Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Użyteczne inspiracje i pomoce na Wielki Post. -->

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

x-szperacz - "Foska" - kapłańskie stuły

Uwaga: Poniższa notka jest elementem "oazowego x-szperacza". Notką wyjściową jest "Jedność Światła i Życia, czyli o formule światło-życie." , jej dopowiedzeniem ""Foska" czyli znak przynależności i wyraz świadectwa". Pozostałe szperacze znajdziesz tu: "Oaza: Moje inspiracje oazowe - w tym "oazowy szperacz"".

 

Foski umieszczone na kapłańskich stułach,

ornatach i akcesoriach liturgicznych:

 

   

 

 

 


Ornaty w parafii ks. Arka (wszystkie kolory) - z motywem krzyża animatorskiego. Na przodzie foska a z tyłu awers z agape. [ 2018]

 

 


Foska na szatach liturgicznych grekokatolickiego moderatora ze Słowacji.

 


 Fioletowa stuła wykonana i kupiona w Krościenku. Używam jej w konfesjonale.

 


Moja biała stuła wyhaftowana specjalnie z racji moich święceń. Użyta pierwszy raz na prymicji w Krościenku w 2006 r. Na kołnierzyku wyhaftowane jest moje imię i nazwisko. Stulę wyhaftowała pani Regina.

 

 

 


Foska na stule znajomego księdza obecnego na Przystanku Jezus 2017

 

 


Stuła wypatrzona u księdza na dniu wspólnoty w Krościenku na Kopiej Górce (fot. 2017)

 


Stuła używana w Krościenku na Kopiej Górce (fot. 2017). Identyczny komplet takich stuł, we wszystkich kolorach liturgicznych miał ks. Marek Boruc, moderator siedlecki. Właśnie z jego osobą je kojarzę. Obecni te należące do ks. Marka są w Łukowie. Ale widać, że i w Krościenku jedna ocalała, a może i komplet.

 

 

Foski na różnych kapłańskich stułach. Często wykonane przez siostry zakonne. Te zrobione kapłanom uczestniczącym w ORD w Krościenku w 2017 roku. Ostatnia (dwustronna - czyli po drugiej stronie fioletowa z podobnym haftem) należy do o. paulina (zdjęcie zrobiłem w Warszawie).

 

 

Ten wzór przygotowała Arch. Krakowska. Nawiązuje do foski umieszczanej na materiałach Duszpasterstwa Służby Liturgicznej.

 

 

 

 

 

 

 

Ta strasznie mi się podoba. Taka prosta i wytonowana. Ksiądz, który miał tę stułę nie znał źródła, zapewne jakis zakon. Stułę dostał w prezencie.

 

 

 

 

Podobnie jak poprzedniczka, źródło nie znane. Wyszyta na jednej i drugiej stronie. Kształtem nawiązuje do foski lubelskiej.

 

 

Stuła wisząca w zakrystii na Kopiej Górce w Krościenku - podobna do mojej fioletowej - bo z tego samego źródła. Wyszywana przez p. Reginę.

 

 

Ta stuła była przygotowana na wizytę Jana Pawła II w Krakowie w 2002 r. Każdy ksiądz, który wtedy koncelebrował Mszę, dostał taką stułę. Stuły, które zostały trafiły do Krościenka i są używane do dziś. Ja swoją dostałem właśnie stamtąd w 2007 roku. Oryginalnie miała jeszcze frędzle na dole, ale ponieważ farbowały te z Krościenka ich nie mają. Moja, jak widać, nosi lekko różowe zabarwienie od wspomnianych frędzli.

 

 

Stuła (wzór) wykonana przez któregoś z księży (prawdopodobnie dawnego moderatora Domowego Kościoła) z Arch. Katowickiej.

 

 

 

Tu zdjęcia robiłem w tzw. międzyczasach wiec nie zapytałem o pochodzenie stuł. Ta ostatnia fioletowa ustrzelona w Krościenku - haftowana ręcznie :)

 

 

Też nic nie wiem o tej fosce, ale przypomina moją z palki i bursy, wiec może to s. Westiarki albo jakiś inny haft komputerowy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Inne liturgiczne

 

 

 


Używany przeze mnie kielich i patena wykonane przez firmę Natanael. Kielich mam już od dawna, patena to dodatek rocznicowy. Postanowiłem mieć pamiątkę po mojej 10-tej rocznicy święceń. Do kompletu zamówiłem bursę i palkę.

 


Tak wygląda palka

 
a tak bursa (oryginalny kształt). Bursa i palka zostały wykonane przez siostry Westiarki.


Dodatkowo zamówiłem jeszcze jedną bursę, którą wykonały siostry Karmelitanki z Brwinowa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Moja palka, którą kiedyś wypatrzyłem w sklepie przy seminarium.

 

 


Bielizna kielichowa (korporał, puryfikaterz, palka) używana przez znajomego księdza.

 

 

 
Palka używana w Krościenku na Kopiej Górce

 

 


oraz welon na kielich - również z Krościenka. Uważne oko zauważy, że jest to foska bardzo podobna do tej z Filipin (patrz wyżej) i z logo poprzedniej strony głównej oaza.pl :) przypadek?

 

 


Palka używana w Krościenku na Kopiej Górce (fot. 2017) - podobna do mojej

 

 

 


Palka używana w Krościenku na Kopiej Górce (fot. 2017)

 

 Palka używana w Krościenku na Kopiej Górce (fot. 2017)

 

 

 


Palka używana w Krościenku na Kopiej Górce (fot. 2017). To ta foska stała się inspiracją dla grafiki obecnej w 2017/18 roku na plakatach i publikacjach wydawanych przez Centrum Ruchu w Krościenku.

 

 

 

 


Palka używana w Krościenku na Kopiej Górce (fot. 2017)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.