Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

  Rok Św. Józefa
trwa do 8 grudnia 2021 !!!

Dlaczego? Czyli słowo o moim "blogowaniu".

W tej przestrzeni dzielę się wyłącznie moimi przemyśleniami, obserwacjami, przeżyciami i wrażeniami. Są to moje zupełnie subiektywne przemyślenia. Nie poruszam tutaj kwestii bieżącej polityki - raczej bardziej mnie interesują zagadnienia moralno-etyczne czy socjologiczno-psychologiczne. Głośno myślę. Jeśli gdzieś jestem radykalniejszy lub ostrzejszy w określeniach - to znaczy, że tak czuję. Na szczęście nie o wszystkim co czuję piszę. Ktoś mi wytknął "od ks wymagałbym więcej miłosierdzia dla adwersarzy" - uwaga nie w temacie. Zawsze modlę się za sytuacje, które rozważam, a miłosierdzie jest tam, gdzie spotkanie z drugą osobą. Ja zastanawiam się nad postawami nie osobami. Nie zobowiązuję nikogo do śledzenia moich wpisów. Jeśli chciałbyś wejść w konstruktywną dyskusję - pisz maila. Jeśli nie, nie musisz tego czytać. Masz ochotę spalić mnie na stosie albo ukamienować - musisz z tym żyć.

Rozeznawanie ignacjańskie uczy i to rada dla Czytelników, że jeśli coś pobudza moje emocje i czucia w sposób negatywny (wkurza mnie), to po pierwsze pytam siebie samego – dlaczego tak jest, może rzeczywiście ta sytuacja, osoba, tekst ma mi uzmysłowić potrzebę nawrócenia. A jeśli wszystko jest w porządku idę dalej. Zostawiam to.

Mój "blog" nie jest wyrocznią teologiczną, a jest dzieleniem się moją wiarą i moją drogą do Pana Boga. Celowo na stronie reklamuję strony innych księży. Nie piszę bloga przeciw komuś, i proszę by moje pisanie nie było brane przeciw komuś. Jeśli ktoś to robi, proszę wiedzieć, że to nie jest cel autora. Aha - z tej zakładki notki czasem nie trafiają na stronę główną - bo się nimi nie chwalę ani ich nie promuję. To margines mojej strony. "A łyżka na to - niemożliwe!"

I na koniec - taaaaak - bywam nieobiektywny, czasem złośliwy lub ironiczny, nie jestem nieomylny, nie jestem wszechwiedzący, nie jestem super hiper wykształcony i oczytany.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8366434
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.