Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

  Rok Św. Józefa
trwa do 8 grudnia 2021 !!!

Kara śmierci za opowieść o swojej wierze. Walka o życie Asii Bibi

Trybunał apelacyjny w Lahaurze potwierdził wydany w roku 2010 wyrok śmierci za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi na Asię Bibi. Ta 43-letnia kobieta, matka pięciorga dzieci, w rzeczywistości opowiadała tylko swoim koleżankom-muzułmankom o swej wierze w Chrystusa. Od ponad pięciu lat przebywa w więzieniu.

Czy w XXI wieku można przypłacić życiem swoje wyznanie wiary? Otóż jest to jak najbardziej realne. Nie tylko dlatego, że w wielu miejscach świata chrześcijanie bez procesów są zabijani za swoją wiarę np. Syria, Irak. Jednak jak się okazuje, również w procesie karnym, można być skazanym na śmieć za to, że się jest chrześcijaninem.

 

 

 

Petycja z prośbą o uwolnienie: http://citizengo.org/pl/13091-uwolnijcie-asie-bibi-ostatnia-szansa

 

 

„Ojcze Franciszku, to ja, twoja córka, Asia Bibi. Błagam cię: módl się za mnie, módl się o moje ocalenie i o moje uwolnienie. W tej chwili jedynie mogę powierzyć się Bogu, który jest Wszechmogący. (...) Wciąż mocno trzymam się chrześcijańskiej wiary i pokładam ufność w Bogu, mym Ojcu, który mnie obroni i zwróci mi wolność. Pokładam ufność także w tobie, Ojcze Święty Franciszku i w twoich modlitwach. (...) „Niech Bóg obdarzy światłem i mądrością wszystkich, którzy zaangażowani są w moją sprawę” – pisze w liście do Papieża pakistańska chrześcijanka (zob. „Ojcze Franciszku, to ja, twoja córka, Asia Bibi”)

 

 

2014-11-26: Obrońca Asii Bibi złożył wniosek do Sądu Najwyższego o uchylenie wyroku śmierci - (zob. http://gosc.pl/doc/2260317.Prosze-nie-zostawiajcie-mnie). Skazana za rzekome bluźnierstwo chrześcijanka napisała list w którym podziękowała mer Paryża za ten gest: „Dziękuję wszystkim życzliwym ludziom, tym w Paryżu i w innym krajach. Jesteście moją ostatnią deską ratunku, proszę, nie zostawiajcie mnie! Nie popełniłam bluźnierstwa.”

 

Bądźmy wierni codziennej modlitwie za prześladowanych za wiarę.

O losie Asi Bibi można było słyszeć wielokrotnie na łamach katolickiej prasy. Jednak smutno, że władze Pakistanu pozostają obojętne na starania zmierzające do uwolnienia pakistańskiej chrześcijanki. 

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8366435
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.