Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)


Wielkopostnie nim się zacznie

W wielu zakrystiach trwają energiczne przygotowania. Prasowanie fioletów. Główkowanie nad dekoracjami. Czyszczenie krzyży. Środa - i to jaka, bo Popielcowa - już tuż tuż. W niepamięć poszły czwartkowe pączki. Odbijają się jeszcze niektórym ostatkowe ostatki. Nawet tym, co czas Wielkiego Postu traktują bez większych emocji.  Niektórym nawet nie przeszkadza on w organizacji ślubów czy chrzcin - tylko ten ksiądz coś tam marudzi, że w Wielkim Poście to tak nie bardzo, że Wielkanoc kilkanaście dni później i wtedy lepiej. Ech, świat świedczeje :)

Polska, wbrew temu co niektórzy myślą, to nie państwo wyznaniowe. Dyskoteki i kluby na ten czas  nie zostaną zamknięte, podobnie jak restauracje (w tym fast food-y). Ani w Popielec, ani w Wielki Piątek, nie powiedzą "ej kolego, ale dziś nie jemy mięsa" czy "no pamiętaj, jeden do syta". Jak nie wierzycie, sprawdźcie, co "katolicki" kraj kupuje w barach w piątki a tym bardziej w te dwa dni postne. To niezwykle pouczający eksperyment. A jeszcze ta jałmużna - ech, jak tu kulejemy - powszechnie słyszy się "znów ktoś - w domyśle Kościół -  zagląda nam do portfeli".

Może w tych okolicznościach, zanim się zacznie, warto siebie zapytać, "po co mi ten cały Wielki Post?", "czemu jest to czas wyjątkowy?", "czego oczekuję" ... Niech najprostszą odpowiedzią będzie może taka: "poznając bardziej siebie, poznać i pokochać bardziej Jezusa, aby kochać bardziej i prawdziwej bliźnich". Pozwólmy, aby Duch Święty zajrzał do naszych serc i trochę je przewietrzył, a wtedy nie będziemy się srożyć, że wietrzą się też nasze portfele. Jednym słowem: owocnego czasu przemiany serc - czasu nawracania - zmiany sposobu myślenia na bardziej miłosierny.  Niech ten czas obfituje w uczynki miłosierne, bo błogosławieni (czyli szczęśliwi) są miłosierni.

 

 Ps. Podejmując różnego rodzaju postanowienia, remanenty duchowe, rekolekcje, odnawiamy więź z Bogiem. Pamiętajmy, że najlepszym sposobem na odnowienie więzi z naszym Panem jest sakrament spowiedzi. To tam dotyka nas w pełni głębia Jego miłosierdzia. Warto dobrze zacząć ten czas. Doświadczmy miłosierdzia w spotkaniu z Miłosierdziem, którym jest nim Jezus.

 

 

 

 

 

 

Komentarze  

#1 K. 2016-02-14 21:54
:)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 

Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

Rok św. Józefa

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie".

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 474 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
7816009
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.