Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Oazowy koncert życzeń

Będzie o życzeniach. Notka nie za długa, ale wpisująca się w szum teologiczno-informacyjny na mediach społecznościowych.

Ks. Dariusz Kowalczyk na swoim profilu fb umieścił następujący cytat:  W dzisiejszym świecie nie ostoi się katolicyzm połowiczny, a nawet tzw. głębszy, intelektualny, ale paktujący ze światem w stylu ‘Tygodnika Powszechnego’. To wszystko utonie w morzu nowoczesnego pogaństwa. Ostoi się tylko katolicyzm pełny, autentyczny, nadprzyrodzony” (ks. Franciszek Blachnicki). Słowa jeszcze bardziej aktualne dziś, niż w roku 1961, kiedy ks. Blachnicki je spisał siedząc w więzieniu."

W jednym z komentarzy "człowiek wysoko związany z Ruchem Światło-Życie" napisał: "Ks. Blachnicki to pisał w więzieniu, później z tymże "Tygodnikiem" współpracował. Inny był "Tygodnik" wtedy, inny jest teraz. Dawanie cytatu teraz jest bez sensu.".

Jeden ze znajomych księży oazowych podlinkował wspomniany post ks. Kowalczyka z tekstem "coś w tym jest". Ku mojemu zaintrygowaniu ten sam "człowiek wysoko związany z Ruchem Światło-Życie" napisał prawie identyczny komentarz tylko że dodał: "Dawanie cytatu teraz ma średni sens. Już nie mówiąc o o. Kowalczyku, którego katolicyzm, delikatnie mówiąc, pozostawia co nieco do życzenia."

Ten obrazek zainspirował mnie do notki dedukcyjnej. Ok, każdy ma prawo do działania wg zasady "uderz w stół a nożyce się odezwą", ale myślę, że coś tu nie styka. Dlaczego "człowiekowi wysoko związanemu z Ruchem Światło-Życie" zabrakło odwagi rozwinąć swoją notkę na profilu o. Kowalczyka, nie dając okazji złożyć życzeń wątpliwego katolicyzmu? Przypomnę że to o. Kowalczyk wykłada na Gregorianie a jednak to "człowiek wysoko związany z Ruchem Światło-Życie" ma dar rozeznawania, co jest katolickie, a co nie. No czego nie rozumiesz? Czy nie ma odwagi wejść w polemikę z o. Dariuszem, ale musi szemrać, oczerniać za jego plecami? To jest katolickie? Sorry, ale tego nie czuję.  

A ja się pytam, dlaczego bez sensu? Przecież diagnoza nie jest w kierunku TP tylko "katolicyzmu połowicznego", co akurat, jest diagnozą bardzo proroczą i trafną, której wypełnienie widzimy na własne oczy, kiedy katoliccy intelektualiści rozmijają się z wiarą. No ale jak ktoś bezrefleksyjnie czyta i wspiera TP, to naprawdę musi widzieć w nim tekst objawiony i bronić go wszędzie, bronić nawet przed faktami? A wymiana myśli (rozmowa), która odbywa się w szacunku, zawsze jest sensowna. Jest np. okazją do przełamania swoich uprzedzeń czy poszerzenia wiedzy lub doświadczenia. Rodzi się też ważne pytanie, które cytaty z ks. Blachnickiego wolno cytować, skoro mogą (cyt.) budzić "nie zawsze szczęśliwe skojarzenia".

Uważaj "człowieku wysoko związany z Ruchem Światło-Życie" co piszesz, bo może okazać się, że algorytm połączy twoje dwie wypowiedzi.  A taka sytuacja, jak wspominany przykład, to nic innego jak  obmowa, oszczerstwo. I twój intelektualizm niczego nie ratuje. Przeproś o. Dariusza publicznie, skoro publicznie go atakujesz, albo publicznie wejdź z nim w polemikę. Jak nie, to swoje "życzenia" zachowaj dla siebie a wątpliwości wyjaśnij z o. Dariuszem w prywatnej korespondencji. Skoro to co jest, nie jest życiem, to ja się pytam co zrobiłeś ze światłem.

Dla wszystkich "człowieków (sic!) wysoko związanych z Ruchem Światło-Życie" ku inspiracji, medytacji, zadumy ... zawstydzenia ... nawrócenia ... -> ABC Społecznej Krucjaty Miłości

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

Rok św. Józefa

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8060327
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.