,
albowiem uczynił cuda.
Zwycięstwo Mu zgotowała Jego prawica
i święte ramię Jego.

Piotr podnosząc Korneliusza ze słowami "Wstań, ja też jestem człowiekiem" to właśnie piękno Ewangelii. Wszyscy zostaliśmy odkupieni przez Jezusa i to On jest fundamentem wszystkiego. Czas "wynoszenia się nad innych" definitywnie kończy się z chwilą, kiedy człowiek skonfrontuje to jak kocha Boga, z tym jak jest przez Boga kochany. Piotr to wie. Pomimo trzykrotnego zaparcia usłyszał zapewnienie o miłości. Bo miłość jest z Boga, a kto miłuje zna Boga. Nie ma sensu szukać miłości poza Bogiem. Otwórzmy przed Nim nasze serca - niech je napełni sobą. Przyjmijmy Jego przyjaźń i bądźmy jej wierni. On dziś mówi do każdego z nas: "To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem". Wytrwajmy w Jego miłości!

 

 Homilia z 19:15

Dzisiejsze czytania: Dz 10,25-26.34-35.44-48; Ps 98,1-4; 1 J 4,7-10; J 14,23; J 15,9-17

 

  

  

Inspirujące rozważanie:

   Niedzielne rozważania z "Gościa Niedzielnego"

Biblijne konteksty (biblia.wiara.pl)

   Lectio divina i homilia na stronie biblista.pl

Lectio divina na stronie katolik.pl

   Stacja7.pl - Jutro niedziela

   ks. Wojciech Węgrzyniak - medytacja

Szkoła Słowa Bożego

  ks. Tomasz Jaklewicz - Jego przyjaciele są moimi przyjaciółmi.

 

 

 

Ubogacające video komentarze:

 

SERCE 2.0. Komentarz do Ewangelii. 

  ks. Roman Trzciński - Wspólnota "Woda Życia" w Warszawie.

 Daję Słowo - Franciszkanie.tv

 

 

Boskie Słowa - Być kochanym - bp Grzegorz Ryś

Miłujcie się wzajemnie tak, jak Ja was umiłowałem… Agapate - mowa o miłości, która w nas jest darem od Boga, to nie jest miłość która jest w człowieku wypracowana przez niego samego, tylko miłość której doświadcza od Boga i którą może mieć w sobie tylko wtedy, kiedy ją przyjmuje.

Wytrwajcie w mojej Miłości, wytrwajcie w tym, że Ja was kocham, zamieszkajcie w tym doświadczeniu bycia kochanym. Tą Miłością, której ja od Niego doświadczam, mogę kochać innych. To nie jest stawianie wymagań, które dla człowieka są niemożliwe do spełnienia.

 

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.