Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego). Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

Modlitwa o miłości ku Jezusowi i Maryi. (1949r)

 

 

Modlitwa o miłości ku Jezusowi i Maryi. (1949r)

O Maryjo, rozumiem już, że jesteś stworzeniem najszlachetniejszym, najwznioślejszym, najczystszym, najpiękniejszym, najłaskawszym, najświętszym, słowem: z pośród wszystkich stworzeń najbardziej godnym miłości. Gdyby co wszyscy Cię znali, o Pani moja, i tak kochali, jak na to zasługujesz!... Pocieszam się jednak na myśl o tylu duszach szczęśliwych, które, czy to w niebie, czy też na ziemi, żyją rozmiłowane w Twojej dobroci i piękności. Przede wszystkim cieszą się z tego, że sam Bóg Ciebie jedną miłuje więcej, niż wszystkich ludzi i aniołów razem wziętych. O Królowo moja, miłości najgodniejsza, ja nędzny grzesznik też Cię kocham, ale, niestety, zbyt mało. Ja chcę mieć względem Ciebie miłość i większą i czulszą. Tę miłość musisz mi wyjednać, boć przecież miłować Ciebie jest wielkim znakiem wybrania i łaską, której Bóg użycza tym tylko, których chce zbawić.
Widzę też, Matko moja, jak bardzo jestem zobowiązany względem Twojego Syna. Wszak On zasługuje na miłość nieskończoną. I Ty niczego nie pragniesz, jeno, by On był umiłowany. Oto więc łaska, o którą Cię najgoręcej proszę: wyjednaj mi wielką miłość ku Panu Jezusowi. Ty u Boga osiągniesz, co tylko zechcesz: wyproś mi więc łaskę takiego zjednoczenia z Wolą Bożą, bym się z tą Wolą Najświętszą już więcej nigdy nie rozstał. Nie zabiegam u Ciebie o dobra ziemskie, ani o zaszczyty, ani o bogactwa. Proszę Cię o to, czego i Twoje serce najbardziej dla mnie pragnie: chcę kochać Boga mojego. Czyż to możliwe, byś mnie nie wsparła w pragnieniu, które tak Ci się podoba? — Nie! Ty mnie już wspierasz, Ty się już za mną modlisz. O módl się, módl, i nigdy nie przestawaj się modlić, dopóki nie ujrzysz mnie w niebie, gdzie będę wolny od wszystkiego niebezpieczeństwa utraty Boga mojego i pewnym, że tego Boga Najlepszego i Ciebie, o Matko najukochańsza, będę miłował na wieki.

za: Tydzień sługi Maryi (1949r.)

 

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.