Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

  Rok Św. Józefa
trwa do 8 grudnia 2021 !!!

Modlitwa o wytrwanie w dobrem.

 

Modlitwa o wytrwanie w dobrem.

«Kto wytrwa, zbawiony będzie», rzekłeś O Chryste. Prosimy Cię przeto kornie, o Chryste, wspomagaj nas w życiu naszym tułaczem, byśmy wytrwali wiernie przy Tobie, przy twym Kościele, w życiu cnotliwym, w jedności i zgodzie.
Uczyń nam wolę, jak stal hartowną, by jej nie zmogła siła występku i zbrodnia najazdu.
Uczyń nam serce tkliwe i czułe na łzy bliźniego, na bratnią dolę, na jęk Ojczyzny, Kościoła, ludzkości, — jak głaz zaś odporne, chłodne, nieczułe i niewzruszone, jak martwa opoka, na gnuśne namowy, na szept Judaszów, co nas ku złemu zechcą prowadzić. Bądź z nami, Chryste, bo Ty, gdy nas wspierasz, nas nie obezwładni ani moc wroga, ani też rozpacz mroczna, ponura.
Uczyń nam, Chryste, by serca nasze były skarbnicą cnót najbogatszych, by się rozwarły dla Ciebie jednego, by ich nie dosięgła ręka zbrodniarzy, grabieży chciwa.
Uczyń, o Chryste, by z serc młodzieży biły ku Tobie barwy przecudne cnoty dziewiczej. By serca te młode, jak kielich złoty, czyste, bogate, Samego Boga w sobie nosiły. Uczyń, o Chryste!
Zachowaj nam Chryste serce narodu zdrowe i czułe, jak oka źrenicę, by chłód niewiary i posiew złych nauk nam nie skaziły tych serc oblicza.
By pleśń gnuśności i rdza lenistwa nie pochłonęły w duszy narodu zapału i mocy wiecznego trwania.
By wiernie przetrwał wśród klęsk obecnych w Krzyżu Chrystusa, w cieniu Ojczystym. Uczyń, o Chryste. Amen.

za: Głos wygnańca : książka do nabożeństwa (1916r.)

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 110 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8366284
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.