Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)


Westchnienie w utrapieniu do Najświętszej Panny

 

 

 

Westchnienie w utrapieniu do Najświętszej Panny

/Do Najświętszej Panny westchnienie w utrapieniu, (Początek książeczki na której się modliła S. Jadwiga z rodu Królów Polskich, ogłoszonej drukiem w Poznaniu 1823 r.)./

 

Święta Maryo, Boża Rodzicielko, najczystsza Panno! przez miłość syna Twego jedynego, Boga naszego Jezusa Chrystusa, ze wszystkimi świętymi i wybranymi Bożymi przybądź mi na pomoc, i racz prosić za mną grzesznikiem; bo moja dusza w udręczeniu zostaje, a Ty miłościwa, wejrzysz na wołającego ku Tobie. Wysłuchaj mnie najmiłościwsza Ciebie błogosławią wszystkie narody, bo Tobie nadał wielkość Ten, który jest mocen i którego Imię jest święte. Ty chwalebna Królowo niebieska! Ciebie proszę, błogosławiona Panno święta Maryo, przez święte Twe porodzenie w którem Stworzyciela wszystkich ludzi na świat wydałaś, iżbyś przybyła mnie nędznemu na pomoc w dzień skonania mego ze wszystkimi Świętymi ; przez święty krzyż, na którym Syn Twój przybity polecił Cię był uczniowi swojemu Janowi rzekąc „oto matka twoja", przez jego imienia miłość, pomóż mnie nędznemu we wszystkich rzeczach, w których mnie udręczonym poznałaś.

za: Wzniesienie myśli do Boga czyli Duch chrześciiańskiego nabożeństwa. (1854r.)

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 

Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

Rok św. Józefa

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie".

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 256 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
7815794
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.