Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

  Rok Św. Józefa
trwa do 8 grudnia 2021 !!!

Maryja jako Niewiasta pytająca.

"Maryja, jako niewiasta pytająca, 
wzorem dla współczesnego człowieka."

 

Przez tegoroczny miesiąc maj staramy się odpowiedzieć na pytanie:  Na ile dziś Maryja może być wzorem dla nas, wyznawców Chrystusa, chrześcijan XXI wieku. Warto zatem zobaczyć Maryję jako niewiastę pytającą. 

Ewangelia jest bogata w różnego rodzaju ludzkie pytania ale zarazem pokazuje serca tych, którzy pytają. Znajdziemy w niej pytania pełne zaufania, miłości i zatroskania, jak to bogatego młodzieńca: "co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?", ale i te pełne podstępu, niewiary i zatwardziałości serca  wypowiadane przez faryzeuszów, aż do Judaszowego "co chcecie mi dać, a ja Go wydam?". 

Maryja na kartach Ewangelii jawi się nam jako pokorna służebnica Pana, która w swoim życiu realizuje konsekwentnie wolę Bożą. Postawa ta, jest wypowiedzeniem w życiu jej FIAT, dzięki któremu Słowo stało się ciałem. I choć wielu w zwiastowaniu chętnie przypisuje jej niemal boskie poznanie, to ta młoda dwunastoletnia dziewczyna z Nazaretu, gdy anioł ogłasza jej wolę Bożą iż będzie Matką Syna Bożego, w odpowiedzi prosto pyta: "Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?"  Tylko ewangelista Łukasz przytacza to zasadnicze pytanie Maryi obecne na kartach Pisma Świętego,  które zarazem uczy nasz postawy przyjęcia woli Bożej, jak również tego, że Bóg pragnie odpowiedzi naszego serca a nie tylko umysłu. 

My dziś pytamy, ale często nie czekamy na Bożą odpowiedź - bo przecież wydaje się nam, że sami wiemy lepiej. Równie często nie słyszymy Boga mówiącego, albo za wszelką cenę chcemy przeinaczyć jego wolę. Postawa Maryi jest inna. Ona nie tylko jest gotowa zrealizować Bożą wolę, ale pytając, pozostaje pokorna i pełna zaufania wobec tego, który jest Miłością. Ten bowiem tylko  pyta, kto nie chce zbłądzić. Natomiast człowiek pyszny i dumny prędzej "zschodzi buty" niż zapyta kogoś o właściwą drogę. Maryja uwierzyła Słowu Boga, a On wypełnił ją radością, której wyraz znajdujemy w Magnificat: gdyż wielkie rzeczy uczynił Jej Wszechmocny. 

Może przeżywasz jakieś kłopoty, niepewności? Może szukasz Bożej woli dotyczącej twojego życia, lub drogi po której masz kroczyć? Może już nie masz o co Boga pytać? Czerpiąc wzór z Niepokalanej, zaufaj Bogu już dziś i nie bój się zadać mu tego pytania: "Panie, co dobrego mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?" On ciebie wysłucha, lecz nie tylko wysłucha, ale pośle Swojego Ducha, który jest Bożą Miłością i odpowiada na wszelkie ludzkie pytania. 

Przychodzisz dziś przed oblicze Jezusa, obecnego w Najświętszym Sakramencie, w którym to, w przedziwny sposób, odbiją się zatroskana twarz Maryi. Ona wie, co przeżywasz i tak jak w Kanie Galilejskiej przedstawi ciebie i to czym żyjesz swojemu Synowi. Nie bój się, "dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego."

tm.

Majówka - 19.05.2004 (środa)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8354436
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.