Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

WSM 2015 - Życie

Serdecznie zapraszam na czwartą katechezę wielkopostną zatytułowaną "Życie" (zob. "Wielkopostna Szkoła Modlitwy").

Spotkanie czwarte to odkrycie źródła życia. Tym życiem jest Jezus. Kiedy okryjemy w Nim przyjaciela, który zawsze jest przy nas. Kiedy zapragniemy poznawać Go, być z Nim, wtedy odnajdziemy nową jakość naszej modlitwy.

Szczególnym świadkiem jest dla nas św. Jan Apostoł. To on był umiłowanym uczniem Pana. To on wytrwał pod krzyżem. W swojej ewangelii i listach opowiada nam o Jezusie - takim jakiego doświadczył. Jest świadkiem tego, "że Bóg tak ukochał świat, że dał Swojego Syna Jednorodzonego. Aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne".

Jezus jest pasterzem, który daje życie, abyśmy mieli je w obfitości (J 10, 11.28). On sam mówi o sobie, że jest życiem (J 14, 6). On daje nam życie wieczne (J 17, 3). Wierząc w Niego mamy życie (J 20, 21; J 6, 47). Karmiąc się Jego Ciałem i Krwią mamy życie w sobie (J 6, 54). On jest życiem wiecznym (1J 5,20), mając Go, mamy życie (1J 5,11-13), mamy życie dzięki Niemu (1J 4,9). W Nim życie objawiło się (1J 1, 2; J 1,4). To jest doświadczenie, którym dzieli się z nami św. Jan - umiłowany uczeń.

Zapraszam do wysłuchania katechezy.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.