Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

  Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.  

Świętość - powołani do wielkości - wezwanie do normalności

Kościół nie wzywa w ten listopadowy dzień do smutku i przygnębienia, gdyż Uroczystość Wszystkich Świętych to wydarzenie w gruncie rzeczy radosne, niosące nadzieję zmartwychwstania. A to właśnie święci i błogosławieni wygrali swoje życie. Ich wstawiennictwo i przykład nas umacnia. Każdy może i powinien być święty, bo przecież nikt nie chce być nieszczęśliwy. Dla chrześcijanina świętość to normalność (codzienność). Świętość! Czym ona dla mnie jest? Gdzie jest jej źródło? Czy każdy mój dzień wpisuje się w święte życie?

Jasno mówią o tym teksty mszalne. Np. w pierwszej prefacji za zmarłych słyszymy: "W Nim (Jezusie) zabłysła dla nas nadzieja chwalebnego zmartwychwstania i choć nas zasmuca nieunikniona konieczność śmierci, znajdujemy pociechę w obietnicy przyszłej nieśmiertelności. Albowiem życie Twoich wiernych, o Panie, zmienia się, ale się nie kończy, i gdy rozpadnie się dom doczesnej pielgrzymki, znajdą przygotowane w niebie wieczne mieszkanie". Jezus nas odkupił. W Jezusie jest nasze wieczne życie. W nim jest nasza nadzieja. Nasze wieczne mieszkanie w niebie, to wypełnienie naszych najgłębszych pragnień. 

Znamy kierunek. Nie zagubmy właściwej drogi. Droga do świętości jest powołaniem do miłości. To miłość jest motorem świętości. To miłość podjęta jako powołanie chroni przed przeciętnością i nie godzi się na przeciętność. Np. podejmując powołanie do małżeństwa, podejmuję wezwanie do miłości małżonka. Bo przeciwieństwem miłości nie jest nienawiść, lecz obojętność. Miłość jest troską o los drugiego człowieka. Świętość jako najpiękniejszą normalność. Świętość to owoc Bożego działania w nas, w którym świadomie i czynnie uczestniczymy. Mamy odkryć, że autentycznie szczęśliwym jest cichy, czystego serca, miłosierny. Nie sumą naszych dobrych zasług, ale obmyciem we krwi Baranka. To jest powodem radości i prawdziwego szczęścia. Nasze życie ma sens i cel a jest nim nasz ukochany Bóg. Jesteśmy Jego dziećmi, żyjmy jak Jego dzieci. Żyjmy nadzieją, że jest coś więcej. Nie lękajmy się świętości. Szczerze, z głębi naszych serc, jej zapragnijmy.

W modlitwie "Ojcze Nasz" prosimy, aby Bóg zachował nas od złego. Warto pamiętać, że wielkim złem a zarazem nieszczęściem człowieka jest jego głupota. Niech dobry Bóg zachowa nas i wybawi od głupoty naszej i innych. Bo to co wydaje się śmieszne, może sprawić, że sami jesteśmy tragicznie śmieszni.

 

 

Moi ulubieńcy w Niebie :) [Przyjaciele w NiebieI wielu wielu innych :)

 

Zawsze sprawdzianem świętości jest miłość. W życiu świętych pięknie to odkrywamy. Nie byli oni przeciętni, potrafili kochać - ich miłość była oczywistością. Św. Matka Teresa powiedziała: "Musimy dążyć do świętości nie dlatego, że pragniemy czuć się świętymi, lecz po to, aby Chrystus mógł żyć w nas pełnią swego życia". W innym miejscu dodała: "Świętość nie jest luksusem zarezerwowanym dla nielicznych; jest zwykłym obowiązkiem dla mnie i dla ciebie." Dlatego każdy może i powinien być święty. 

Piękne są dzisiejsze prośby z Jutrzni. Pomagają nam zrozumieć o co chodzi w byciu świętym.

  • Boże, źródło świętości, Ty w swoich świętych objawiłeś wielorakie cuda swojej łaski, - daj, abyśmy wysławiali w nich Twoją wielkość.
  • Wszechmogący, wieczny Boże, Ty ukazałeś nam w świętych odbicie świętości Twojego Syna, - spraw, abyśmy przy ich pomocy skuteczniej doszli do zjednoczenia z Chrystusem.
  • Królu niebios, Ty przez wiernych naśladowców Chrystusa budzisz w nas pragnienie niebieskiej ojczyzny, - spraw, abyśmy dzięki nim poznali drogę, która tam prowadzi.
  • Boże, Ty przez eucharystyczną ofiarę Twojego Syna ściślej nas jednoczysz z mieszkańcami nieba, - daj, abyśmy za przykładem świętych, których czcimy, wytrwale dążyli do świętości.

Przez przyczynę świętych wybaw nas, Panie.

 

 

 

 

 ***

"Uroczystość Wszystkich Świętych jest naszym świętem dlatego, że świętość Boga dotknęła naszego życia. Święci nie są doskonałymi wzorami, ale osobami przenikniętymi Bogiem. Wszyscy święci byli przejrzyści, zmagali się, by usunąć plamy i ciemności grzechu, i przepuścić łagodne światło Boga. Taki jest cel życia, także dla nas." - Papież Franciszek, 1.11.2017r.

 

 ***

„Świętość nie jest luksusem dla nielicznych, ale obowiązkiem dla mnie i dla Ciebie” -
św. Matka Teresa z Kalkuty

 

***

"Świętość jest twoim celem, a doskonałość w miłości ostatecznym szczytem do zdobycia. Podstawą wszechświata – jego praw i reguł – jest miłość. Kiedy wszystko się kończy, tylko miłość pozostaje, wszystko, co nią nie jest – przemija." (św. Charbel)

 

 

 

 

Pamięć modlitewna: [Modlitwy na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny]; [Modlitwa za zmarłych w czyśćcu cierpiących]; [Koronka za zmarłych]; [Litania za zmarłych w czyśćcu cierpiących];[Litania za zmarłych (2)];[Litania za zmarłych (3)]; [ Modlitwa z Dzienniczka św. Faustyny o śmierć szczęśliwą] .

 

 Życzmy sobie radosnej świętości.

 

 

 

 

 

 

 

 

"Przykład Świętych nas pobudza
 a ich bratnia modlitwa nas wspomaga,
 abyśmy osiągnęli pełnię zbawienia".

z prefacji o Świętych.

 

Napisy jakie znalazłem na grobach na cmentarzu wilanowskim.

 

 Pamiętaj, jak krótkie jest moje życie,
jak znikomymi stworzyłeś wszystkich ludzi. (Ps 89,48)

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

+ Benedykt XVI

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe i terminy ->

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

św. o. Pio z Pietrelciny

Modlitewnik on-line

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.