Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

  Rok Św. Józefa
trwa do 8 grudnia 2021 !!!

Modlitwa o pokorę.

 

  Modlitwa o pokorę.

O Jezu Ukrzyżowany, pobłogosław nas i uczyń nas małe, bardzo małe, abyśmy Tobie mogły się przypodobać. Uczyń nas małe jako jedno ziarneczko ziemi u stóp krzyża, abyśmy łatwiej w każdej szczelinie krzyża mogły się pomieścić. Uczyń nas małe, jako wody kropelka, abyśmy jak w morzu miłości mogły utonąć w otwartej Serca Twego ranie. Uczyń nas małe, jako ten bluszcz zielony, abyśmy chwyciwszy się krzyża, wiły się do góry, do góry ku Tobie, bo pokąd po ziemi czołgać się będziemy, uschniemy i zginiemy na wieki. Uczyń nas małe, jako ten robaczek, co pełza po drodze, po którym noga dziecięca depcze bez obawy, abyśmy zdeptane w pysze i próżności naszej, mogły Tobie służyć w pokorze.

Tyś rzekł do nas, że jeżeli nie staniemy się jako dzieci, nie wnijdziemy do Królestwa Niebieskiego. O Panie, z tej przepaści, do której wtrąciły nas próżności i duma nasza, tylko pokorą, wyniszczeniem własnej woli wydźwignąć się możemy. Tyś był poniżony, upokorzony — chcemy, Panie, iść za przykładem Twoim i dlatego spieszą dusze nasze, serca nasze, wola nasza do krzyża Twego, abyśmy na tern miejscu, gdzieś Ty się wyniszczył — i my się z pychy swej wyzuły. Pobłogosław serca nasze, aby czyste i niewinne Ciebie tylko kochały, Tobie tylko chciały się przypodobać. Pobłogosław rozum nasz, abyśmy umiały poznać ogrom swej nędzy, pobłogosław wolę naszą, abyśmy tylko szukały Twej chwały i naszego poniżenia. Daj nam łaskę, abyśmy z Tobą i przez Ciebie wyniszczyły własne nasze ja, abyśmy z Tobą i przez Ciebie mogły żyć życiem błogosławionych w niebie. Amen.

za: druk ulotny "modlitwa" (1930r.)

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8366151
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.