Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Budowa strony (3)

Witaj serdecznie w nowej odsłonie mojej strony.

Mimo, że wygląda ona ładnie, niestety nie jest ukończona. Postanowiłem jednak, że nie mam za dużo czasu, aby dbać o aktualizację obu wersji stron (starej i nowo powstającej). Dlatego domena www.tmoch.net obecnie przekierowuje na nową stronę umieszczoną w podkatalogu. Jeśli gdzieś będą błędy - proszę o wyrozumiałość (szczególnie jeśli chodzi o czcionki i przekierowanie).

Niestety czas, który muszę poświęcić na kwestie naukowe, raczej uniemożliwia mi skończenie jej przed wakacjami (na dziś to raczej mini odskocznia od pisania pracy). Dlatego wstępnie myślę, że czas po wakacjach będzie odpowiedniejszy. Może na Nowy Rok 2015 będzie już w 100% działać. 

Podstawowa zmiana to przejście z Joomla 1.5.26 na Joomla 2.5.27. Stara wersja przestała być jakiś czas temu wspierana i bywa niestety narażona na ataki (jeden już miałem - na szczęście nic nie zostało zniszczone). Dodatkowo jest parę elementów, które notorycznie generują błędy a ja nie wiem jak to załatać. Wreszcie w sieci nie można już znaleźć dodatków do starej wersji.

Tak więc z niewielką pomocą postanowiłem jakiś czas temu podjąć się prób aktualizacji do wyższej wersji. Niestety pociągnęło to konieczność zmiany skórki, zamieszanie z bazą danych i niekompatybilność wielu wpisów [zawierających kody inframe i javascript] - wiele umieszczonych nagrań i filmów nie wyświetla się poprawnie. Muszę to poprawiać ręcznie a to zajmie najwięcej czasu. A później sama operacja przeniesienia strony pod właściwą domenę, co okazało się wcale nie takie dla mnie banalne. Tak to już jest jak amator próbuje administrować swoją stroną. Kiedyś było to o wiele łatwiejsze. :(

Pewnie trzeba będzie jeszcze pomyśleć nad elementami umieszczonymi na stronie głównej, uzupełnieniem puli cytatów i jeszcze kilkoma innymi udogodnieniami (np. wielkość rozwijanego na górze menu). Wreszcie podpiąć linki do kategorii, bo zwyczajnie automatycznie to się nie zrobiło. No i powalczyć nad polskimi czcionkami w szablonie - a to może być walka z wiatrakami. Obecnie wygląd "ć,ż,ś,ź,ł" w tematach artykułów pozostawia wiele do życzenia. Do wielu z tych problemów nawet nie wiem jak się zabrać :) będzie ciekawie. Może uda mi się znaleźć jakąś pomocną dłoń - kogoś, kto administruje w joomla i wie co z czym. Na koniec sprawdzenie czy wszystko ze starej wersji się przekopiowało (np. jeden ważny artykuł wypadł tj. pierwszy pkt kerygmatu) - wiec trzeba się liczyć, że w innych kategoriach też tak się mogło stać.

Wiem, że normalnie publikuje się już kompletną stronę, ale ja jestem inny. Liczę na wyrozumiałość :)

aha i proszę o modlitwę :D

ks. Tomek

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8610407
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.