Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

  Rok Św. Józefa
trwa do 8 grudnia 2021 !!!

Litania o błogosławieństwo dla płodów polnych

 

Litania o błogosławieństwo dla płodów polnych,
którą od przeszło 200 lat w kościele w Toplicach, w Czechach, kapłan z ludem po mszy (o 10 godzinie) codziennie głośno odmawia i za odmawianiem której wielu łask wiele doznało i doznaje.


Panie zmiłuj się nad nami,
Chryste zmiłuj się nad nami,
Panie zmiłuj się nad nami.
Chryste usłysz nasz.
Chryste wysłuchaj nas.

Ojcze z nieba Boże, zmiłuj się nad nami.
Synu odkupicielu świata Boże, zmiłuj się nad nami.
Duchu święty Boże, zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.

 

O Boże! którego moc rozciąga się nad wszystkim, W Tobie ufność naszą pokładamy.
O Boże! którego opieka wszelkie stworzenie ogarnia, W Tobie ufność naszą pokładamy.
O Boże! który ptaszki w powietrzu karmisz, a kwiaty w polu przyodziewasz, W Tobie ufność naszą pokładamy.
O Boże! któryś przez wszystkie wieki z wielką miłością zawiadywał wszelkimi doczesnymi potrzebami człowieka i żywnością go zaopatrywał, W Tobie ufność naszą pokładamy.
O Boże! który przez Syna Twojego nauczyłeś nas, jak Cię codziennie o chleb powszedni prosić mamy, W Tobie ufność naszą pokładamy.
O Boże! na którego skinienie dobroczynne i ciepłem swym wszystko ogrzewające słońce wschodzi i zachodzi, W Tobie ufność naszą pokładamy.
O Boże! który ziemię deszczem skrapiasz i rosą orzeźwiasz, W Tobie ufność naszą pokładamy.
O Boże! który wszystkimi żywiołami wszechmocnością swoją i mądrością rządzisz, W Tobie ufność naszą pokładamy.

O Boże! racz dać urodzaj polom, łąkom i ogrodom naszym, Ciebie prosimy, wysłuchaj nas Panie.
Pobłogosław o Boże! trudom rolnika i daj powodzenie pracy jego, Ciebie prosimy wysłuchaj nas Panie.
Pozwól o Panie, aby burze zniszczenie przynoszące, przez urodzajne pola przeciągały bez szkody, Ciebie prosimy wysłuchaj nas Panie.
Pozwól o Panie, aby na odgłos grzmotów i piorunów, grzesznik zatwardziały wspomniał na sąd ostateczny i do pokuty się przygotował, Ciebie prosimy wysłuchaj nas Panie.
Daj Panie, aby robotnicy w polu na Twoją obecność pamiętali i od wszelkiego grzechu się strzegli, Ciebie prosimy wysłuchaj nas Panie.
Pozwól o Panie, abyśmy na widok kwiatów i płodów ziemi, powzięli mocne przedsięwzięcie cnotami duszę nasze przyozdobić, i ze skutków tych cnót się cieszyli, Ciebie prosimy wysłuchaj nas Panie.
Daj Panie, abyśmy na widok wszelkich roślin Twoją dobroć rozpamiętywali i do wdzięczności wielkiej pobudzeni byli, Ciebie prosimy wysłuchaj nas Panie.
Pozwól Panie, abyśmy na widok złych chwastów, wspomnieli na własne grzechy i wszystko złe z serc naszych starali się wykorzenić, Ciebie prosimy wysłuchaj nas Panie.
Daj Panie, abyśmy się zawsze więcej o pokarm duchowny, jak o chleb powszedni starali, Ciebie prosimy wysłuchaj nas Panie.
Daj Panie, abyśmy tak ziemskimi dobrami władali, iżbyśmy na dobra niebieskie zasłużyli, Ciebie prosimy wysłuchaj nas Panie.
Pozwól Panie, abyśmy się nadzieją cieszyli, cierpliwymi byli w kłopotach, a w modlitwie byli wytrwali, Ciebie prosimy wysłuchaj nas Panie.
Zachowaj nas Panie, nie tylko od szkód doczesnych ale jeszcze bardziej ratuj nas od wiecznego złego, Ciebie prosimy, wysłuchaj nas Panie.

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam Panie.
Baranku Boże, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

 

Módlmy się:

O Panie Boże mój! Wierzymy mocno, że Ty wszechmogący, niewysłowienie mądry i święty jesteś. Niechże się z nami stanie według Twojej świętej woli, bo Tobie tylko jednemu wiadomo, co dla naszego ciała i duszy potrzeba. Twojej Opatrzności oddajemy wszystko, Twojej miłości polecamy wszystko, w Twoim miłosierdziu nadzieje nasze pokładamy. Chociaż niegodni czujemy się Twojej łaski, Tyś jednak nas do tych czas tylu dobrodziejstwami obsypał, że i na teraz z zupełną ufnością los nasz Twojej świętej pieczy oddajemy. Przebacz nam Panie wszystkie grzechy nasze, wyniszcz wszystko złe w nas, byśmy Tobie po wszystkie dni nasze wiernie i z całego serca służyć mogli. A po skończeniu żywota naszego, byśmy przy Tobie szczęście i zbawienie wieczne znaleźli. Przez Pana naszego Jezusa Chrystusa. Amen.

Łaska Pana naszego Jezusa Chrystusa niechaj zawsze będzie z nami. Amen.

 

za: Wianeczek z kwiatków majowych uwity na cześć i chwałę
Przenajśw. Matce Bożej Królowej Korony Polskiej 1883r.

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8365874
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.