Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

x-szperacz - "Foska" - kapłańskie stuły

Uwaga: Poniższa notka jest elementem "oazowego x-szperacza". Notką wyjściową jest "Jedność Światła i Życia, czyli o formule światło-życie." , jej dopowiedzeniem ""Foska" czyli znak przynależności i wyraz świadectwa". Pozostałe szperacze znajdziesz tu: "Oaza: Moje inspiracje oazowe - w tym "oazowy szperacz"".

 

Foski umieszczone na kapłańskich stułach,

ornatach i akcesoriach liturgicznych:

 

   

 

 

 


Ornaty w parafii ks. Arka (wszystkie kolory) - z motywem krzyża animatorskiego. Na przodzie foska a z tyłu awers z agape. [ 2018]

 

 


Foska na szatach liturgicznych grekokatolickiego moderatora ze Słowacji.

 


 Fioletowa stuła wykonana i kupiona w Krościenku. Używam jej w konfesjonale.

 


Moja biała stuła wyhaftowana specjalnie z racji moich święceń. Użyta pierwszy raz na prymicji w Krościenku w 2006 r. Na kołnierzyku wyhaftowane jest moje imię i nazwisko. Stulę wyhaftowała pani Regina.

 

 

 


Foska na stule znajomego księdza obecnego na Przystanku Jezus 2017

 

 


Stuła wypatrzona u księdza na dniu wspólnoty w Krościenku na Kopiej Górce (fot. 2017)

 


Stuła używana w Krościenku na Kopiej Górce (fot. 2017). Identyczny komplet takich stuł, we wszystkich kolorach liturgicznych miał ks. Marek Boruc, moderator siedlecki. Właśnie z jego osobą je kojarzę. Obecni te należące do ks. Marka są w Łukowie. Ale widać, że i w Krościenku jedna ocalała, a może i komplet.

 

 

Foski na różnych kapłańskich stułach. Często wykonane przez siostry zakonne. Te zrobione kapłanom uczestniczącym w ORD w Krościenku w 2017 roku. Ostatnia (dwustronna - czyli po drugiej stronie fioletowa z podobnym haftem) należy do o. paulina (zdjęcie zrobiłem w Warszawie).

 

 

Ten wzór przygotowała Arch. Krakowska. Nawiązuje do foski umieszczanej na materiałach Duszpasterstwa Służby Liturgicznej.

 

 

 

 

 

 

 

Ta strasznie mi się podoba. Taka prosta i wytonowana. Ksiądz, który miał tę stułę nie znał źródła, zapewne jakis zakon. Stułę dostał w prezencie.

 

 

 

 

Podobnie jak poprzedniczka, źródło nie znane. Wyszyta na jednej i drugiej stronie. Kształtem nawiązuje do foski lubelskiej.

 

 

Stuła wisząca w zakrystii na Kopiej Górce w Krościenku - podobna do mojej fioletowej - bo z tego samego źródła. Wyszywana przez p. Reginę.

 

 

Ta stuła była przygotowana na wizytę Jana Pawła II w Krakowie w 2002 r. Każdy ksiądz, który wtedy koncelebrował Mszę, dostał taką stułę. Stuły, które zostały trafiły do Krościenka i są używane do dziś. Ja swoją dostałem właśnie stamtąd w 2007 roku. Oryginalnie miała jeszcze frędzle na dole, ale ponieważ farbowały te z Krościenka ich nie mają. Moja, jak widać, nosi lekko różowe zabarwienie od wspomnianych frędzli.

 

 

Stuła (wzór) wykonana przez któregoś z księży (prawdopodobnie dawnego moderatora Domowego Kościoła) z Arch. Katowickiej.

 

 

 

Tu zdjęcia robiłem w tzw. międzyczasach wiec nie zapytałem o pochodzenie stuł. Ta ostatnia fioletowa ustrzelona w Krościenku - haftowana ręcznie :)

 

 

Też nic nie wiem o tej fosce, ale przypomina moją z palki i bursy, wiec może to s. Westiarki albo jakiś inny haft komputerowy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Inne liturgiczne

 

 

 


Używany przeze mnie kielich i patena wykonane przez firmę Natanael. Kielich mam już od dawna, patena to dodatek rocznicowy. Postanowiłem mieć pamiątkę po mojej 10-tej rocznicy święceń. Do kompletu zamówiłem bursę i palkę.

 


Tak wygląda palka

 
a tak bursa (oryginalny kształt). Bursa i palka zostały wykonane przez siostry Westiarki.


Dodatkowo zamówiłem jeszcze jedną bursę, którą wykonały siostry Karmelitanki z Brwinowa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Moja palka, którą kiedyś wypatrzyłem w sklepie przy seminarium.

 

 


Bielizna kielichowa (korporał, puryfikaterz, palka) używana przez znajomego księdza.

 

 

 
Palka używana w Krościenku na Kopiej Górce

 

 


oraz welon na kielich - również z Krościenka. Uważne oko zauważy, że jest to foska bardzo podobna do tej z Filipin (patrz wyżej) i z logo poprzedniej strony głównej oaza.pl :) przypadek?

 

 


Palka używana w Krościenku na Kopiej Górce (fot. 2017) - podobna do mojej

 

 

 


Palka używana w Krościenku na Kopiej Górce (fot. 2017)

 

 Palka używana w Krościenku na Kopiej Górce (fot. 2017)

 

 

 


Palka używana w Krościenku na Kopiej Górce (fot. 2017). To ta foska stała się inspiracją dla grafiki obecnej w 2017/18 roku na plakatach i publikacjach wydawanych przez Centrum Ruchu w Krościenku.

 

 

 

 


Palka używana w Krościenku na Kopiej Górce (fot. 2017)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych, nienarodzonych, dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem niewinnego, nienarodzonego, człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013), BXVI


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

www: Elizeusz.pl

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->


[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Informacje o kościele ->

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:


www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.