Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego). Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

Duchowe zamyślenie: Środa Popielcowa (18.02.2015) Rok "B"

Stwórz, o Boże, we mnie serce czyste
i odnów we mnie moc ducha.

Czas Wielkiego Postu można określić "czasem serwisowym". To taki niezbędny czas (techniczny), w którym to co nie działa można naprawić, to co się rozregulowało - poprawić. Możemy iść do specjalisty, który nam w tym pomoże. To czas, w którym na nowo ustawiamy kierunek naszego życia, tak aby wskazywał na Jezusa. To czas, aby Boże światło dotarło do zakamarków naszego serca i umysłu, tak aby tam zapłonął ogień Bożej miłości i mocy.

A jak odbywa się to serwisowanie? Najlepiej zacząć od czytania Pisma Świętego (najlepiej na głos) i od rachunku sumienia (gdzie nie zabraknie dziękczynienia za dobro). Jak napisał papież Franciszek na twitterze, abyśmy podczas Wielkiego Postu szukali konkretnych sposobów pokonywania naszej obojętności.

 

Homilia z 19:15

Dzisiejsze czytania: Jl 2,12-18; Ps 51,3-6.12-14.17; 2 Kor 5,20-6,3; Jl 2,13; Mt 6,1-6.16-18

 

A na początek tego czasu inspirująca myśl ks. Artura: "Rozpoczynamy Wielki Post - wyjątkowy czas który daje nam Bóg, by przywracać nam pamięć o prawdziwym celu i sensie naszego życia. Codzienne sprawy tak często biorą górę nad tym co najistotniejsze, że dopiero kiedy się zatrzymamy żałujemy, że wiele rzeczy wygląda nie tak jak byśmy chcieli. Bóg swoją miłością chce przywołać każdego z nas do Ojcowskiego serca, które jest dla nas dostępne 24/h. Dajmy się porwać Bogu w tym czasie Wielkiego Postu, byśmy w pełni radości mogli świętować Paschę".

 

 

"Nawracajcie się wierząc JEZUSOWI - możesz na nowo stać się człowiekiem" - bp Edward Dajczak.

 

 

 

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.