Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Facebookowe zapytanie?

"Wiara jest odpowiedzią człowieka daną Bogu, który mu się objawia i udziela, przynosząc równocześnie obfite światło człowiekowi poszukującemu ostatecznego sensu swego życia" (KKK 26).

Wiara, hm ... tyle o niej teraz się mówi. Ale wiara to nie teoria, ale doświadczenie konkretnych ludzi, którzy mówią "wierzę". Na facebook-owym  profilu oazowym pozwoliłem sobie na małe ćwiczenie. Zadanie proste - dokończ zdania. Pomyśl, jak ty byś dokończył te zdania? Wiara umacnia się, kiedy jest przekazywana. Może dlatego postanowiłem na mojej stronie przekopiować te pytania wraz z odpowiedziami. Poniżej odpowiedzi osób z profilu:

Zawieruszona ulotka

Niedawno pojawił się w internecie intrygujący obrazek :D http://kwejk.pl/obrazek/1387056 Okazało się, że ktoś "znalazł" ulotkę, jaką rozdawaliśmy na koniec rekolekcji wielkopostnych. Jej wygląd wskazywał na znaczne zużycie - ciekawe czy została zgubiona czy porzucona ;) [napisali, że znaleźli w metrze ;) ale po wyglądzie ulotki sądzę, że była to druga linia metra] choć myślę, że tak długo tam nie leżała. Albo ulotka została znaleziona w tej części z pływalnią.

 Ale do sedna. Po pierwsze, nie my go w sieci umieściliśmy :). Zrobiła to osoba, uważająca, że jest to śmieszne. Ja dowiedziałem się przez przypadek, bo nagle skoczyła ilość wejść na stronę. Ulotka powstała około roku temu jako podsumowanie drugiego dnia rekolekcji dla gimnazjum w mojej parafii ( http://www.tmoch.net/index.php?option=com_content&view=article&id=51:-27-29022012-rekolekcje-dla-gimnazjum-na-jelonkach&catid=34:aktualnoci&Itemid=53). Podtytułem rekolekcji było hasło "Z Bogiem możesz więcej!".  Aż dziw, że po takim czasie ktoś ją znalazł - albo, że dopiero teraz umieścił w sieci, bo rekolekcje z lutym a ulotkę kemoiz umieścił 29.08.2012 o 19:39. Znalazły się jednak osoby, które wzięły ulotkę za jakąś komercyjną akcję (pytanie na jakiej podstawie) albo też postanowiły pochwalić się swoją nienawiścią albo niechęcią do wiary. Ulotka została przekopiowana w wiele innych miejsc (głównie ateistycznych lub o niskim humorze) i jakoś żyje sobie skromnym życiem. Nie widzę więc potrzeby, aby ich w tym miejscu promować. Wiele komentarzy - no cóż - bez urazy dla nikogo - jest hmmm maaaaaało bystrych :P. Widać, że czasem niektórym wydaje się, że myślą - i jest w tym dużo prawdy - tj. "wydaje im się".

Wielkosobotnie pielgrzymowania po Grobach Pańskich.

Podobnie jak rok temu, tak samo w tym roku, udało mi się duchowo i fotograficznie pielgrzymować (bo nie jest to zwiedzanie) po Grobach Pańskich na Starym Mieście.

Zdjęcia możecie zobaczyć w mojej galerii:
https://picasaweb.google.com/113040566297923353538/PielgrzymowaniePoGrobachPanskich2012#

 

Jezus Chrystus żyje i jest Panem czasu i przestrzeni wokół nas! Jego śmierć przełamała śmiertelnie siłą zła i tyranię grzechu. Ten kto uchwyci się Zbawiciela może wraz z Nim przejść z grzechu do wolności. To dobra nowina dla każdego grzesznika! Błogosławionego świętowania.

Historie

Wiele Ty uczyniłeś swych cudów, Panie, Boże mój, a w zamiarach Twoich wobec nas nikt Ci nie dorówna. I gdybym chciał je wyrazić i opowiedzieć, będzie ich więcej niżby można zliczyć. (Ps 40,6)

Dlaczego? Czyli słowo o moim "blogowaniu".

W tej przestrzeni dzielę się wyłącznie moimi przemyśleniami, obserwacjami, przeżyciami i wrażeniami. Są to moje zupełnie subiektywne przemyślenia. Nie poruszam tutaj kwestii bieżącej polityki - raczej bardziej mnie interesują zagadnienia moralno-etyczne czy socjologiczno-psychologiczne. Głośno myślę. Jeśli gdzieś jestem radykalniejszy lub ostrzejszy w określeniach - to znaczy, że tak czuję. Na szczęście nie o wszystkim co czuję piszę. Ktoś mi wytknął "od ks wymagałbym więcej miłosierdzia dla adwersarzy" - uwaga nie w temacie. Zawsze modlę się za sytuacje, które rozważam, a miłosierdzie jest tam, gdzie spotkanie z drugą osobą. Ja zastanawiam się nad postawami nie osobami. Nie zobowiązuję nikogo do śledzenia moich wpisów. Jeśli chciałbyś wejść w konstruktywną dyskusję - pisz maila. Jeśli nie, nie musisz tego czytać. Masz ochotę spalić mnie na stosie albo ukamienować - musisz z tym żyć.

Rozeznawanie ignacjańskie uczy i to rada dla Czytelników, że jeśli coś pobudza moje emocje i czucia w sposób negatywny (wkurza mnie), to po pierwsze pytam siebie samego – dlaczego tak jest, może rzeczywiście ta sytuacja, osoba, tekst ma mi uzmysłowić potrzebę nawrócenia. A jeśli wszystko jest w porządku idę dalej. Zostawiam to.

Mój "blog" nie jest wyrocznią teologiczną, a jest dzieleniem się moją wiarą i moją drogą do Pana Boga. Celowo na stronie reklamuję strony innych księży. Nie piszę bloga przeciw komuś, i proszę by moje pisanie nie było brane przeciw komuś. Jeśli ktoś to robi, proszę wiedzieć, że to nie jest cel autora. Aha - z tej zakładki notki czasem nie trafiają na stronę główną - bo się nimi nie chwalę ani ich nie promuję. To margines mojej strony. "A łyżka na to - niemożliwe!"

I na koniec - taaaaak - bywam nieobiektywny, czasem złośliwy lub ironiczny, nie jestem nieomylny, nie jestem wszechwiedzący, nie jestem super hiper wykształcony i oczytany.

 

Serca i Róża

Chciałbym się podzielić pewna radością. Dziś do kancelarii przyszli młodzi, którym w sobotę błogosławiłem na ich ślubie. Przyszli podziękować za piękne słowo i za całość, a szczególnie za pewny znak. Ponieważ z racji dawnej oktawy w naszym kościele przez cały tydzień jest procesja eucharystyczna, żeby na gwałt nie śpieszyć się ze ślubem, poprosiłem ich, aby wzięli w niej udział a życzenia od gości zaczęli przyjmować dopiero po błogosławieństwie. Zgodzili się. Tak więc na zakończenie Mszy ślubnej wspólnie odmówiliśmy litanie do Serca Pana Jezusa i ruszyliśmy z procesją. Ponieważ padało, procesja była w kościele. Tak więc szedłem ja z Najświętszym Sakramentem a za mną młoda para trzymająca się za ręce. Chyba dosadniej nie umiałbym powiedzieć czym jest sakrament małżeństwa - to przecież kroczenie razem za Jezusem. Pamiętajcie słowa z Ewangelii: "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał — aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali" (J 15, 16-17).

Karolino i Wojtku dziękuję za zaufanie i entuzjazm, bo myślę, że dla wielu obecnych (w tym dla mnie) nie było to tylko doświadczenie estetyczne, ale głęboko duchowe. 

ps. Serduszka tortowe - pyszne, a róża pachnie pięknie - Jezus jest dobry a miłość piękna.

Duchowe budowanie. Święto poświęcenia bazyliki na Lateranie.

 "Niech każdy jednak baczy na to, jak buduje.  Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego, jak ten, który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus" - 1 Kor 3,10b-11

Rocznica poświecenia kościoła to pytanie o fundament. Świętujemy urodziny, imieniny, rocznicę ślubu - a chrzest? Nie ma co budować na piasku wątpliwości, grzechu, lęku, indyferentyzmu, ... Skałą jest Jezus, świątynia Ducha zbudowana na Nim (na Słowie, wierze, miłości ...) nie runie. A jeśli mój grzech spowoduje zniszczenie świątyni, oszpecenie, zamieni ją w magazyn, hotel, ruinę ... to niech pomocą będą słowa z wprowadzenia do obrzędów pokuty: Przez sakrament pokuty Ojciec przyjmuje Syna, który do Niego wraca, Chrystus bierze na ramiona zgubioną owcę i odnosi do owczarni, a Duch Święty na nowo uświęca swoją świątynię albo pełniej w niej zamieszkuje.

Wybrałem i uświęciłem tę świątynię,
aby moja obecność trwała tam na wieki.
2 Krl 7,16

Wybrałem CIEBIE !!!

 

Chcesz, aby bazylika była piękna? Nie zaśmiecaj swej duszy brudem grzechów. Jeśli chcesz, aby bazylika lśniła blaskiem, pamiętaj, że i Bóg pragnie, aby twa dusza nie była mroczna. Niechaj - jak mówi Pan - tak świeci w was światło dobrych czynów, aby uwielbiony był Ten, który jest w niebie. Podobnie jak ty wchodzisz do tego oto kościoła, tak Bóg pragnie wejść do świątyni twej duszy, zgodnie ze słowami obietnicy: "Zamieszkam i będę chodził pośród nich".

z kazania św. Cezarego z Arles, biskupa

TV - uczy, bawi, ale czy wychowuje?

Dziś taka mała refleksja. Czasem poraża mnie "ukryty" (myślę, że świadomy) układ ramówki TV. Dziś obejrzałem "Ziarno" - katolicki program dla dzieci (była mowa o patriotyzmie, o ks. Jerzym) - pięknie. A co później? To mnie przeraziło i zastanowiło. 15 minut reklam skierowanych do dzieci - najdroższe lalki, klocki, zabawki, .... no tak, jest okazja coś sprzedać. A później (familijny ... bryyy) serial "Siódme niebo", rodzinka Pastora Erica Camdena dorosła. Dawniej zastanawiała się nad miejscem Boga w życiu, (pozytywny przekaz) a teraz (w kolejnej serii) nie widzi problemu we wspólnym mieszkaniu przed ślubem (chłopak - dziewczyna), nic złego w sexie, wpadka to nic nadzwyczajnego ... taki amerykański styl. 

Uważam ten serial teraz za szkodliwy, bo przecież jest to rodzina pastora i wychodzi z wielu wypowiedzi, że Bóg się na to godzi. Decyzja - rodzice - wyjdźcie w tym czasie z dziećmi na spacer !!!

Czat na wiara.pl - czyli rozmowy z "ciekawymi" ludźmi o wierze.

Czat na wiara.pl - czyli rozmowy z ciekawymi ludźmi o wierze. Czasem naprawdę jest "ciekawie". Warto zapoznać się z zapisem chatów.

3.04.2008 r. gościem czatu był Ks. Remigiusz Recław - charyzmatyczny jezuita, związany od 1999 r. z Odnową w Duchu Świętym. W jednym pytaniu: "Czym różni się Odnowa w Duchu Świętym od Oazy??" ojciec raczył odpowiedzieć: "W Kościele coraz częściej się mówi, że Oaza się już skończyła, że brakuje pomysłu na Oazę, jak ją rozwijać ... Oba ruchy są na pewno z Ducha Świętego. Oaza w duchowości będzie bardziej po linii jezuitów - ułożona i wymagająca formacja  zaś Odnowa przede wszystkim uczy spotkania z Bogiem. Nie kładzie nacisku na liturgię, na stopnie rekolekcji. Chodzi o moją osobistą relację z Jezusem. To się bardzo mocno podkreśla." 

"Tradycja" ?

Na gorąco chciałbym podzielić się moimi przemyśleniami na temat części tzw. środowiska miłośników tradycji katolickiej, którzy ostatnimi czasy bardzo aktywnie (a często agresywnie) nawiedzają różne fora dyskusyjne np. forum.wiara.pl czy nawet forum.oaza.pl (mają swoje, ale widocznie im nie wystarcza). Schemat zawsze podobny - ktoś zadaje pytanie odnośnie dawnej liturgii a później samo się juz nakręca, stare było najlepsze a nowe jest do niczego, itp.

Z tym związane jest pytanie, jakie zadała mi pewna studentka (od jakiegoś czasu sympatyczka tzw. Mszy Trydenckiej), o to, czy odprawie taką Mszę? Tak więc na chwilę obecną, podzielę się kilkoma przemyśleniami. Jeśli jesteś nimi zainteresowany, zapraszam.

Wpierw małe wprowadzenie. Z tym środowiskiem spotkałem się przez przypadek. Przeszukiwałem Internet w poszukiwaniu stron, które umieściły link na moją stronę. Ku mojemu zdziwieniu wśród wyników wyszukiwarki pojawiło się jakieś dziwne forum. Wszedłem i zacząłem czytać. Jakiś pan (Wiedhold) podzielił się kilkoma przemyśleniami na temat pewnej licytacji na allegro. Licytowany był Ceremoniał parafialny abpa Nowowiejskiego. Oczywiście łatwo się domyśleć, że brałem w niej udział (już od jakiegoś czasu poszukiwałem własnego egzemplarza - no cóż zainteresowanie liturgią). Oto ta notka (podkreślenia i wycięcia moje). "Obserwowałem ostatnio aukcję, (...) Podejrzewam, że część z Was także śledziła jej przebieg. Z pewną dozą litości dostrzegłem, jak jej uczestnicy bezsensownie podbijali sobie cenę. Od przeszło 5 dni przed zakończeniem aukcji, co raz ktoś starał się być na szczycie tabelki oferentów. Co jeden przebił drugiego to  ktoś trzeci postanowił przebić pierwszego. (...) Prym wiódł w tym wszystkim niejaki tmoch, który sprawiał wrażenie prowokatora zatrudnionego specjalnie w tym celu przez sprzedającego, zwłaszcza że ostatecznie nie kupił książki. (...)." Zarejestrowałem się wiec na tym forum, aby wyjaśnić panu, że nie jestem prowokatorem a na allegro się znam :) I tak się zaczęło.

Strona 1 z 2

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 

Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

Rok św. Józefa

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie".

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
7637182
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.