Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Monopol na półprawdy?

Moja strona ma margilane znaczenie. Mój filmik na yt miał rekordową liczbę odłon (pierwszy, katecheza na dzień wspólnoty, coś około 80; drugi, medytacja na Chrzest Pański, pewnie z 9). Moje nagrania homilii nie mają tysięcy oddtworzeń a kanał setek subsrybentów. Notki mojego bloga nie są umiesczane na stronie głównej i nie mają dziesiątek odsłon.

Od początku istnienia strony nie zabiegam o popularność, rozgłos. Czytelników pewnie można policzyć na palcach jednej ręki. Jednak monopol wielkich korporacji na "f", "g", "a", czy "m" oraz zagrożona wolność słowa, staje się zagrożeniem nader realnym. Korzystamy z ich urządzeń, kont pocztowych, oprogramowania. Niedługo futurystyczno-fantazyjne pomysły rodem z filmów, mogą stać się nasza szarą codzinnością. Już dziś za poglądy zbliżone do ewangelii np. sprzeciw przeciw zabijanniu dzieci nienarodzonych, można stracić dostep do kont profilów społecznościowych. Kto wie, może jutro za głoszenie Ewangelii, moje konto na fb, yt zostanie usunięte, mój hosting zablokowony przez naciski z zewnatrz, moja umowa z telefonią rozwiązana, konto bankowe zablokowane, system operacyjny nie pozwoli uruchomić komputera, wszytkie nagrania homilii usunięte (to zresztą już się stało, kiedy wrzuta z dnia na dzień zablokowała, a później usunęłą wszystkie nagrania - do dziś wiele moich notek na stronie pozbawionych jest nagrań) ... Jak na razie nie grozni mi to, może tylko dlatego, że nie jestem prezydentem USA, czy moje konta nie mają wielkich zasięgów i nikt się z nimi nie liczy. Ale w teorii jest to jak najbardziej prawdopodobne.

I co wtedy? Otóż nic :) bo silniejszy jest Ten, który działa w nas, niż ten który działa w  świecie. Prawdziwą wolność daje Jezus. Prawdziwa wolność to miłość, a to, czy nią bedę żył, zależy wyłacznie ode mnie.  Swoją drogą, trudniej będzie się żyło w zmopolizowanym szarym i smutnym świecie cenzury, kłamstwa i podłości. Bardziej przejmująco dziś brzmi: "nasza nadzieja w Panu, który stworzył niebo i ziemię".

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 

Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

Rok św. Józefa

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie".

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
7655238
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.