Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Użyteczne inspiracje i pomoce na Wielki Post. -->

  Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.  

To nie suszarnia!

To nie suszarnia! To chyba jedno z tych zdań, które usłyszałem, a które zrodziły we mnie refleksje.

Poniedziałek, Zakopane, pogoda pod psem. Leje, zimno, jednym słowem nieprzyjemnie. Mieszkam u sióstr więc nam okazję sprawować u nich rano mszę świętą. W homilii zwracam uwagę, że Jezusowe biada skierowane jest do faryzeuszy i uczonych w piśmie, czyli osób religijnych, a mimo to słyszą od Jezusa "głupi, ślepi ". To rozpoznanie w Jezusie źródła błogosławieństwa przywraca wyrok, pozwala dostrzec to co ważne. A św. Paweł dodaje, że wiara ma być widoczna, tak że nawet wtedy nie trzeba o niej mówić, bo to Duch działa.

Mój plan na ten dzień, to pustelnia brata Alberta. Więc ubrałem się przeciwdeszczowo, kurtka, pałatka, kapelusz i ruszyłem w trasę. Na miejscu byłem tuż przed 11, czyli dobra godzina na modlitwę. Zdjąłem mokrą pałatkę i powiesiłem na zawiasach drzwi, kurtkę na włączniku przeciwpożarowym, zaś kapelusz położyłem na balasce,  żeby nie zamoczył ławki. Modlitwa była inspirująca, szczególnie, że mogłem skorzystać z modlitw na mojej stronie do brata Alberta i o krzyżu. Na koniec trochę brewiarza i różaniec. O teraz  to co było moim zaskoczeniem dnia. Za pięć 12 weszła zblazowana siostra albertynka, ukłoniłem się mówiąc dalej różaniec, siostra zareagowała inaczej niż się spodziewałem. Otwórz siostra zamiast Szczęść Boże,  zamiast uśmiechu, zwyczajnie zwróciła mi uwagę, że kapelusz moczy drewno. No jak miał nie moczyć, wszystko moczy bo poza kaplica leje. Ale ok, zabrałem kapelusz. Siostra odmachała sygnaturką anioł pański i za odchodne rzuciła do mnie "to nie suszarnia". Niby ich współzałożycielka umierając powiedziała żeby robiły dobrze wszystkim, ale pewnie nie dotyczyło to przemoczonych. Ci mają robić wszystko,  by kaplica pozostała wolna od ich obecności. I tak się zastanawiam, po co w deszcz otwierają siostry kaplicę,  skoro woda jest niepożądana.  

Odnosiłem wrażenie, że na siostrę źle wpływa niskie ciśnienie. Wspominałem w niej w modlitwie i wróciłem na obiad.

Może to faktycznie nie suszarnia, ale chyba też przez chwilę nie była to pustelnia brata Alberta. 

 

  

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.