Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Niech mi się stanie według Twego słowa!

"Właśnie Jezus staje przed nami jako Ten, który przyszedł, abyśmy mieli życie w obfitości (por. J 10, 10). Dlatego też musimy podejmować wszelkie wysiłki, by ukazywać słowo Boże jako otwarcie na nasze własne problemy, jako odpowiedź na nasze własne pytania, szersze otwarcie na nasze własne wartości i jednocześnie zaspokojenie naszych własnych dążeń" - Benedykt XVI (Verbum Domini, 23). "Słowo Boże przygotowuje każdego z nas do rozmowy z Panem: przemawiający Bóg uczy nas, jak możemy z Nim rozmawiać". (Verbum Domini, 24). W kontekście zaufania Słowu Boga, chciałbym podzielić się ciekawą inicjatywą od oo. Dominikanów. Masz problem z regularnym czytaniem Biblii? Potrzebujesz Nieśmiertelnika.

Nieśmiertelnik to podręczne, kieszonkowe Pismo Święte. Stworzone w odpowiedzi na potrzebę posiadania tekstów biblijnych, w każdym miejscu i o każdej porze. Chodzi o to, aby zawsze mieć przy sobie tekst Pisma Świętego - i nie wystarczy powiedzieć, że mam w telefonie komórkowym.

Ja mogę powiedzieć, że nosiłem przy sobie egzemplarz Nowego Testamentu (ten na zdjęciu powyżej). Dostałem go na zakończenie formacji we wspólnocie akademickiej, tuż przed wstąpieniem do seminarium. Pozakreślane cytaty. Obrazki, które miały mi pomagać w modlitwie. Zawsze gdzieś pod ręką - w kieszeni sutanny, w plecaku. Używany niezależnie od całej Biblii, do której starałem się przenosić to, co było dla mnie ważne. Niestety skórzana okładka za bardzo przypominała portfel, więc ktoś ukradł mi Pismo jak byłem na pielgrzymce w Ziemi Świętej. I żeby było ciekawiej, stało się to ostatniego dnia, w drodze powrotnej do hotelu, po tym jak udało mi się za trzecim podejściem wejść do Grobu Pańskiego. Nie wiem czy to było w kolejce, czy kiedy zatrzymałem się w uliczce. Miałem je w bocznej kieszeni plecaka - zamiast w środku.

Do dziś nie mogę sobie wybaczyć mojej nieuwagi, bo wraz z tym egzemplarzem straciłem świadectwo pewnej duchowej drogi. Jakby ktoś ukradł i zniszczył mój pamiętnik. Niestety też nie wszystkie podkreślenia znalazły się w drugiej Biblii. Jakby utracone kontaktu ze skradzionego telefonu. Obrazki (kilka cennych) - jak zdjęcia moich bliskich. Po cichu sobie marzę, że ktoś jednak nie wyrzucił jej do kosza i może dzięki adresowi na pierwszej stronie wróci do mnie. Ale to tylko pokazuje chyba moją naiwność. Jednak pomimo ludzkiego poczucia straty, odkrywam że prawdziwa siła jest w samym Słowie Pana. Nie może nam ono spowszednieć. Może za bardzo się do tego egzemplarza przyzwyczaiłem.Może trzeba było go odłożyć i wziąć nowy (czysty) i dać się prowadzić po owych drogach. Towarzyszył mi przez 12 lat - czyli biblijne pokolenie. Czasu nie cofnę - niestety. Wygląda na to, że trzeba wziąć nowy zeszyt i zacząć pisać ten duchowy pamiętnik jeszcze raz. Czas na nowe pokolenie. Do czego każdego zachęcam.

Polecane linki: Słowo Boże, Biblia, Lectio divina

ps. Jeśli będąc w Ziemi Świętej znajdziesz to Pismo, będę wdzięczny :)

 

Wielki Post czas na porządki :)

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych, nienarodzonych, dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem niewinnego, nienarodzonego, człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013), BXVI


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

www: Elizeusz.pl

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->


[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Informacje o kościele ->

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:


www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.