Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Użyteczne inspiracje i pomoce na Wielki Post. -->

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

x-szperacz: Gdzie widziałem fajną foskę i zrobiłem jej zdjęcie

  Uwaga: Poniższa notka jest elementem "oazowego x-szperacza". Notką wyjściową jest "Jedność Światła i Życia, czyli o formule światło-życie." , jej dopowiedzeniem ""Foska" czyli znak przynależności i wyraz świadectwa". Pozostałe szperacze znajdziesz tu: "Oaza: Moje inspiracje oazowe - w tym "oazowy szperacz"". 

 

Gdzie widziałem fajną foskę*

i zrobiłem jej zdjęcie:

*nie tylko oazową

 

    

 

 


Krzyż procesyjny. Kopia Górka - Krościenko.

 


Kaplica Chrystusa Sługi - witraż. Kopia Górka - Krościenko.

 


Grób ks. Franciszka Blachnickiego. Dolny Kościół - Krościenko.

 


Namiot Światła. Kopia Górka - Krościenko.

 


Malowidła w jadalni. Kopia Górka - Krościenko.

 


Tablica przy wejściu do Centrum Ruchu. Kopia Górka - Krościenko.

 

 

 

 

Kopia Górka - foska przy Ścieżkach Nowego Człowieka.

 

 

 

 

Tabernakulum w kaplicy w Carlsbergu.
( o tym dlaczego taki kształt foski można dowiedzieć się ze świadectwa p. Gizeli: Serce Ruchu)

 

 

Ściana w Carlsbergu.

 

 

Kaplica Chrystusa Sługi - metalowe znaki fos-zoe umieszczone przy tabernakulum (życie) i przy ambonie (światło).

 

 

Foska w miejscu, gdzie był pochowany w Carlsbergu ks. Franciszek Blachnicki, zanim jego doczesne szczątki zostały przeniesione do Krościenka.

 

 

Znak Ruchu Światło-Życie na grobie ks. Wojciecha Danielskiego (drugiego moderatora krajowego Ruchu Światło-Życie) na warszawskich Powązkach, kwatera 153. Pomysł, aby ta foska znalazła się w tym miejscu należał do p. Basi Danielskiej (siostry ks. Wojtka). Ona też ją narysowała i projekt zaniosła do brązownika.

 Niestety płyta została zniszczona przez wandali. Ukradziono mosiężne litery. Foska na szczęście ocalała. Wykonano nową płytę nagrobną. Zdjęcia poniżej.

 

 

 

 


Drewniane tabernakulum, które stało w zakrystii w Carlsbergu.

 

 

Symbole wyrzeźbione na krzyżyku (a może cały krzyżyk jest wykonany własnoręcznie). Znalazłem go wiszącego na ścianie w Carlsbergu.

 

 

Foska umieszczona przy figurze Niepokalanej w Carlsbergu.

 

 

Okładki Pisma Świętego (leżały w kaplicy w Carlsbergu, nie wiem do kogo należały, ja tylko zrobiłem im zdjęcie).

 

 

Chleb przygotowany na Dzień Wspólnoty. Często w darach na Mszy Świętej niesiony jest chleb, którym po Mszy się dzielimy.

 

 

Kiedyś znaczek lektorski wyglądał tak jak powyżej (awers, rewers) - przynajmniej w Warszawie, za czasów ks. Bijaka. Otrzymywały go prawdopodobnie osoby po kursie lektorskim. Znalazłem dość duży zapas kiedy byłem na Wilanowie. To z czasów zanim Duszpasterstwo Służby Liturgicznej zostało formalnie oddzielone od Ruchu Światło-Życie. Warto pamiętać, że foska najpierw była znaczkiem lektorskim a później Ruchu.

 

 

 

Współczesny znak lektora (ministranta Słowa) w Archidiecezji Krakowskiej [ 2017]

 

Ta sama foska na legitymacji lektora.

 

 

 

Mosiężne tabernakulum, które kiedyś znajdowało się w kaplicy w Podkowie Leśnej. Obecnie jest przekazane warszawskiemu Ruchowi Światło-Życie z myślą o umieszczeniu go w kaplicy w Laskach.

 

Tabernakulum, które jest w kapicy Domu Ruchu Światło-Życie w Łodzi.

 

 

Ściana w Józefowie - mozaika z malutkich kamyczków przypominająca trochę metalowy znaczek na pin, noszony przez oazowiczów. 

 

 

Mój krzyż animatorski, który dostałem w 1998 roku w Krościenku.

 

Mój krzyż :) w mojej ręce :) - błyszczy się bo wyczyszczony (fot. 2017)

 

 

 

 A tak prezentuje się mój drugi krzyż (związany z decyzją wstąpienia do Stowarzyszenia Diakonia - i trochę żeby oszczędzić mój unikatowy) oświecony witrażami z kaplicy Domowego Kościoła na Jagiellońskiej w Krościenku.

 

 

 

Ładna drewniana foska kupiona w Krościenku (powiedziano mi, że jest wykonana w Gdańsku). W tyłu ma przyczepiony mały magnesik. Idealnie dopełnia jeden ze świeczników. [ 2017]

 

Foska zrobiona w firmie reklamowej wg mojego pomysłu

 

 

Znaczek metalowy pin - zdjęcie makro

 

 

Foska, którą można było kupić na Dniu Wspólnoty w III turnusie (2017) w diecezji przemyskiej. Ja tą dostałem od Basi. Foska powstała na misjach, albo dla misji :)  Partia takich fosek została wykonana w 2017 r. na Filipinach według pomysłu i projektu ks. Romela Enara. Co ciekawe, bezpośrednim wykonawcą był artysta muzułmanin. Foski sprzedane w Przemyślu wsparły finansowo przyjazd 7 osób z Filipin (pięciu kapłanów i dwoje świeckich) na oazę III stopnia. [ 2017]

 

 

 

 

 

Hebanowy krzyżyk z foską wykonany w Afryce. Poprosiłem siostry, które mają placówkę w Arfyce, żeby zamówiły mi go u lokalnego artysty. Dostałem trzy w kształcie foski i trzy w krzyżyki. [ 2020]

 

 

 

 

Drewniana foska z wystawy poświęconej ks. Franciszkowi Blachnickiemu pokazanej na pl. Piłsudskiego we wrześniu 2017 r w ramach Kongresu Trzeźwości. [ 2017]

 

 

 

 

 

 

 

Gipsowa foska, którą kupiłem na allegro. Dokładnie mówiąc taką miałem kupić, ale autorka przysłała mi jaśniejszą - do dziś nie otrzymałem  obiecanej w takim kolorze jak chciałem. Zdjęcie jest zdjęciem z aukcji - moje dla porównania poniżej. Foski te można zamawiać na stronie "http://www.dwatalenty.pl/cms/dewocjonalia/".

 

 

 

 

Jajko wielkanocne (dostałem od zaprzyjaźnionej pary z Domowego Kościoła).

 

 

 

Foska wyszyta na własnoręcznie wykonanej okładce Pisma Świętego Justyny (animatorki na jednych moich rekolekcjach).

 

 

 

  

Krzyż drewniany, wykonany wiernie z jedynego w swoim rodzaju projektu młodej artystki metodą laserową zakupiony na allegro.

 

 

 

Foska z drewnianego zaproszenia ślubnego Ani i Wojtka (fot. 2017) [ 2017]

 

 

 

 

Hostia z foską (podobna do tej z książki). Fajne jest w niej też to, że w omegę wpisuje się mały krzyżyk. Hostię przechwyciłem w zakrystii.

 

Inna hostia z foską (podobna do tej z książki i poprzedniej, ale bardziej ozdobna). Hostię przechwyciłem w zakrystii.

 

 

 

Niewiadomego pochodzenia medal (może znaczek lektorski), który kupiłem na allegro. Na awersie foska, napis Ruch Światło-Życie i greckie słowo agape.

 Na rewersie kaganek i greckie słowa leiturgia, diakonia, martyria.

  

 

 

 

 Podstawy gipsowych figurek Niepokalanej Matki Kościoła, wzorowane na figurze Niepokalanej z Krościenka. [ 2018]

  

 

 

 

Woskowe świece robione w diecezji warszawsko-praskiej. [ 2018]

 

 

 

Świecznik wspólnoty oazowej z Piaseczna. Wykonał go dla wspólnoty Artur Modzelewski. Na świeczniku woskowa świece ze znakiem światło-życie.

 

A tak z bliska wygląda jego foska.

 

 

 

Witraż na plebanii w Jazgarzewie.

 

 

Kubek z "wydrapaną" foską (diec. warszawsko-praska).

 

 

Artefakt z Boliwi - wisi na Kopiej Górce w pokoju ojca. Kokosowa miska, albo zwyczajna ozdoba. (fot 2017)

 

 

Nikt do końca nie wie, co to jest. Coś "ala" urna, bo raczej nie wazon. Może w zamyśle autora nie miał on mieć wymiaru użytecznego a jedynie estetyczny. Dostał to moderator w od o. Paulinów z Jasnej Góry. Wydaje się, że jest to obrobiony pocisk moździerzowy. Kiedy zrobiłem to zdjęcie stał w zielonym pokoju na Kopiej Górce.

 

 

Okładka księgi leżącej w Krościenku zawierającej deklaracje modlitewne. (fot 2017)

 

 

Rękojeść ciupagi wiszącej na ścianie w Krościenku (for.2017)

 

 

Świecznik z jadalni na Kopiej Górce.

 

Świecznik, który na moje zamówienie wykuł mi kowal z diec. przemyskiej. I choć mój był w tej formie pierwszy, to wiem już o kilku podobnych. Wystarczyło pochwalić się tym na facebooku, a kilka osób poprosiło o kontakt na kowala.

A tak prezentuje się w warunkach rekolekcyjnych. Obecnie na 100% taki świecznik ma ks. Mariusz z mojego kursu i ks. Bartek pracujący w Irlandii. Dałem jeszcze namiar na kowala dwóm osobom, więc mam nadzieję, że ilość takich (lub podobnych) świeczników będzie rosła.

 

 

I jeszcze dwa świeczniki z tego samego źródła. Te używane są w naszych oazowych Mszach Świętych.

 

 

 

 

Foska zrobiona przez znajomą rodzinę z Domowego Kościoła z Piaseczna.

 

 

Foska z tablicy pamiątkowej w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, poświęcona ks. Józefowi Szajdzie. Na tablicy można przeczytać dedykację: "„Młodość orla i żywa niebo porywa, z Boga moc czerpie”. Księdzu Józefowi Szajdzie, założycielowi Ruchu Światło Życie w Garwolinie, który nauczył nas wiecznej młodości -Wychowankowie.".

 

 

 

Różaniec na palec z foską - srebrny. Wykonany przez oazową firmę Natanael.

 

 

 Okładka studyjnej wersji lekcjonarza (przy którego powstaniu miałem swój udział) na ORAR II wykonana w Warszawie. Pokornie powiem, że jestem jej autorem. Jest to jedna z wielu wersji fosek ułożonych z współczesnych greckich czcionek wyłuskanych z internetu.

 

Znaczek pin umieszczony na mojej korkowej tablicy. Jest wiele wzorów i rozmiarów.

 

 

Taką foskę wypatrzyłem u jednego z uczestników dnia wspólnoty w Krościenku w 2019 roku. Powiedział, że dostał ją od księdza na jakiś swoich rekolekcjach.

 

 

Foska z gobelinu Chrystusa Sługi. Wisi u ks. Janusza Grygiera.

 

 

 

Foska z proporca, który był na pl. Zwycięstwa na spotkaniu z papieżem plus zdjęcie na którym go widać. Wisi u ks. Janusza Grygiera.

 

 

 

 

A tu deseczka z mieszkania ks. Zbyszka

 

 

 

 

 

A taka ciekawa foska (metalowa) wisi  na ścianie (fot. 2017) w przedsionku przed sekretariatem na Kopiej Górce. Nie do końca wiem do czego to szablon - czy jest stary czy nowoczesny. :) A może to nie szablon :) Z tego co powiedzieli mi w Krościenku, to foska, która wisiała w jakiejś zakonnej salce i jacyś zakonnicy nie mając co z nią zrobić przywieźli tu.

 

 

 

 Znaki oaz z rekolekcji. Wiszą na Kopiej Górce w Krościenku.

 

  

 

 

 

 

Wyposażenie kaplicy i ośrodka w domu rekolekcyjnym Domowego Kościoła w Krościenku na Jagiellońskiej

 

Witraż nad głównym wejściem

Znak Domowego Kościoła wyrzeźbiony w drewnie

Znak Domowego Kościoła umieszczony na ołtarzu w kaplicy w "starej części".

Znak Domowego Kościoła umieszczony w kaplicy w "nowej części".

Znak oazowy w kaplicy w "nowej części".

 

Świecznik

Znak Domowego Kościoła umieszczony w jadalni wykonany z drewna.

Podstawa ołtarza w kaplicy w nowej części

 

 

 

 

 

 

Wyposażenie kaplicy w domu rekolekcyjnym w Czarnej Sędziszowskiej

 

 

Chrystus Sługa - plecy miejsca przewodniczenia

Gipsowa figurka Niepokalanej

Spód pulpitu przy miejscu przewodniczenia.

Ołtarz - "firmowa" świeca i obrus.

 

 

 

 

Wyposażenie domu rekolekcyjnym Maksymilianum w Bystrej

 

Dolna kaplica "Mater Ecclesiae"

 

Biblioteka - drewniane foski krzyża animatorskiego

 

Tabernakulum w kaplicy św. Maksymiliana ofiarowane przez Jana Pawła II

 

Drewniana foska (krzyż animatorski) przy wejściu do ośrodka.

 

Ornat z foską w którym Mszę odprawiał Kard. Wojtyła

 

 

 

 

 

 Na koniec oazowy wystrój na Wiślanej w Krakowie

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.