Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca w naszej Ojczyźnie mamy okazję po raz kolejny pochylić się nad losem i bohaterstwem żołnierzy antykomunistycznego (antyradzieckiego) podziemia niepodległościowego. Przez lata skazani na wykluczenie z kart historii przez cenzorów półprawdy. Na szczęście przetrwali w ludzkiej pamięci i dziś wracają na nowo na zasłużone miejsce bohaterów naszej Ojczyzny, dla których wolność, prawda nie były hasłami propagandy ale życiem okupionym krwią. Prezydent Lech Kaczyński powiedział o dzisiejszym święcie: "Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny". Nie są już oni, tak jakby chciały pewne grupy w Polce "słusznie wyklęci", ale  to po ich stronie jest słuszność - są bohaterami.

 

Oczywiście jest to dla historii naszej Ojczyzny sprawa bolesna, bo tymi którzy zwalczali ten zryw wolnościowy często byli inni "polacy". Do dziś żyją przecież ich potomkowie, którzy może nawet o zbrodniczym udziale swoich bliskich nie musieli wiedzieć. Nie zmienia to jednak faktu, że zostali wychowani w braku poszanowania dla Wyklętych albo w niewiedzy co do ich istnienia.Podobnie sprawa tyczy się wszystkich ideowych spadkobierców ideologii komunistycznej. Do dziś dobrze się mają pomniki "obrońców władzy ludowej" (nawet otrzymywali oni medale - wikipedia podaje liczbę 137 tys osób). Dziś już można i trzeba nazwać ich bandytami - bandyci utrwalający sowiecką okupację. Dodatkowo Polska została "sprzedana" przez państwa zachodnie (np. Polskim żołnierzom odmówiono udziału w defiladzie w Londynie), ponownie została osamotniona. Tym bardziej dziwi (albo nie) brak jakichkolwiek wzmianek o dzisiejszym święcie np. na stronie GW czy onecie. Dobrze, że dzięki oddolnym działaniom (filmy, książki, świadectwa, badania) pamięć o Wyklętych została (i nadal zostaje) przywrócona. Poniżej kilka klipów, adresów stron. Chwała bohaterom.

 

 

 

 

Strony o Żołnierzach Wyklętych:

 

Wybrane artykuły o Żołnierzach Wyklętych umieszczone na różnych stronach:

 

Mój głos w tym sporze? Należę do pokolenia oszukiwanego i okłamywanego. Na szczęście duża część mojego życia była już w czasach, kiedy wiele się zmieniało. Żołnierze AK odzyskiwali swoje miejsce w historii - mogli się przyznać publicznie do swojej przeszłości - wyryć na nagrobkach zmarłych "żołnierz AK". Później przyszła prawda o Katyniu, żołnierzach którzy nie mogli wrócić do Polski bo byli w armii Andersa, można było śpiewać "Czerwone Maki". Stopniowo odkrywałem oszustwa propagandy i to jak głęboko zakorzeniła się w ludzkie serca. Dziś kiedy słyszę pseudo mądre głowy (nawet niestety z tytułami) broniące morderców i plujących na patriotów - smutno się robi. Utarte schematy, że antysemici, że wariaci, że bandyci, ... propaganda trwa. Wiele zatarł czas, ale wiele zła i zbrodni się dokonało. W takie dni modlę się o nagrodę wieczną dla wszystkich wiernych Bogu, sumieniu, prawu, ... Pilecki, Nil, Inka ... A dla oprawców, morderców, (chciało by się użyć mocniejszych słów) modlę się o miłosierdzie - bo piekła nawet największym wrogom się nie życzy. Modlę się też za rodziny morderców - o uzdrowienie przeszłości i nawrócenie. Amen.

 

 

 

 

 

Prelekcje:

 

 

 

 

 

Filmy:

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8559507
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.