Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Modlitwa duszy poświęconej Bogu

 

 

Modlitwa duszy poświęconej Bogu

O Panie Jezu, wiem, czego żądasz ode mnie: żądasz, o Panie, abym Tobie poświęciła wolność moją i taką z niej dla miłości Twojej uczyniła ofiarę, jaką ją dla miłości mojej uczyniłeś z Twojej wolności, to jest ofiarę dobrowolną, zupełną i nigdy nie ustającą, i dlatego Sam mi podajesz własne więzy Twoje, abym je przyjmowała dla Ciebie i nosiła z Tobą. Ach! niechże już ten przykład Twój i ta ku mnie miłość Twoja zwycięża we mnie przyrodzoną do takiej ofiary odrazę. Żyć w ciągłej zależności i nigdy nie być panią siebie; prawda, że to rzecz bardzo uciążliwa dla natury, ale znosić tę zelżywość z Tobą i dla Ciebie, o Jezu, to rzecz bardzo słodka dla serca Ciebie miłującego. Przy tem, chociaż wkładasz na mnie więzy, ale za to od innych nieszczęśliwych więzów wyzwalasz mnie. Więc już za to samo, żeś potargał pęta moje, chcę błogosławić Ciebie, o Boże, i chętnie nosić więzy Twoje. Twoją jestem i Twoją chcę być na wieki. Ta jest największa łaska, o którą Cię proszę i prosić nie przestanę, dopóki żyję. Użycz mi, o Jezu, tej łaski i tem weselem rozwesel duszę służebnicy Twojej. Amen.

za: "Jezu żyj we mnie" (1951r.)

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

Rok św. Józefa

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8092083
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.