Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

  Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.  

Archiwum aktualności 2010-11

Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji - ORAE 27-30.12.2011

W przerwie między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem, w Kaniach Helenowskich odbyła się świąteczna Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji. W rekolekcjach wzięło udział 19 osób z diecezji warszawsko-praskiej i archidiecezji warszawskiej (w tym małżeństwo z Domowego Kościoła), a z dziećmi i diakonią było nas 27 osób. Rekolekcje prowadzili ks. Tomek Moch oraz Karolina i Rafał Kowalewscy - odpowiedzialni diecezjalnej diakonii ewangelizacji. ORAE - to czterodniowe rekolekcje przeznaczone dla osób, które pragną podjąć posługę ewangelizacji. Rekolekcje przeznaczone dla osób po I stopniu ONŻ. ORAE - pokazuje czym jest ewangelizacja, daje narzędzia do ewangelizacji indywidualnej i w grupach.

Z najlepszymi życzeniami

Rekolekcje adwentowe w Żyrardowie.  

W Żyrardowie, w parafii pw. św. Cyryla i Metodego, prowadziłem  w dn. 11-14.12.2011 rekolekcje parafialne - dziękuję za duchowe (modlitewne) towarzyszenie.

OJDE 2011 - Oaza Jedności Diakonii Ewangelizacji - 11-13.11.2011

Oaza Jedności Diakonii Ewangelizacji to doroczne spotkanie diakonii ewangelizacji Ruchu Światło-Życie.

Światowy Dzień Misyjny - 23.10.2011

Światowy Dzień Misyjny – nazywany w naszym kraju Niedzielą Misyjną - obchodzimy zawsze w przedostatnią niedzielę października. Na tegoroczną Niedzielę Misyjną, która przypada 23 października 2011 r. papież Benedykt XVI wystosował orędzie pod tytułem: Zglobalizowany świat pilnie potrzebuje ewangelizacji.

 

 

http://www.pdrw.missio.org.pl/

 

 

 

 Misyjne Materiały Liturgiczne na Tydzień Misyjny 2011 /pdf/

O. Cantalamessa do studentów

W piątek 21 października o godz.19.30 w kościele św. Anny odbyło się spotkanie modlitewne poświęcone ewangelizacji. Na spotkaniu był obecny o. Raniero Cantalamessa, który wygłosił super konferencję. Przed Najświętszym Sakramentem modliliśmy się w intencji środowiska akademickiego o zaangażowanie w ewangelizację Warszawy.

Rekolekcje kapłańskie - o. Cantalamessa

W Konstancinie Jeziorna w dn. 16-21.10.2011 przeżywałem swoje rekolekcje kapłańskie. Prowadził je dla grupy ok. 100 kapłanów o. Raniero Cantalamessa. Podstawą tematyczną rozważań był List do Rzymian św. Pawła. Przeżywającym rekolekcje towarzyszyła codziennie modlitwa do Ducha Świętego, który jest głównym protagonistą Nowej Ewangelizacji. Veni Sancte Spiritus!

Konferencja SOW - 10.10.2011

Zostałem zaproszony z zastępczą konferencją (mówiący się rozchorował) na pierwsze spotkanie Seminarium Odnowy Wiary, które prowadzi wspólnota post-akademincka Ruchu Światło-Życie z kościoła św. Anny. Ponieważ została nagrana, to się nią dziele. Ocenę pozostawiam słuchającym.

XI Dzień Papieski - Człowiek modlitwy.

 

 

Modlitwa, którą codziennie odmawiał bł. Jan Paweł II,
a której nauczył go jego ojciec

„Duchu Święty, proszę Cię:
- o dar Mądrości, by lepiej rozumieć Ciebie i Twoją Bożą doskonałość;
- o dar Rozumu, do lepszego zrozumienia ducha tajemnic wiary świętej,
- o dar Umiejętności, abym w życiu kierował się zasadami tejże wiary,
- o dar Rady, abym we wszystkim u Ciebie szukał rady i u Ciebie ją zawsze znajdował,
- o dar Męstwa, aby żadna bojaźń ani względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać,
- o dar Pobożności, abym zawsze służył Twojemu Majestatowi z synowską miłością,
- o dar Bojaźni Bożej, abym lękał się grzechu, który Ciebie, o Boże, obraża”.

Abp. Mieczysław Mokrzycki, Najbardziej lubił wtorki (Wydawnictwo M, Kraków 2009) s. 55.

Jan Paweł II polecał właśnie tę modlitwę młodzieży na spotkaniu przy kościele św. Anny w Warszawie podczas pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 roku. Powiedział wtedy: „Przyjmijcie ode mnie tę modlitwę, której nauczył mnie mój ojciec i pozostańcie jej wierni”.

Spotkanie warsztatowe dla środowiska diakonii ewangelizacji w diecezji siedleckiej.

Prowadziłem wraz z naszą diakonią ewangelizacji sobotnią część OM-u (oazy modlitwy) przeżywanego przez diakonię ewangelizacji diecezji siedleckiej w Łukowie.

Strona 1 z 9

 

+ Benedykt XVI

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe i terminy ->

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

św. o. Pio z Pietrelciny

Modlitewnik on-line

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.