Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

  Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.  

Archiwum aktualności 2009 i starsze

Radosne świętowanie narodzin Jedynej Nadziei świata.

Wszyscy potrzebujemy pokoju i radości ... 
ON jest jej źródłem. 
Dobrych i głębokich świąt dla wszystkich.

W tym miejscu zapewniam o modlitwie wszystkich,  z którymi miałem radość 
(i nie tylko) się kiedykolwiek spotkać (również dzięki tej stronie).

Pierwsza niedziela Adwentu 2009 - Bądźmy świadkami Miłości

"Adwent jest czasem, gdy chrześcijanie powinni 
obudzić w swoich sercach nadzieję na to,
że z Bożą pomocą, mogą odnowić świat"
 (Benedykt XVI).

Jesteśmy zaproszeni do nieustannego odkrywania Bożych zamysłów co do naszego życia. Adwent to wyjątkowy czas oczekiwania na spotkanie z Emanuelem – Bogiem z nami - Panem, który przynosi światu nadzieję. Nie pozwólmy, aby grudniowe zabieganie, zagłuszyło w nas pragnienie spotkania z Bogiem żywym.

Dlatego do każdego kieruje trzy zaproszenia.

  • Po pierwsze zapraszam do radosnej, entuzjastycznej modlitwy za wszystkich, którym w tym czasie będzie głoszone Słowo Boże, aby Chrystus – Światłość świata – rozproszył ciemności i cienie ludzkich serc. 

  • Po drugie, zapraszam do radosnego dawania świadectwa nadziei – czyli do ewangelizacji. Będzie to również temat naszych rozważań na najbliższym rejonowym dniu wspólnoty. 

  • Po trzecie, warto zainwestować w czas rekolekcyjny. W czasie tegorocznego adwentu jest okazja uczestniczyć w rekolekcjach ewangelizacyjnych.

Adwentem zaczynamy nowy rok liturgiczny. Jego hasłem są słowa Jana Pawła II „Bądźmy świadkami Miłości”. Ks. Blachnicki pisał, że „ewangelizacja jest prostym głoszeniem Chrystusa i pozytywnym przedstawianiem Jego miłości”. Zachęcam wszystkich to twórczego, odważnego i radosnego świadectwa o tej prawdzie. Podjęcie dzieła ewangelizacji "jest naturalną konsekwencją i owocem realizacji programu formacyjnego Ruchu, a zarazem jedyną weryfikacją i sprawdzianem autentyzmu tej formacji". Każdy z nas zaproszony jest do tego, aby czynić uczniów ze wszystkich narodów. Bądźmy świadkami Miłości (bądźmy świadkami Jezusa) w naszych wspólnotach, szkołach, uczelniach, parafiach, rodzinach, miejscach pracy. Bóg jest Miłością! 

<>< Jezus jest z nami. Nie Lękajmy się!

Zostałeś namierzony - Dyskoteka w Łodzi - Spotkajmy się w Heaven

Bóg namierza Twoje serce!

Więcej informacji na stronie łódzkiej Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie
http://www.pjw.org.pl (2013: strona już nie istnieje)

i stronie głównej Ruchu Światło-Życie
(http://www.archiwalna.oaza.pl/dokument.php?id=2371)

Co jest celem akcji? "Doprowadzenie do przebudzenia duchowego, żeby ktoś pomyślał o Bogu i Jego miłości". Organizatorzy chcą przez akcję zaprosić młodzież na jej finał - dyskotekę ewangelizacyjną, która odbędzie się 21 listopada w klubie „Heaven” w Łodzi.

OJDE 2009 - Oaza Jedności Diakonii Ewangelizacji w Częstochowie - 6-8.11.2009

Razem z pięcioma osobami z naszej diakonii ewangelizacji pojechałem na OJDE, czyli coroczne rekolekcje diakonii ewangelizacyjnych Ruchu Światło-Życie. To czas wielkiej radości i konkretnego karmienia duchowego. Zaproszenie skierowane było do wszystkich, którzy zajmują się w Ruchu ewangelizacją - tj. diakonii ewangelizacji, ale i wspólnot, które ewangelizują - czyli do tych, którzy potrzebują przebudzenia, modlitwy o nowy zapał do ewangelizacji, podzielenia się swoimi doświadczeniami i zaczerpnięcia nowych pomysłów. Jednym słowem, nie mogło nas tam zabraknąć. 

Jacek Dudzic w WMSD

To już czwarte spotkanie w seminarium poświęcone nowej ewangelizacji. Spotkania dla kleryków przygotowujących się do wielkopostnych rekolekcji ewangelizacyjnych prowadzi p. Jacek Dudzic, autor książki o tym jak ewangelizować  pokolenie MATRIX. Ponieważ człowiek uczy się całe życie, postanowiłem wprosić się na te spotkania i wytrwale w nich uczestniczę.

Ps. Notka na starej stronie zawierała szereg odnośników do stron internetowych. Obecnie działają tylko dwie:

Rekolekcje ewangelizacyjne na OMSA

Dzięki zaproszeniu animatorów z diecezji warszawsko-praskiej, mogłem poprowadzić rekolekcje ewangelizacyjne na ich OMSA (Oazie Modlitwy Szkoły Animatora). Wspólnie pochylaliśmy się nad prawdami: o Bogu, który jest miłością; o grzechu, który przynosi śmierć, o zbawieniu w Jezusie, który jest życiem. Układ był następujący: konferencja, dzielenie w grupach, adoracja Najświętszego Sakramentu. Całodzienne skupienie ukoronowała uroczysta Msza Święta. Jezus jest super.

Pielgrzymka z AMLO do Majdanka

Razem z III klasami jadę na szczególna pielgrzymkę do Majdanka. Jest to miejsce śmierci patrona szkoły bł. Romana Archutowskiego. Po wielu cierpieniach i świadectwie wiary zmarł tam 18 kwietnia 1943 r. w Niedzielę Palmową. Ciało zostało spalone w krematorium.

Spotkanie księży pochodzących z parafii Garwolin.

W całym Kościele obchodzimy rok kapłański. Dlatego powstała inicjatywa, aby zorganizować spotkanie wszystkich żyjących księży pochodzących z parafii garwolińskich (diecezjalnych i zakonników). O 17.30 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta w parafii pw. Przemienienia Pańskiego a później braterska kolacja. To był piękny czas dziękczynienia Bogu za łaskę kapłaństwa. Modliliśmy się również za zmarłych kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. 

 (zdjęcie pamiątkowe miało się pojawić, ale go nie dostałem)

Rozmowa kwalifikacyjna na UKSW

Od rozmowy kwalifikacyjnej rozpoczęła się dziś moja przygoda ze studiami. A od 1 października zasiadam w ławce.

Proszę o modlitwę: o dobre owoce czasu studiów i Boże prowadzenie.

Początek nowego roku szkolnego na Bielanach.

Mszą Świętą, pod przewodnictwem bp. Tadeusza Pikusa, rozpoczął się nowy rok szkolny w Archidiecezjalnym Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym na Bielanach. W tym roku (bo na szczęście nie będzie kolizji ze studiami) będę prowadził lekcje religii w tym liceum w klasach pierwszych i drugich. Będzie to dla mnie nowe doświadczenie, ponieważ do tej pory nie uczyłem jeszcze na tym etapie edukacyjnym. Na szczęście "wszystko mogę w tym, który mnie umacnia". 


Tu teraz uczę.


Patron szkoły: bł. Roman Archutowski. 

Strona 1 z 4

 

+ Benedykt XVI

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe i terminy ->

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

św. o. Pio z Pietrelciny

Modlitewnik on-line

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.