Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

  Rok Św. Józefa
trwa do 8 grudnia 2021 !!!

WSM 2015 - Pragnienie

Serdecznie zapraszam na pierwszą katechezę wielkopostną zatytułowaną "Pragnienie" (zob. "Wielkopostna Szkoła Modlitwy").  

Spróbujmy zobaczyć hierarchię naszych pragnień. Zadać sobie zasadnicze pytanie o cel naszych działań, może cel naszego życia. Czego tak naprawdę pragnę? Bez czego nie wyobrażam sobie mojego życia? Dalej widząc nasze pragnienia powinniśmy wiedzieć, że nie wszystko czego pragniemy jest dla nas dobre. Czasem pragniemy czegoś zupełnie zbytecznego, albo czegoś co  nam szkodzi. Czasem idziemy za generowaniem potrzeb ulegając reklamom czy modom. Poznając swoje pragnienia poznajemy samych siebie.

 Tu zatrzymajmy się i zadajmy drugie pytanie. A czego pragnie Bóg? Czy jestem otwarty na Jego głos i chcę usłyszeć Jego pragnienia? Na podstawie Pisma Świętego można podać wiele odpowiedzi, ale najważniejszą jest, że Bóg pragnie, abym był żywy a nie martwy. Chce, abym był wolny i szczęśliwy. Chce mnie uwolnić od lęku (czasem lęku przed samotnością). Chce, abym doświadczył Jego miłości.

Warto jest mówić Bogu o naszych pragnieniach. To nic, że On je zna. Zapraszając Go do nich pokazujemy, że jesteśmy gotowi Mu zaufać. Nazwać nasze pragnienia, to również pytanie o celowość naszych działań.

Zadanie na tydzień - spróbuj na modlitwie nazywać swoje pragnienia. Odkrywaj, że drogą do realizacji naszych najgłębszych dobrych pragnień, jest pragnienie Jezusa. On nas pragnie i chce, abyśmy Go zapragnęli. Kiedy pragnę Jezusa wyznaję, że On jest lekarstwem i lekarzem. Dlatego będę brał do ręki krzyż (lub na niego spoglądał) i codziennie powiem "Jezu! Pragnę Ciebie!".

 

Zapraszam do wysłuchania całej katechezy:

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 162 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8354289
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.