Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Modlitwa o łaskę poddania się we wszystkim świętej woli Bożej.

 

  Modlitwa o łaskę poddania się we wszystkim świętej woli Bożej.

Mój Panie, mój Boże i moje wszystko, aż nadto wiem, że Ty jedynie możesz mnie zadowolić w tym życiu i w przyszłym, pomimo tego nie chcę miłować Ciebie, ażeby sam sobie dogodzić, ale li tylko, ażeby Sercu Twemu Boskiemu się podobać. To musi być przez całe życie jedyną pociechą moją i uspokojeniem, ażeby nie mieć innego pragnienia, jak poddanie się świętej woli Twojej, chociażbym miał dlatego cierpieć wszelkie możliwe cierpienia i dolegliwości. Tyś jest Panem moim, a ja Twoim stworzeniem. Czegóż więcej mógłbym pragnąć w tym życiu, jak podobać się mojemu Panu, który był tak szczodrym w miłości Swojej dla mnie. Ty mój Jezusie, Niebo opuściłeś, ażeby spędzić życie w ubóstwie i umartwieniu, i to dla mnie. Wszystko porzucę, ażeby żyć tylko dla chwały i dla miłości świętej woli Twojej. Jedyne upodobanie moje szukam w podobaniu się Tobie. Kocham Ciebie, Zbawicielu mój. Kocham Ciebie całą osobą moją. Czyń ze mną, co chcesz, gotów jestem poddać się we wszystkim. O Boska Matko, opiekuj się mną, uczyń, ażebym do Ciebie był podobnym, nie w tej chwale, której zażywasz i na którą jedyna zasłużyłaś, ale spraw, ażebym jako Ty zawsze szukał świętej woli mego i Twego Boga. Amen.

za: O powołaniu zakonnem (1893r.)

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

Rok św. Józefa

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8092331
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.