Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

ORAR II st

Od 5 do 11 lipca 2021 przebywałem na rekolekcjach dla małżeństw z Domowego Kościoła, ORAR II st. (Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin) w Laskowicach. Dziękuję za modlitwę o dobre owoce tego czasu.

 

 

 

Relacja umieszczona na stronie:
http://www.oaza.warszawa.pl/dk/v5/index.php/rekolekcje/relacje-z-rekolekcji?start=5

 

Na początku wakacji przeżywaliśmy rekolekcje ORAR II na skraju Borów Tucholskich w Laskowicach. Gościł nas – 73 osoby - w dużym, wygodnym, ogrodzonym i przestronnym ośrodku rekolekcyjnym Zakon Misyjny Księży Werbistów. Rekolekcje te, niektórych po raz kolejny, przygotowywały do pełnienia posługi animatora, oraz przypomniały o odpowiedzialności za małżeństwa powierzone parom animatorskim na poszczególnych szczeblach wspólnoty.

Duchowa opiekę sprawował ekspert od Ruchu Światło-Życie ks. Tomasz Moch. Konferencje i homilie głoszone z serca przez moderatora miały merytoryczny charakter i rozwiewały wszelakie wątpliwości dotyczące odpowiedzialności za powierzone małżeństwa. Mimo krótkiego czasu rekolekcji i tylko dwóch spotkań w małych grupkach bardzo szybko otwieraliśmy się na drugiego człowieka i staliśmy się wspólnotą. Może przyczyniła się do tego pandemia i tęsknota za rekolekcjami, ale największy udział w budowaniu relacji mieli autentyczni, troskliwi i pełni humoru animatorzy. Były to trzy małżeństwa: Beata i Krzysztof Kur, Kasia i Sławek Chrzanowscy oraz Edyta i Kazimierz Piłatowie opiekujące się 16 małżeństwami, podzielonymi na trzy kręgi.

Czas ten dopełniony był wspaniałą oprawą muzyczną, dobrze dobraną do przeżywanych treści, w wykonaniu Karola Kowalskiego, który grał na instrumencie klawiszowym.

Rekolekcje trudno byłoby przeżyć bez pomocy diakonii wychowawczej. Pan Bóg zatroszczył się w obfitości o osoby do tej posługi. Małżeństwem odpowiedzialnym za 23 dzieci byli Zosia i Mariusz Szymankowie. Pomagała im fantastyczna młodzież: dwie Marysie, Gabrysia, Julia, Weronika i Krzysztof. Dzieci nie tylko mogły cieszyć się zabawą w dużym ogrodzie, na boisku i w piaskownicy, ale także czasem wspaniałych zabaw z oddaną w 100% diakonią.

Czas rekolekcji pokazał nam na nowo, jak wiele zależy w kręgu od pary animatorskiej, odświeżył ważność zobowiązań, poszerzył znajomość DK. Usłyszeliśmy, że każdemu z nas potrzebne jest ciągłe nawracanie w służbie równi równym, a Jezus da każdemu w nadmiarze, wystarczy nam Jego łaski. Animator musi być jak kaloryfer - ciepły i twardy. Był to także czas budowania dobrych relacji małżeńskich poprzez dialog, adorację Pana Jezusa, działanie Ducha Świętego, posługę oraz wspólnie spędzany czas. Mogliśmy wypoczywać nad jeziorami, których w pobliskiej okolicy było kilka do wyboru. Korzystając z gościnności gospodarzy mieliśmy także okazję odwiedzić miejscowe Muzeum Misyjne, posłuchać o założycielu św. Arnoldzie Janssenie i pracy na misjach.

Bóg zapłać wszystkim uczestnikom tych rekolekcji za otwartość, chęć pomocy i wspólnie spędzony czas. Ufamy, że przyniesie obfite owoce w formacji i wzroście duchowym naszych małżeństw, rodzin i kręgów w ciągu najbliższego roku.

Chwała Panu !

Marzanna i Grzegorz Kowalscy
para prowadząca

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.