Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego). Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

Adhortacja "Evangelii Gaudium"

"RADOŚĆ EWANGELII napełnia serce oraz całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem" (EG1) - taki początek dobrze świadczy o całej adhortacji. Czyli dalej może być już tylko lepiej. :)

Zgodnie z zapowiedzią z ostatniej niedzieli, dziś 26 listopada 2013, Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej zaprezentowało nową adhortację papieża Franciszka o nowej ewangelizacji: "Evangelii Gaudium" czyli "Radość Ewangelii". Oczywiście na początku pojawiła się w językach innych niż polski, tj. [Angielski, Francuski, Niemiecki, Włoski, Hiszpański]. Ale po kilku godzinach, przy dość widocznym poddenerwowaniu na fb i szukania winnych tak dużego opóźnienia, pojawiła się również po polsku (tak po 21). Zatem czas na czytanie, czytanie, czytanie i radosne ewangelizowanie. Jest już też tekst: [Polski (KAI)].

A tu tekst po polsku z oficjalnej strony watykańskiej w PDF: papa-francesco_esortazione-ap_20131124_evangelii-gaudium_pl.pdf. Tekst polski na stronie watykańskiej jest tu [ Polski ].

 

 

To jeszcze jeden cytat:

"Zapraszam każdego chrześcijanina, niezależnie od miejsca i sytuacji, w jakiej się znajduje, by odnowił dzisiaj swoje osobiste spotkanie z Jezusem Chrystusem, albo przynajmniej podjął decyzję gotowości spotkania się z Nim, szukania Go nieustannie każdego dnia." (EG 3)

 

Artykuły i omówienia:

 

Tutaj można pobrać adhortację po angielsku w formacie *pdf.: "Evangelii Gaudium in English (pdf)".

 

 

Dodatek dla AB z 2014: Trzeba tu wspomnieć całe zamieszanie z tłumaczeniem.  Szkoda, że nie robiłem notatek na bieżąco - trzeba było zostawiać stare wersje artykułów a nie je nadpisywać (strona, którą czytasz miała ponad 95 korekt). Ale w skrócie. Otóż po konferencji w Watykanie (26 listopada 2013, coś chyba ok 12) pojawiły się na stronie Watykanu różne wersje językowe adhortacji. Nie było jednak tekstu polskiego. A wszyscy czekali (w tym ja) z utęsknieniem. Około godz 16 jeden ze znajomych księży dał na fb cynk, że opóźnienie wynika z tego, że jakieś wydawnictwo przyblokowało upublicznienie dokumentu i czekamy na wydanie drukowane. Na fb trochę się zagotowało. O 21 polskie tłumaczenie pojawiło się na deon.pl. Od razu stworzyłem na jego podstawie sobie pdf-a do czytania. Powstał on o 21:12. Ten plik też umieściłem na mojej stronie, bo nadal na stronie watykańskiej nie było testu ani pdf. Następnego dnia adhortacja pojawiła się na KAI i w niedziela.pl a około 21 pojawiła się też na stronie watykańskiej, skąd ją pobrałem (tak, tak - mam pdf-a z pierwszą wersją adhortacji). Usunąłem wtedy wcześniejszy plik z mojej strony a dałem tam linka na watykański. Było to 27 listopada - kiedy internet już huczał nad błędnością tłumaczenia. Widocznie tego samego dnia (albo w nocy) plik z tłumaczeniem z pierwszego wydania został usunięty ze strony watykańskiej. Wrócił dopiero w grudniu. 

UWAGA przy zakupie: warto sprawdzić czy jest to II wydanie, poprawione - bo wydanie nie różni się okładką od pierwszego wadliwego. [Jak wychwycić które tłumaczenie jest właściwe? Jak w 63 pkt pojawi się słowo "subtelna penetracja" zamiast "subtelne przenikanie" to lipa albo w p. 33 zamiast "kryterium pasterskiego" powinno być "kryterium duszpasterskie"; w 31 chodzi o węch owiec, a nie pasterza; 43 było uznać, a powinno być dojść do przekonania (by odrzucić) to był straszny bełkot, z reszta w wersji włoskiej był ten błąd]

 

 

Podobne na stronie: "Polska prezentacja adhortacji "Evangelii Gaudium"", "Uwaga na tłumaczenia adhortacji!",

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.