Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Użyteczne inspiracje i pomoce na Wielki Post. -->

  Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.  

Wyjątkowość miejsc

Czas wakacji jest doskonałą okazją do podróżowania.

Na portalach społecznościowych moich znajomych podziwiam piękne miejsca, które odwiedzają. Dziś każdy może być relacjonującym swoje wyprawy podróżnikiem. Możemy być ambasadorami geniuszu Boga, który stworzył zachwycający świat natury, ale również przybliżać geniusz człowieka, jego życie, jego kulturę. Życia człowiekowi nie starczy, aby poznać cały świat. 

Przyznam się, że choć moim marzeniem, są podróże do pięknych miejsc (chciałbym np. kiedyś odwiedzić jakieś światowe miejsce pielgrzymkowe), to tak naprawdę z radością wracam do miejsc w Polsce. Ostatnio wracając z Kursu Mojżesz (rekolekcji prowadzonych przez Szkoły Nowej Ewangelizacji) w Stryszawie, po drodze, zatrzymałem się w Kalwarii Zebrzydowskiej i w Tyńcu. Nawigacja prowadziła mnie do domu. Wystarczył jednak drogowskaz na Kalwarię, aby zmienić trasę. Podobnie było z Tyńcem. Krótkie duchowe zatrzymania na różaniec i nieszpory. Czasu nie za wiele, ale nie ilość czasu jest ważna ale jego intensywność. 

Uwielbiam wracać w te miejsca. Modlitwa i wiara poprzednik pokoleń, oraz niezliczonej liczby pielgrzymów, czynią je wyjątkowymi. Jakby miłość Boga do człowieka i człowieka do Boga, odcisnęły się w tych miejscach i pozostały czytelnym drogowskazem wskazującym na Boga. Kiedyś bywałem częściej.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.