Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

  Rok Św. Józefa
trwa do 8 grudnia 2021 !!!

Echa z Pierwszego Kongresu Nowej Ewangelizacji i Przystanku Jezus.

 

Od mojego uczestnictwa w Pierwszym Kongresie Nowej Ewangelizacji minęły już dwa miesiące, ale doświadczenie tamtych wydarzeń jest cały czas żywe. Można powiedzieć, że tegoroczne wakacje były szczególnym darem porządkującym i wzmacniającym we mnie doświadczenie nowej ewangelizacji. Najpierw oaza, później kongres i Przystanek Jezus, zaraz po nim Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji i na koniec rekolekcje warsztatowe animowane w Swarzewie przez Centralną Diakonię Ewangelizacji.

 

Tak więc zapraszam do zapoznania się z bogactwem czasu kongresu.

 

Świadectwo Janusza:

Był to dla mnie cudowny czas odkrywania Bożej Miłości ale też wielkiego bogactwa Kościoła jako "Wspólnoty wspólnot". W Kongresie uczestniczyło ok 1200 osób z 300 różnych wspólnot - w tym ok 150 księży i 10 Biskupów. Był to też czas nieustannego uwielbienia Boga ... taki przedsionek nieba ;)  Serce tylko bolało, że Basia musiała zostać w domu ;( Zobaczyłem Kościół, którego obraz od dawna nosiłem w sercu i który sobie wymarzyłem :) Kościół różnorodny ale patrzący w jednym kierunku - w stronę Jezusa. Ale najlepsze jest to, że taki właśnie potencjał mają też nasze "małe" Parafie! Różni ludzie, różne wspólnoty, różne charyzmaty ale Cel ten sam :) Wiele treści zostało nam "zaserwowanych" tak, że będziemy do nich wracać - zwłaszcza w kontekście Roku Wiary i synodu Biskupów dotyczącego właśnie Nowej Ewangelizacji. Ciekawym doświadczeniem były grupy robocze, które dyskutowały nad zagadnieniami z obszaru ewangelizacji. Rezultaty dyskusji zostały następnie w formie syntezy przedstawione uczestnikom oraz omówione m.in. przez Bp. Rysia. Rzeczywiście mogliśmy namacalnie doświadczyć tego, że świeccy też maja głos w Kościele ... i to w sprawach pierwszej i głównej misji Kościoła :) Słuchaliśmy konferencji ale byliśmy też słuchani -  co miało też swoje echo w świadectwach uczestników. Mocnym doświadczeniem było też wyjście na pole Woodstock (nie mogłem zostać na Przystanku Jezus ale udało mi się "wkręcić" do grupy, która niosła krzyż, który miał stanąć na terenie Przystanku) ... i kilka rozmów ze spotkanymi ludźmi (głównie punkami). Z jednej strony to, że jest tak wiele osób, które nie zna Jezusa a z drugiej refleksja czy tak naprawdę ja sam Go znam? Tak sobie pomyślałem, że Apostołowie waśnie z tego czerpali moc do głoszenia Ewangelii, że znali wartość swojego Mistrza. Nie czuli strachu czy  zakłopotania bo nie szli w swojej sprawie.

 

"Okiem ewangelizatorów z Lublina" - relacja.

 

Ks. Artur Godnarski - wyjaśnienie znaczka nowej ewangelizacji.

 

Bp. Ryś o Kongresie Nowej Ewangelizacji

 

Materiały z poszczególnych dni kongresowych:

1-5 sierpnia: Pierwszy Kongres Nowej Ewangelizacji i Przystanek Jezus

31 lipca: Pierwszy Kongres Nowej Ewangelizacji i Przystanek Jezus

30 lipca: Pierwszy Kongres Nowej Ewangelizacji i Przystanek Jezus

29 lipca: Pierwszy Kongres Nowej Ewangelizacji i Przystanek Jezus

28 lipca: Pierwszy Kongres Nowej Ewangelizacji i Przystanek Jezus

 

Moje zdjęcia:

https://picasaweb.google.com/dde.warszawa/IKongresNowejEwangelizacjiIPrzystanekJezus2012

 

Relacje (świadectwa) kleryków:

http://www.wmsd.waw.pl/ewangelizacja-w-przedsionku-piekla

http://www.wmsd.waw.pl/milosc-spacerujaca-po-polu

 

Więcej na stronach internetowych i profilach na facebook-u:

https://www.przystanekjezus.pl/

http://www.facebook.com/PrzystanekJezus

 

http://nowaewangelizacja.org/

http://www.facebook.com/NowaEwangelizacja

 

I Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji
(wszystkie materiały umieszczone na stronie PJ)

PDF Word

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8354390
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.